Xbox One X Alınır Mı? - 1999₺

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

tedor

Üyecik
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar’da Xbox One X 1999₺ ye düşmüş ve benim 500₺ hediye çekim var yani 1500₺ ye gelecek bana ama aklımda soru işaretleri var. Ben 30 yaşındayım ve bu zamana kadar konsol kullanmadım mobil, pc oyunları oynadım. Konsol’a alışmak kolay olur mu Xbox One X gerçekten söylendiği kadar güçlü mü ? Kararsız kaldım bi yardımcı oluverin bana.

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
Hocam her ne kadar PS4 Pro taraftarı olsam da o fiyata bence alınır. One X güçlü tabi ki ayrıca 4K performansı da çok iyi ama ben PS serisini Sony'nin kendi geliştirdiği oyunlar sebebiyle seviyorum. Last of Us-2, Horizon Zero Down ve son çıkan God of War, Uncharted, Bloodborne gibi pek çok oyun sayılabilir. Yani bu oyunları PS4 veya PS4 Pro harici başka platformda oynayamıyorsunuz o yüzden PC de hiç oynamadığınız oyunları oynamak mı yoksa aynı oyunları daha güçlü başka bir konsolda oynamak mı bilemedim.

tedor

Üyecik
Teşekkür ederim şimdi ben ps4 oyunlarını hiç bilmiyorum pc oyunculuğunu da bırakalı 2 yıl oluyor yani masa başına geçip oyun oynamak zor geliyor ben oturduğum yerde çayımı içip oyun oynamak istiyorum o nedenle tercihim konsol oluyor ve almışken fiyatı da uygunken en güçlüsünü alayım diyorum

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
Teşekkür ederim şimdi ben ps4 oyunlarını hiç bilmiyorum pc oyunculuğunu da bırakalı 2 yıl oluyor yani masa başına geçip oyun oynamak zor geliyor ben oturduğum yerde çayımı içip oyun oynamak istiyorum o nedenle tercihim konsol oluyor ve almışken fiyatı da uygunken en güçlüsünü alayım diyorum
PS4 Pro da Xbox One X de çok güçlü konsollar fakat dediğim gibi çok daha farklı oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz PS4 Pro ile. Ben farklı oyunlar denemek istiyorum derseniz PS4, Xbox için olanlar bana yeterli derseniz Xbox alın. Sonuçta arada 300 TL gibi bir fark var. Sizin tercihiniz :)

Bende media markt dan 1899 TL ye internetten sipariş verdim 6 ay taksit cumartesi sabahı elime ulaşır diye düşünüyorum bir aksilik olmaz ise.
Bir gurup kursak nasıl olur arkadaşlar.

Hayırlısı olsun arkadaş lar GT yaziyor eklersiniz herhangi bir sıkıntı da buraya konu acarsiniz
Hocam bir sıfırdan Xbox one x ile ilgili live üyelik sistemi tuşların menü özellikleri pratik yöntemler gibi bir video rehberi hiç fena olmaz. İlk kez konsol kullanıyorum bu gün uzun süre Xbox one x i nasıl kapatacağımı aradım en basitinden. Bu konuda bir video olursa ve bir gurup kurulursa çok güzel olur kanaatindeyim. Böyle bir rehber varsa da link verirseniz çok sevinirim ama Türkçe olmalı

Titanfall oyununu aldım yükledim hatta yükledikten sonra ek paket yükledi oyunu açmayı denedim play tuşu aktif olmuyor. Dedim bedava haritalar var sanırım onlarıda yüklemem gerek onlardan ikisini yükledim hayla aynı diğer kalan ikisinide yükleyeceğim ama değişen birşey olacağını sanmıyorum sizce nerede bir yanlış yaptım acaba neden açılmıyor neden aktif değil play tuşu.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Böyle kalıyor. Ne yapmam gerek lütfen acil yardım. Play butonunu aktif edemiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 38812

Böyle kalıyor. Ne yapmam gerek lütfen acil yardım. Play butonunu aktif edemiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 38812 Ekli dosyayı görüntüle 38812

Son düzenleme:

Mrtaltg

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Titanfall oyununu aldım yükledim hatta yükledikten sonra ek paket yükledi oyunu açmayı denedim play tuşu aktif olmuyor. Dedim bedava haritalar var sanırım onlarıda yüklemem gerek onlardan ikisini yükledim hayla aynı diğer kalan ikisinide yükleyeceğim ama değişen birşey olacağını sanmıyorum sizce nerede bir yanlış yaptım acaba neden açılmıyor neden aktif değil play tuşu.

Böyle kalıyor. Ne yapmam gerek lütfen acil yardım. Play butonunu aktif edemiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 38812

Böyle kalıyor. Ne yapmam gerek lütfen acil yardım. Play butonunu aktif edemiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 38812 Ekli dosyayı görüntüle 38812
eklentilerde sıkıntı var resimleri harici bir siteye yükleyin bir alalım sorun neymiş bakalım titanfall 1 mi 2 mi bu arada

xbox profilinde sıkıntı gözüküyor ilk olarak gold üyeliğin varmı hesabında onu sorayım çünkü xbox gold üyeliğin yoksa multi oynayamazsın sadece hikaye odaklı oyunlar tek başına sadece
Bu çok saçma ama yaa Playstation da da olay böyle mi. Zaten oyuna para veriyorum illa bir gold üyeliği zorunluluğu nedir yaa en azından ilk bir kaç hafta bedava deneme amaçlı verilmeli olmadı 14 gün iade hakkım var internet üzerinden aldım Playstation ile değişim yaparım bu ne yaa çok saçma ama.
Zaten Türkçe oyun desteğin yok oyun çeşitdide yok oyunlarında pahalı şimdiden sanki pişman oldum. Hocam ricam şu işi enine boyuna bir anlatma şansınız varmı. İlk kez oyun konsolu kültürü ile tanışıyorum nedir bu iş ben mi çok hayal kuruyorum. Ben alıp direk kullanırım diye düşünürken böyle bir şey beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Bazen neden bu fiyata i7 işlemcili bilgisayara iyi bir ekran kartı alsam daha mı iyi olurdu. Ayrıca bu konsolların hangisine klavye ve mouse baglayabiliyiruz bir bilgi verebilir misiniz acaba? Uzun oldu ama aklımda çok soru var. Hakkınızı helal edin hocam.

Mrtaltg

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Maalesef Xbox da böyle bir olay var xbox gold live adı altında bir üyelik senelik 180 tl gibi bir rakam ne işe yarıyor derseniz multi oynamak isteyenler için yoksa klasik tek takılırsınız şimdi x serisi ile gelenleri bilemem ama ben Xbox one ı alırken yaklaşık 3.5 aylık bir gold hediye gelmişti kutu için den çıkan kağıtlara bakın x içinde veriyorlarmı birşey diyemem ben sürekli multi takıldığım için xbox ı tercih etmiştim memnun muyum çokta memnunum işin doğrsu çünki benim tarzım oyunlar burada genelde hikaye odaklı oynamadığım için dil gereksinimi fazla olmuyor. i7 bilgisayar alsan bile bundaki kaliyeyi vermesi için daha yüksek bir meblağ ödemen gerekir . Klavye mause olayını tam bilmiyorum konsol la hep kol ile oynadığım için