Xbox one hakkinda herşey ''ana konu''

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pmhc7.jpg
pmhcq.jpg
pmhd5.jpg
pmhdn.jpg
pmhf3.jpg
pmhfp.jpg
pmhgj.jpg
pmhgv.jpg
pmhjt.jpg
pmhky.png

Donanım

-64-Bit OS

-CPU: AMD'nin Jaguar tabanlı 4 çekirdekli işlemcisinin 2 tanesi bir araya getirilerek oluşturulmuş muhtelemelen çekirdek başına 1.6 GHz'de çalışan 8 çekirdekli "custom" bir APU bulunmakta.

-GPU: AMD Custom D3D11.1 - 800-MHz - 12 Shader Cores 768 Threads (PC - hd 7790 ayarında)

-8GB Ram var veri yolu DDR3

-Oyunlar için 5GB ram ayrılmış durumda.

-Microsoft'a göre konsol Xbox 360'dan 8 kat daha fazla güç sunuyor.

-28nm ile üretilen SOC (system on a chip) hem GPU hemde CPU'yu barındırıyor.

-2 ayrı işletim sistemi ile konsol çalışıyor.

-Her konsol içerisinde Kinect ile birlikte satılacak,Kinect olmadan Xbox One çalışmayacak.

-Blu-ray ile geliyor.

-500GB HDD

-Built-in Wi-Fi

-HDMI In/Out

-3x USB 3.0

hayrettinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hehe demekki ekran kartımı değiştirsem bütün konsollardan iyi bir bilgisayarım olur :):)

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
donanım değil yazılım önemli :)

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Microsoft bellek bant genişliğini arttıracak çalışma yapıyor konsol raflarda olduğunda duyurulandan daha hızlı olacak aksi taktirde ps4 ile arasında olumsuz yönde bir fark olur ps4 oyunlar için 7gb ram ayırıyor ve daha hızlı bellek kullanıyor bence microsoft son dakika konsolun belleğini 12gb'a çıkartacak çünkü ps4 xbox one'dan 3 ay kadar önce geliyor ps4'ün çıkmasına 15-20 gün kala microsoft böyle bir adım atabilir yoksa microsoft bu gpu ve bu bellekle nintendonun wii satması gibi kinect ile konsol satmaya çalışır ama nintendo kadar başarılı olurmu bilemem.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
72 ekran tüplü vestel televizyon var evde xbox one i kaldirir mi :D

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Microsoft bellek bant genişliğini arttıracak çalışma yapıyor konsol raflarda olduğunda duyurulandan daha hızlı olacak aksi taktirde ps4 ile arasında olumsuz yönde bir fark olur ps4 oyunlar için 7gb ram ayırıyor ve daha hızlı bellek kullanıyor bence microsoft son dakika konsolun belleğini 12gb'a çıkartacak çünkü ps4 xbox one'dan 3 ay kadar önce geliyor ps4'ün çıkmasına 15-20 gün kala microsoft böyle bir adım atabilir yoksa microsoft bu gpu ve bu bellekle nintendonun wii satması gibi kinect ile konsol satmaya çalışır ama nintendo kadar başarılı olurmu bilemem.

Dediğin şeyin olacağını hiç sanmıyorum arkadaşım...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben Şahsen ps4 alacağım ve eski bir xbox360 kullanıcısıyım.. Fakat belirtmek isterimki xbox one donanım olarak düşük olabilir fakat yazılım olarak çok sağlam olacağından adım kadar eminim... Şunu sakın unutmayın her zaman söylenir yazılım donanımdan daha önemlidir ve ps4 ile xone arasında uçurum bir fark yok.

hayrettinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ben Şahsen ps4 alacağım ve eski bir xbox360 kullanıcısıyım.. Fakat belirtmek isterimki xbox one donanım olarak düşük olabilir fakat yazılım olarak çok sağlam olacağından adım kadar eminim... Şunu sakın unutmayın her zaman söylenir yazılım donanımdan daha önemlidir ve ps4 ile xone arasında uçurum bir fark yok.

yazılımdan kastını açıklar mısın?anlamadımda

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazılımdan kastını açıklar mısın?anlamadımda

Şöyle örnek verim ps3 donanımını incele baştan aşağıya ve bu donanım battlefield 3 oynatıyor ve araştır battkefield 3 ün pc için sistem gereksinimlerini o zaman anlarsın.. yani bir ps3 donanımı pc ye koysan bir hiç bir işe yaramaz hiç bir oyunu oynatmaz yani..

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0

GPU farkı hiçbir zaman yazılımla kapatılamaz GPU düşükse düşüktür ram ve cpu konusunda yazılımsal olarak birşey yapabilirler ama sony'ninde yapacakları olur her zaman ayrıca son sürüm opengl directx'den daha hızlı diyorlar 3-5 fps daha çok alınıyor deniliyor yani iki konsolda aynı gpu'yu kullansa xbox one'ın 25fps verdiği yerde ps4 27-28 fps verirse o bile çok önemlidir artı gpu farkı ps4 lehinde olduğu zaman iki konsol aynı klasmanda yarışamaz ps4 doğrudan pc ile yarışacak önümüzdeki nesilde.