Xbox 360 vs PC

Bu konuyu okuyanlar

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler şimdi benim evde AMD Phenom II X4 3 Ghz, AMD Radeon HD5830 1GB, 4GB DDRII 1066Mhz Ram,1TB 64 MB Cache, Thermaltake 750Watt Psu bilgisayar var. Oyun için aldım ama oyun oynamıyorum diyebilirim. Çünkü Call of Duty, Medal of Honor ve Battlefied Bad Company bu üç oyunun tarzını FPS'yi oynamaya bayılıyorum.Ama her FPS de bunlar kadar kaliteli grafikli ve yaratıksız oyun bulamadığım için yatıyor bilgisayar. Hani Assassin's Creed'i de seviyorum Third Person ama hepsini de değil. Açıkçası RPG, 3th Person tarzı oyunları konsolda oynamayı daha çok seviyorum. Şimdi Xbox 360 mı alayım onla oynayayım oyunlarımı evdeki LG 46" 3.000.000:1 kontrastlı TV'de mi oynayayım yoksa PC'yi sürekli upgrade etmeye devam mı edeyim? Bana bir tavsiyede bulunun. Mesela bu bilgisayarım beni daha kaç sene idare eder? Kafam çok karışık ya...

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler tamam da mesela şimdilik şu BF3 ve COD MW3'ü kaldıracak tamam biliyorum. Ama Phenom II X8 çıktığında terfi etsem mi etmesem mi diye kararsızım. Şimdi oyun veya program, 8 çekirdeğin 8ini de kullanmadığı sürece bir espirisi yok çekirdeklerin. Ama yeni sistem her zaman iyidir. Şimdi xbox'ta oynarsam da hem dev ekran hem de sistemim kaldırır mı telaşesi olmaz diye düşüncelerdeyim bilemedim...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Baya baya idare eder <:) Ekran kartını hafife alıyorsun sanki. Bu kartın nvdia'daki karşılığı gtx460 tır haberin olsun <:) İşlemcin de güzel. Kafadan 2 yıl her türlü oyunu canavar oynarsın. Sonra da oynarsın biraz veryh high'tan high'a iner o kadar <:) (Not : bazı oyunlar çok daha fazla kasabilir)

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ben olsam snn yerinde bnm snn gibi sistemim olsa pcde oynarım bide dev ekranı kasa baglar oynardım.. bana kalsa öle yapardım ben..

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
hocam ekran kartın HD6850 ye yakın seviyede bir kart. ben phenom x4 965 ve HD6850 ile her türlü fps yi 1920x1080 very high ayarda oynuyorum. AA, V-sync falan da açık. sadece Metro 2033'te dx 10 veya 11 yaptığımda yer yer fps kaybı yaşadım. dx 9 da sorun olmadı. bu durum da zaten oyundan kaynaklı. en üst seviye sistemlerde bile sorun çıkarabilen bir oyun Metro 2033. optimizasyon sorunu var. kaldıki, günümüzde pcler, grafik kalitesi olarak konsolladan daha iyi durumda. konsollar miyadını doldurdu.

sana tavsiyem yeni nesil konsollar (PS4 ve XboX 720) çıkana kadar elindeki sistemi kulan. zaten seneye yeni konsollar lanse edilecek büyük ihtimal. en geç 2013'te satışta olur. o zamana kadar da bu pc seni götürür.

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
John Carmack der ki "Yüksek seviye bir PC, konsollardan yaklaşık 10 kat daha güçlüdür.” Ama aynı adam Pclerin dijital oyun platformu olmadığını çünkü sadece PC'lere yapılacak bir oyunun sınırlı bir kesime hitap edeceğini de söylüyor. Bu sözleri duyar duymaz admaın 1999'da Pc Gamer'da verdiği röportajı hatırladım. "Quake 3'ü konsollara optimize etmekle uğraşamam,herkesi memnun etmeye uğraşırsam sonunda ben mutsuz olurum"diyordu. İronin kralı bu be...

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bence pc daha iyi.çünkü xbox360,ps3 eskidi.bunlara çevrilen pc oyunlarının kalitesi düşürülüyor.yeni konsol çıksa bile almanı tavsiye etmem.pc istediğin gibi yükseltebileceğin makinedir.ama konsollara aynısını yapamazsın.

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanırım bilgisayara yüklenmeye devam :) çok teşekkürler hepinize

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Xbox 360 alırsan Fifa, Pes, NBA 2K, NFS, platform ve aksiyon macera oyunları vs oynayabileceğin o kadar oyun var ki.
Ps3'de olur Xbox 360'da olur ama ben kesinlikle konsolcuyum. Kontrolör ile 8 - 10 tuşla oyunlarda mükemmel performans vermek var, yüzlerce tuşu olan bilgisayarda tuş ayarlamak kol bağlarsan onları ayarlamak falan var. Yine de sen bilirsin ama konsol=oyun deneyimi. Bilgisayar=internet ve iş deneyimi. Ağırlıklarını gör.