Xbox 360 Slim Kinect Bundle Almayı Düşünüyorum Bazı Sorularım Var

Bu konuyu okuyanlar

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben burdan xbox 360 slim 250 gb konsol + kinect + kinect advantures bundle'ını almayı düşünüyordum fiyatı 239£ yani yaklaşık 635 TL. ben bu konsolu alamaz mıyım o siteden böle bi izin verilmiyor mu konsol alımıyla ilgili? gümrükte 150€ yani yaklaşık 300 TL üzerinde olunca sanımırım gümrüğe takılıyormuş eğer ben bunu alabiliyorsam gümrükte kesin takılır mı eğer takılırsa ne kadar bi vergi ederim?  mu öderim(65 tl oluyor) yoksa daha fazla mı?

eğer yukardaki bundle'ı alamazsam en azından kinect + kinect adventures paketini almak istiyorum konsol almamıza izin verilmiyor galiba ancak bunu alabiliriz heralde? 97£ yani yaklaşık 260 TL bu demek oluyor ki 150€'yu geçmiyor yani bu gümrükte takılmaz değil mi?

yukarıdaki sorularıma cevap verirseniz sevinirim

CbIHTON

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Haftada en az 3-4 tane yurtdışı gönderisi alan biri olarak yazıyorum ürün bedelinin 100 euro altında olmasının gümrüğü takılmayacağı garantisi yok bu tamamen gümrük memurunun insiyatifinde olan bir olay

ben 60 euro invoice bedeli olan ürünümün gümrüğe takıldıgını ve onu çekmek için toplamda 800 küsür masraf ettiğimi bilirim yine bunun yanı sıra 6-7 bin euroluk ürünlerimin de direk masama kadar kgeldiğini de bilirim tamamen şans

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yerinde olsam kahraman elektronikten gider special edition xbox slim alırım.Dediğin 635 tl lik paketi 850 ye satıyolar.1 yılda dükkan garantisi veriyolar. Zaten gümrükte takılanı almaya çalışınca daha fazla ödersin.

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Dostum Shop.to'dan alış veren yapan bir tanıdığım yok ama oyun forumlarında bir ara çok popülerdi. Buradan da Serkan arkadaşımız belki sana yardımcı olabilir.

635 TL'ye Slim+250 Gb+Kinect neredeyse bedava dostum. Sen boşver Kahraman Elektroniği falan.

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya serkan arkadaş kim bi iletişime geçmek isterim çünkü hayalimin fiyatı diyebilirim burada ise 840-850 tl o meret

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Ben Bulgaristan'dayım. Burada da aynı fiyata. Yakında gelecek olsam getireyim dicem ama ne zaman Türkiye'ye gideceğim belli değil...

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
serkan arkadaşa nasıl bi msj atıcak? daha doğrusu ne konuda yardım edicek? ne gibi bişey isticem? :D

shopto'dan xbox alıcam falan de yardım eder, uğraşıyo bu işler. :D bu arada bir yerden bildiğim kadarıyla bazı adamlar vardı, shoptodan fatura yazdırırken konuşup faturayı düşük falan yazdırıyolardı, ben serkana ulaşayım konuya baksın. :D

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
shopto'dan xbox alıcam falan de yardım eder, uğraşıyo bu işler. :D bu arada bir yerden bildiğim kadarıyla bazı adamlar vardı, shoptodan fatura yazdırırken konuşup faturayı düşük falan yazdırıyolardı, ben serkana ulaşayım konuya baksın. :D
valla kardeş forumda yeniyim o arkadaşla da nasıl konuşmam gerektiğini tam bilmiyorum bu konuya bi bakarsa çok iyi olurdu :)

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Serkan benim hıh ne oldu geldim :D Şimdi Kinect'i alman için Xbox 360'a sahip olman lazım 1.Ayrıca o fiyata alırsan gümrükte yer.:mrgreen: O yüzden shopto.net'i unut bence.En akıllısı bence spotculardan alman 600 tl'ye rahat slim makine bulursun slim bulamazsan Arcade veya Elite paket bulursun.Yani sonuçta bulursun.Xbox 360'ı aldıktan sonra Kinect alman gerekiyor bunu da unutma başka soru var mıydı ? :)

Düzenleme:Karıştırmışım slim ve Kinect aynı paketteymiş..:turned: Neyse o zaman sana önerim ya tek slim alacaksın ya da gümrüğe güvenim şansını deneyeceksin.Son şans ikinci el.

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Serkan benim hıh ne oldu geldim :D Şimdi Kinect'i alman için Xbox 360'a sahip olman lazım 1.Ayrıca o fiyata alırsan gümrükte yer.:mrgreen: O yüzden shopto.net'i unut bence.En akıllısı bence spotculardan alman 600 tl'ye rahat slim makine bulursun slim bulamazsan Arcade veya Elite paket bulursun.Yani sonuçta bulursun.Xbox 360'ı aldıktan sonra Kinect alman gerekiyor bunu da unutma başka soru var mıydı ? :)

Düzenleme:Karıştırmışım slim ve Kinect aynı paketteymiş..:turned: Neyse o zaman sana önerim ya tek slim alacaksın ya da gümrüğe güvenim şansını deneyeceksin.Son şans ikinci el.

kardeş kadıköyde kahraman'da falan 4 gb slim modeller 460 tl, 250 gb slim modeller 600 tl tamam eyvallah. ancak ben kinect ile birlikte bundle olarak almayı düşünüyordum. 4 gb slim + kinect + kinect adventures 730 tl, 250 gb + kinect + kinect adventures 830 tl kadıköyde. yani kadıköyde dahi pahalı. ancak shopto'da 250 gb + kinect + kinect adventures 635 tl bunu unutacam çünkü gümrüğe takılır. kadıköyde kinect + kinect adventures 350 tl shopto'da 260 tl. ayrıca shopto'dan alınan ürünlerde takipli kargo 20 tl takipsiz kargo 7 tl falan. bundle'ı alamasam bile en azından shopto'dan kinect + kinect adventures almayı düşünüyorum bu meret gümrüğe takılır mı? bir de bi yakınımla beraber 250 gb slim kinect ve kinect adventures bundle'ını yurtdışından aldırsam yine gümrüğe fln takılır mı?

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22

kardeş kadıköyde kahraman'da falan 4 gb slim modeller 460 tl, 250 gb slim modeller 600 tl tamam eyvallah. ancak ben kinect ile birlikte bundle olarak almayı düşünüyordum. 4 gb slim + kinect + kinect adventures 730 tl, 250 gb + kinect + kinect adventures 830 tl kadıköyde. yani kadıköyde dahi pahalı. ancak shopto'da 250 gb + kinect + kinect adventures 635 tl bunu unutacam çünkü gümrüğe takılır. kadıköyde kinect + kinect adventures 350 tl shopto'da 260 tl. ayrıca shopto'dan alınan ürünlerde takipli kargo 20 tl takipsiz kargo 7 tl falan. bundle'ı alamasam bile en azından shopto'dan kinect + kinect adventures almayı düşünüyorum bu meret gümrüğe takılır mı? bir de bi yakınımla beraber 250 gb slim kinect ve kinect adventures bundle'ını yurtdışından aldırsam yine gümrüğe fln takılır mı?

Takılıp takılmayacağını kimse bilemez takılsa da %20 vergi alırlar.Ayrıca 4GB bundle aldın mı onu 250 GB yapabiliyorsun.Onun dışında alabilirsin ama senin cesaretine kalmış.

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Takılıp takılmayacağını kimse bilemez takılsa da vergi alırlar.Ayrıca 4GB bundle aldın mı onu 250 GB yapabiliyorsun.Onun dışında alabilirsin ama senin cesaretine kalmış.
nese kardeş saol :) burdan alcam 250 gb slim çünkü 250 gb modeli parlıyor :D kinect de almicam vazgeçtim çünkü topu topu 1 sene oynicam. oyunları da shopto'dan alırım artık o site oyun almak için kullanılıyormuş ülkemizde.

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22

nese kardeş saol :) burdan alcam 250 gb slim çünkü 250 gb modeli parlıyor :D kinect de almicam vazgeçtim çünkü topu topu 1 sene oynicam. oyunları da shopto'dan alırım artık o site oyun almak için kullanılıyormuş ülkemizde.

Firmware atılabilir slimlerden al. :)