Xbox 360 Almayı düşünüyorum, fikirleriniz?

Bu konuyu okuyanlar

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Xbox 360 almayı düşünüyorum. Yurtdışından getirtecem büyük ihtimal.
Neyse arkadaşlar 250GB falan filan diye gidiyor bunlar. GTA 5 çıkacak 17 Eylül'de biliyorsunuz. GTA5 ve daha birçok oyunu açmasını istiyorum. Yarış oyunları falan oynarım herhalde bol bol. Önerileriniz neler? Her oyunu sorun yaratmadan açabilsin. Kasma gibi durumlar olur mu Xbox 360'da? Her televizyona takabilir miyiz? Pcye takabilir miyiz? Teşekkürler, iyi forumlar :)

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aslında yeni nesil konsollarda grafik yükseltecekler oyunun ana platformları x360 la ps3 o yüzden aa dışında aman aman bir grafik farklı olmaz GTA V de.

Çeşitli kablolarla aşağı yukarı her televizyona bağlayabilirsin. PC ye derken de monitörü kast ettiğini düşünüyorum bağlayabilirsin

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Gta V düşürecek mi? Öyle şey mi olur? ShiftDelete makalelerinde geçmiyor görmedim. Xbox iyi midir beyler?

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Xbox 360'da oyunu indirdik diyelim, sonrasında o oyunu offline oynayabilir miyiz? (Gta serisini mesela yada CoD serisi). Oyunu oynamak için internet bağlantısı şart mı?

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Xbox 360'da oyunu indirdik diyelim, sonrasında o oyunu offline oynayabilir miyiz? (Gta serisini mesela yada CoD serisi). Oyunu oynamak için internet bağlantısı şart mı?
Xbox 360 ve Xbox One da offline oynama imkanı var

HKKYCL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
diğer konular hakkında pek yorum yapmayacağıım fakat alacağın konsolun pal bölgesine kayıtlı olduğundan emin ol ;)

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Merhaba, sorularınıza tek tek cevap vereyim.

GTA V dahil Xbox 360 için çıkan her oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Xbox 360 ve PS3'ün donanımları sabittir ve oyunlar bu donanımları zorlamayacak şekilde geliştirilir. Yani PC'deki gibi ekran kartım ve işlemcim yeter mi gibi sorunlarınız olmaz.

Xbox 360'ı tüplü televizyonlara dahi bağlayabilirsiniz. Bunun için gereken kablo kutusundan çıkıyor. HDMI kablosu ile de Monitöre ya da yeni nesil TV'lere bağlayabilirsiniz.

Xbox 360 iyi cihazdır, alırsanız pişman olmazsınız. Ben de kullanıyorum ama şu an yeniden alacak olsam tercihim PS3 olurdu. İkisinin de farklı artıları ve eskileri var. (bu konular ayrı bir tartışma konusu olur)

İnternet bağlantısı şart değil. Tekli oyun modu bulunan bütün oyunları rahatlıkla çevrimdışı oynayabilirsiniz. Ancak internete bağlanmanızı tavsiye ederim. Xbox Live'da profilinize arkadaş eklersiniz, başarılarınızı karşılaştırırsınız, avatarınızı kişiselleştirebilir ve içerik satın alabilirsiniz, daha da önemlisi oyun demolarını indirebilirsiniz.

GTA V'de grafik düşürme diye bir şey yok. Ancak Xbox 360 ve PS3 teknoloji olarak çağın gerisinde kaldığı için Xbox One ve PS4'de daha kaliteli grafiklere sahip olacak.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=105866]Paramore[/MENTION] cevabın için gerçekten teşekkürler :) Aklımda bir soru var, yurtdışından getirtsem cihazı herhangi bir sorun çıkar mı?

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
NTSC ve PAL diye iki çeşit disk yapısı var. Yurtdışından getirteceğin cihaz PAL olursa oyun bulman daha kolay olur, onun dışında bi sorun yaşamazsın. Ayrıca RF (Region Free) oyunları iki tip cihazla da oynayabilirsin.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
@Paramore cevabın için gerçekten teşekkürler :) Aklımda bir soru var, yurtdışından getirtsem cihazı herhangi bir sorun çıkar mı?
Sorun çıkacağını sanmıyorum. SIM kart takılmayan her elektronik cihazı rahatlıkla getirebiliyorsun diye biliyorum. iPod touch'ı yurtdışından alanlar var, sorun olmuyormuş.