Witch it - İnceleme Cadı ve Avcılar

Kimler Alıcak? Sayımızı Bilelim :)

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
39
Cadı ve Avcılar olarak ayrılan iki adet takım var ve tahmin ettiğiniz gibi Cadılar harita içinde haritadaki tüm eşyalara dönüşerek kaçmak ve saklanmaktalar. Avcılar ise haritada bu cadıları bulmakla yükümlüler. Tabi “bunları biz CS’de ve Gmod’da da yapıyoruz, ne gerek var bu oyuna para vermeye?” diye bir soru da sorabilirsiniz. Bu oyunu oyun modu olan saklambaç oyunlarından ayıran özellik ise haritaların detaylılığı ve etkileşimin çok fazla olması. Oyunda oynadığım kadarı 5 farklı harita mevcut ve hepsi birbirinden dolu haritalar. Oyun içinde bulunan tüm nesnelere cadı olarak dönüşebiliyor ve saklanabiliyoruz. Ayrıca cadı ve avcılar için 3’er adet özel yetenekler var. Bu yetenekler ve haritalar şimdilik az gibi gözükse de oyun Erken Erişim’de ve 2017 yılının sonlarına doğru tam sürüm çıkacak, haritalar ve yetenekler artacak. İki adet oyun modu var Witch It’te. Birisi arkadaşlarınızı toplayıp oynayabileceğiniz özel oyun modu ve Online bir şekilde yabancı oyuncularla oynayabileceğiniz Quick Match modu. Ayrıca Quick Match modunda oyun içinde en azından oylama ile harita seçimi olsa dedirtti oyun bana.
WitchitScreenshot14.jpg

Öncelikle cadıların yeteneklerine bir baktığımızda. Uçma yeteneği, illüzyon çıkardığımız ve avcıları şaşırtmak amacıyla illüzyonu kontrol ettiğimiz ve rakipleri etraflarında döndürerek sizi bulmasını zorlaştırdığınız yetenekler mevcut. E tabi Avcıların da eli armut toplamıyor. Avcıların ise attığınız alanda sizi orada cadı olduğunu bildiren tavuk yeteneği, yüksek yerlere çıkmanızı sağlayan kanca yeteneği ve 7.5 saniye boyunca bir alana attığınızda alan içindeki cadının hiçbir şeye kaçmak için dönüşememesini sağlayan yetenekleri var. Şahsen ben cadıların ve avcıların hep ilk yeteneklerini kullandım. Hem kullanması zevkliydi ve daha rahat buluyordum rakibi ancak yeteneklerin birbirinden farklı oluşu oyunu daha detaylı hale getirmiş ve bu gayet güzel bir olay.

WitchitScreenshot13.jpg

Oyunu kısaca tanıttık ve artık biraz daha teknik kısma yani Grafiklere geçiş yapalım. Grafikler, Arcade havasında ve gayet eğlenceli. Resimlerde de görüyorusunuz zaten. Grafik olarak böyle AAA derecesinde falan değil ancak kendi çağında oldukça zevkli ve güzel. Zaten sistem olarak böyle aşırı bir sistem de istemiyor oyun. Genel olarak etraf oldukça dolu ve haritalar güzel tasarlanmış durumda. İlerleyen günlerde haritalar da çoğaldıkça oyundan daha fazla zevk alabilirsiniz. Bu tarz oyunlarda her şey bu kadar güzel gözükürken eksik olan taraflar da mevcut. Oyunda bir çok bug ile karşılaşabiliyorsunuz. Eşyaların duvarlara sıkışması gibi buglar mevcut ve bazen çıkardıkları sesler kulağınızın pasını silebiliyor. Bu buglar düzeltilebilir. Gerçi bazı buglar oyundan daha fazla zevk almanızı da sağlıyor. Genel olarak grafik için yorumlarım bu şekilde.
WitchitScreenshot12.jpg

Oyunun ses ve müzik kısımlarına baktığımızda müzikleri sadece arayüzde duyuroruz ve ben müziklerden oldukça haz aldım. Oyunun mekanları, karakterleri ile oldukça bir bütün duruyor. Sesler konusunda ise Cadıların ve Avcıların tauntları yani alay hareketleri bulunuyor. Bu sesler oldukça troll sesler ve oyunu daha zevkli hale getiriyor. Özellikle avcıların sesi baya komik.
ghfgfg.jpg

Oyun şu an için Steam üzerinde 25TL gibi bir fiyatla satışta. Arkadaşlarınızla girdiğinizde oldukça eğlenceli olabilecek bir oyun. Saklanbaç oyununu oldukça geliştirip bize sunmuşlar diyebilirim. Erken erişimde olmasına rağmen oldukça düzgün gözüküyor. Oyun içinde bazı buglar mevcut ancak bunlarda düzeldiğinde oldukça güzel bir oyun olacak. İçerikler de yakın zamanda artacağına göre fiyatını oldukça hak eden bir yapım diyebilirim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Gönderiyi paylaşmadan önce yazmalıydım, bu gönderi Alıntıdır. Orjinal Paylaşımı
https://oagtr.com/incelemeler/en-eglenceli-saklambac-oyunuwitch-it-incelemesi/
Buradadır.

Son düzenleme: