wish siparisim türkiyeye girmis gorunuyor 3 gun 1 hafta olmustur ptt sitesinden takip edemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

merveeburda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaslar wishden siparis verdim birkaç gun once turkiyeye giris yapmıs gorunuyor ptt sitesinden kontrol edemiyorum takipsiz diyorlar sizce ne zaman gelir turkiyeye giren kargo kac gunde elime gecer 1 hafta oldu gelen giden yok :/

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Biri alıp eve götürmüş. Gümrükte takılmış ta olabilir. Kayıp başvurusu yap.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Depodan alacak ve eve götürecek.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Git postaneye sor. Bize niye soruyorsun ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
nerede yaşadığını bilmiyorsun? yani insan faktörü var 25 yıllık postacı yıllarca dağıtmadığı mektupları imha ederken yakalandı diye haberler olmuştu...

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Yok kimse alamaz PTT'ye girince dağıtıcı memur senin kargonu cihete ekler ve bu kargoyu sipariş ederken verdiğin cep telefonuna mesaj gelir KP******** barkod numaralı gönderiniz dağıtıcıya verilmiştir. Diye bu mesaj gelince PTT'den alabilirsin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Babam emekli postacı oradan biliyorum :D

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Ben de postaneyi paketimi kaybettikleri için mahkemeye vermiştim yıllar önce. Dava üç sene sürmüştü ve ardından da haklı çıktım ve icraya verdim.

merveeburda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok kimse alamaz PTT'ye girince dağıtıcı memur senin kargonu cihete ekler ve bu kargoyu sipariş ederken verdiğin cep telefonuna mesaj gelir KP******** barkod numaralı gönderiniz dağıtıcıya verilmiştir. Diye bu mesaj gelince PTT'den alabilirsin.

Babam emekli postacı oradan biliyorum :D
ay sagol ya ptt sikayetlerini okuyunca bana bi tedirginlik geldi anlıyosn yani sen bu islerden bilgin var dimi .d

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
ay sagol ya ptt sikayetlerini okuyunca bana bi tedirginlik geldi anlıyosn yani sen bu islerden bilgin var dimi .d
Küçükken babamla beraber her gün posta dağıtırdım :D

Ben de postaneyi paketimi kaybettikleri için mahkemeye vermiştim yıllar önce. Dava üç sene sürmüştü ve ardından da haklı çıktım ve icraya verdim.
Aynen bazı görevlilerin gözünden kaçabiliyor bazen dağıtıcılar bir akrabasına veriyor kargoyu adam postam gelmedi diye şikayette bulunuyor sonra akrabasından çıkıyor.

Son düzenleme:

merveeburda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Aynen bazı görevlilerin gözünden kaçabiliyor bazen dağıtıcılar bir akrabasına veriyor kargoyu adam postam gelmedi diye şikayette bulunuyor sonra akrabasından çıkıyor.
ya benim merak ettigim ptt ye gittim dedim 1 hafta once turkiyeye gelmis dedim acaba sizde olma ihtimali varmı dedim takipsiz dedim bizde goremeyiz dedi bekle dedi yada kagit birakirlar gel al diye ozaman gelir alirsin dedi tamamda yani simdi bende soylw dusundum mesela kargo gelmis olsa kagitda birakmamis olsalar ben gidip pttye kargom burdami diye soramicakmiyim :/

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
ya benim merak ettigim ptt ye gittim dedim 1 hafta once turkiyeye gelmis dedim acaba sizde olma ihtimali varmı dedim takipsiz dedim bizde goremeyiz dedi bekle dedi yada kagit birakirlar gel al diye ozaman gelir alirsin dedi tamamda yani simdi bende soylw dusundum mesela kargo gelmis olsa kagitda birakmamis olsalar ben gidip pttye kargom burdami diye soramicakmiyim :/
Eğer dağıtıcı evine gelip seni bulamamışsa komşuna verebilir ama komşuna vermemişse kapına ihbarname yapıştırması zorunludur.

merveeburda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki kac gunde gelir sence turkiyeye girmis 5 gun oldu saysak tahminin varmi :/

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709

Benim durumumda İnternet'ten takip ettim, Ptt dağıtım merkezine kadar gitmiş ve devamı görünmüyordu. Oraya başvurduğumda da kimse de bir şey bilmiyordu. Gidip Sulh Mahkemesine dilekçe verdimiştim.

Son mesajlar