Wireless Bağlantı Sorunu ? (Samsung NP300E5A-S04TR)

Bu konuyu okuyanlar

blackshadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta belirttiğim gibi Samsung laptopum var ancak wireless bağlantısı çok sık kopuyor. Modemim TPLink TDW8951ND Version 1.0
Modem yan odada ve bağlantı kimi zaman zayıf olarak geliyor. Modemden kaynaklanma ihtimali var mıdır? (Makina yeni sayılır, 2 aylık)
Windows 7 Ultimate 64 bit kurulu.
Son Wireless sürücüsünü indirdim ancak faydası olmadı.

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Sorunun modemde olduğunu sanmıyorum.
Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsun?
Bazen internet sağlayıcıları bölgedeki sinyali düşürüyor ve sonuçta sinyal zayıflıyor. Bu nedenle kesintiler olabilir.
Benim uydunet var. Kesintiler oldu bende de. Direk aradım. Adam gönderdiler, bina girişinde normal ama eve gelişte sinyal düşük çıktı. Sonrada bölgedeki sinyalin düşüldüğünü belirtti. Sonra binaya güçlendirici takacaklarını söyledi.

blackshadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun modemde olduğunu sanmıyorum.
Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsun?
Bazen internet sağlayıcıları bölgedeki sinyali düşürüyor ve sonuçta sinyal zayıflıyor. Bu nedenle kesintiler olabilir.
Benim uydunet var. Kesintiler oldu bende de. Direk aradım. Adam gönderdiler, bina girişinde normal ama eve gelişte sinyal düşük çıktı. Sonrada bölgedeki sinyalin düşüldüğünü belirtti. Sonra binaya güçlendirici takacaklarını söyledi.

İnternet sağlayıcısı olarak TTNET kullanıyorum. Zaman zaman adsl bağlantısını kaybediyor modem ancak problemim internet ile değil ağ ile.
Ethernet bağlantısı ile herhangi bir aksama yaşamıyorum. Korkum notebook'un wireless çipinin arızalı olması. Modemin anteninde problem olma olasılığı var mıdır çünkü notebooku dibine kadar götürdüğümde dahi sinyal seviyesi pek kaliteli değildi.
NOT: Bu olay son 1-2 gün içinde olmaya başladı.