Windowsun Açılma Hızını Artırabilir Miyim ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ForeverPower41

Profesör
Merhabalar :)

Ben bilgisayarın açma tuşuna basınca bilgisayar yaklaşık 1.50 dakikda içerisinde açılıyor fakat ardından 30 saniye boyunca sistemi yüklüyor o arada örenk veriyorum google a bastığımda google açılmıyor belli bir süre sonra açılıyor.Sistemimi bu yavaşlıktan kurtarmanın bir kaç yöntemi var mıdır ?

İşletim sistemi:Windows 8.1
İntel Core E8400 3.00 Ghz
Gigabyte G33M-S2
8GB 667mhz DDR2 ram
Asus 4890 1GB 256 Bit ekran kartı
High Power 500W 85+ Bronze
Samsung harddisk

SSD alacak durumda değilim,en kısa sürede almayı düşünüyorum fakat belli bir süre böyle kullanmak zorundayım.

ishak042

Profesör
Hangi ayardan tam hatırlamıyorum pc kullanmıyorum ama pc açıldıktan sonra Bi ayar var o ayardan uygulamalar otomatik olarak açılmasını devre dışı bırakıyoruz. Bu sayede pc açılır açılmaz pc kendine geliyor ve daha hızlı kendine geliyor. Basit bir yöntem ama hatırlamıyorum.

VECTORRR

Profesör
sistemin 90 saniyede açıldığına emin misin ? bios ekranı harici ne kadar süre bekliyorsun ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi ayardan tam hatırlamıyorum pc kullanmıyorum ama pc açıldıktan sonra Bi ayar var o ayardan uygulamalar otomatik olarak açılmasını devre dışı bırakıyoruz. Bu sayede pc açılır açılmaz pc kendine geliyor ve daha hızlı kendine geliyor. Basit bir yöntem ama hatırlamıyorum.
msconfig ayarları olmasın o xd

VECTORRR

Profesör
bu sistem benimkinin 100 katı fakat benimkisi 3-4 saniyede açılıyor :D

akıllı disk birleştirme yap ssd de yok ise ve önyüklemede de birleştirme yaparsan daha verimli olur .

ForeverPower41

Profesör
Kapatırken uyku moduna alın.
Genellikle bunu kullansamdane bileyim bilgisayar bazen mavi ekran verip kapanıyor açılana kadar baya bir can sıkıyor,yada elektrikler milisaniyelik gidip geldiğinde bilgisayar kapanıyor ve yine 1.30 dk beklemem gerekiyor.

Açılma süresinden kastım kasanın güç tuşuna bastıktan sonra geçen zaman.
Ayrıca msconfig ayarlarını yaptım,bazı programları açılışta engelledim.
Evet kronometre ile ölçtüm bir büçük dakikada açılıyor.

ForeverPower41

Profesör
bios ekranından sonra windowsun yüklendiği ekranda açılana kadar ne kadar geçiyor ?
Bios ekranından kastın nedir.Bios bilgisayar açılırken delete tuşuna bastıktan sonra gelen ekrandır,eski bilgisayarlarda lacivert-beyaz temalı olur genellikle oradan bilgisayarın ile ilgili detayları görebilir ya da donanımları kapasitesinin üzerinde çalıştırabilirsin,ve hayır ben bilgisayar açılırken böyle bir ekrana girme gereksinimi duymuyorum :)

VECTORRR

Profesör
Bios ekranından kastın nedir.Bios bilgisayar açılırken delete tuşuna bastıktan sonra gelen ekrandır,eski bilgisayarlarda lacivert-beyaz temalı olur genellikle oradan bilgisayarın ile ilgili detayları görebilir ya da donanımları kapasitesinin üzerinde çalıştırabilirsin,ve hayır ben bilgisayar açılırken böyle bir ekrana girme gereksinimi duymuyorum :)
öyle değil :d , hani o windows yüklendiği yer var ya o , bu arada pc yi ilk açtığında ekrana bios ekranı gelir yani biosun başlatıldığı bios ayarlarını demedim :d

aslında tüm asus anakartlar biosta uzun bekler .

enders07

Asistan
SSD alacak durumda değilsin ama çare SSD Normalde 25 saniyede açılan bilgisayarım SSD ile 10 saniyede açılıyor.

stat counter