Windows'u formatsız SSD'Ye atmak

Bu konuyu okuyanlar

Emin_Arda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Merhaba öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola,
2 ay kadar önce bir Laptop aldım bu laptopda SSD yoktu 1TB HDD vardı Ben de İşletim Sistemi'ni oraya kudum.Sonradan bilgisayarı hızlandırmak için SSD almaya karar verdim sorum ise format atmadan işletim sistemini SSD'ye atabilir miyim? Önemli mi bilmiyorum ama İşletim Sistemi Windows 10
Teşekkürler...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Evet atabilirsin. Disk kopyalama programları var bununla ilgili detaylı videolar var Youtube da.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
işletim sistemi yüklü olan bölüm ssd kapasitesinden büyük olmamalı yalnız...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
c bölümü sizin 1 tb da ne kadar boyutta ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sanırım tek bölüm senin 1 tb hdd. bu durumda bir program ile kopyalamayı deneyecen, eğer ssd boyutun az gelirse programlar zaten hata verecektir. hatayı gidermek için c bölümünden gereksiz dosya ve programları silmen veya başka bir yere kopyalaman gerekli olur o zaman da...

Emin_Arda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
sanırım tek bölüm senin 1 tb hdd. bu durumda bir program ile kopyalamayı deneyecen, eğer ssd boyutun az gelirse programlar zaten hata verecektir. hatayı gidermek için c bölümünden gereksiz dosya ve programları silmen veya başka bir yere kopyalaman gerekli olur o zaman da...
peki sadece işletim sistemini kopyalayıp oyunlarımı hdd bırakma şansım olabilir mi bu programlarda?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
öle bir tecrübem yok, sanırım sadece işletim sistemini cımbızla çekip almak gibi bi şansımız yok çünkü kayıt defteri olduğu gibi gelir ve programlar uyumsuzluk gösterebilir. ben eski bir arızalı hdd yi başka bir hdd ye kopyalamıştım ve bana sadece işletim sistemini kopyala diye bir seçenek sunmamıştı program (ismini şimdi hatırlamıyorum ama boyutu çok küçüktü) diye hatırlıyorum...

Emin_Arda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
öle bir tecrübem yok, sanırım sadece işletim sistemini cımbızla çekip almak gibi bi şansımız yok çünkü kayıt defteri olduğu gibi gelir ve programlar uyumsuzluk gösterebilir. ben eski bir arızalı hdd yi başka bir hdd ye kopyalamıştım ve bana sadece işletim sistemini kopyala diye bir seçenek sunmamıştı program (ismini şimdi hatırlamıyorum ama boyutu çok küçüktü) diye hatırlıyorum...
Anladım yardımınız için teşekkürler.