Windows'tan Daha Ne İsteriz?

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Microsoft'un, yaygın işletim sistemi Windows'un, diğer işletim sistemlerinden nesi eksik? Bu eksikleri listeledik ve edinmenin yollarını araştırarak sizin için derledik.

Dünyada en çok kullanılan işletim sisteminin Microsoft Windows olduğu bir gerçek. Peki hiç aklınızdan diğer işletim sistemlerini kullananların ne gibi avantajlara sahip olduğunu geçirdiniz mi?

SDN ekibi olarak ofiste çalıştığımız sırada hayatı boyunca sadece Mac kullanmış birinin gelip "Amma uğraşıyorsun şu işlemle, Mac'de bunun kolayı var" demesinden bıktığımız için, Windows'un rakiplerine göre ne yönlerden eksik olduğunu listeledik. Üstelik birçoğunu edinmeniz için gerekli bağlantılar da önümüzdeki sayfalarda sizleri bekliyor.

Hazırlayan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

kullanıcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Paşam, önce adam gibi bir çalışsın da. İnsaf yani, başka ne isteyelim ki? :p

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Mavi ekran hatalarını daha güzel yapsınlar :D Eski windows gibi mavi ekranı olmasın zira microsoft kullanıcıları o hata ile sıklık ile karşılaşıyolar :D

rocky61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows hatalarına alıştık yahu onlar olmadan bir tadı olmaz herhal :)

yuureii

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
mila12 dedi ki:
Mavi ekran hatalarını daha güzel yapsınlar :D Eski windows gibi mavi ekranı olmasın zira microsoft kullanıcıları o hata ile sıklık ile karşılaşıyolar :D

Biraz hareketli ve sesli veya doğa manzaralı olsun değil mi? İnsan sıkılmasın. :D

sevindi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Compiz Fusion görselliği olabilir...Hepsini istemiyorum yarısı olsa yeter :)

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İlk önce adam gibi çalışsın yeter, zaten o kadar özellik için o kadar 3. parti yazılım yüklerseniz Windows çalışmaz :p belki açılır, orasını bilmem :p

Benzer bir şey de Firefox'u Opera'ya benzetmek için vardı, yine SDN'de verilmişti. O kadar eklentiyi yükleyince Firefox da açılmaz :p

Bunlar benzer şeyler, windows çalışsın, garip gurup hatalar vermesin, beni deli etmesin yeter. Biliyorum çok şey istiyorum ama :p

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Anlatımda İsmi Geçen "DeskSpace" Programının Benzeri Olan ve Ücretsiz Olan Bir Program da bu Başlıkta ;)

tktukaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya şu işletim sistemi çabuk açılsın stabil olsun biktim garip hatalardan bilgisayarı normal kapatıyorum ve bir dahaki açılışta hep bir macera acaba açılacak mı yoksa ntldr bulanamadı(yada başka hatalar verecek ve 3-4 saat pc duzeltmek için mi uğraşacağım) hayır şimdi gencim sorun yok yarın yaşlandığımda bunyem kaldırmayacak o kadar heyecanı!
compiz fusion olsun!
hizli açılsın!
kararlı olsun!
masaustume yapışan simgeler gitsin! görev çubuğu dahil bilgisayarın her yerini kontrol edebileyim(görsel anlamda 3. parti yazılımlar yuklemeden)
windows ie inadından vazgeçsin firefox e yardım etsin!
adam gibi bir Kayıt Defteri olsun.(ve programlar kaldır dediğimde kalksın arkasında pislik bırakmasın!) bir de hata oldugunda yada sorun çıktığında veya windows yuklendikten sonra bir tane genç kiz(hillary duff Yuksek çozünurlukte mesela) çıksın hataları nasıl çözebileceğimi anlatsın benimle birlikte fotograflara baksın yorum yapsın!(abarttım galiba:)

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
tktukaci dedi ki:
ya şu işletim sistemi çabuk açılsın stabil olsun biktim garip hatalardan bilgisayarı normal kapatıyorum ve bir dahaki açılışta hep bir macera acaba açılacak mı yoksa ntldr bulanamadı(yada başka hatalar verecek ve 3-4 saat pc duzeltmek için mi uğraşacağım) hayır şimdi gencim sorun yok yarın yaşlandığımda bunyem kaldırmayacak o kadar heyecanı!
compiz fusion olsun!
hizli açılsın!
kararlı olsun!
masaustume yapışan simgeler gitsin! görev çubuğu dahil bilgisayarın her yerini kontrol edebileyim(görsel anlamda 3. parti yazılımlar yuklemeden)
windows ie inadından vazgeçsin firefox e yardım etsin!
adam gibi bir Kayıt Defteri olsun.(ve programlar kaldır dediğimde kalksın arkasında pislik bırakmasın!) bir de hata oldugunda yada sorun çıktığında veya windows yuklendikten sonra bir tane genç kiz(hillary duff Yuksek çozünurlukte mesela) çıksın hataları nasıl çözebileceğimi anlatsın benimle birlikte fotograflara baksın yorum yapsın!(abarttım galiba:)

Windows'un daha çok yolu var.Dediklerini yapabilmesi için sanırım 8-9 tane daha işletim sistemi yapıcaklar neticede deneme yanılma yoluyla yapılıyor ama neden hep yanılıyolar çözebilmiş değilim :) Zaten windows karşıtı olan biri olarak bu konuyu çok sevdim :)