Windows XP ve Windows 7 Home Basic için format sorunu (çözüldü)

Bu konuyu okuyanlar

umut98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar yigenlere 2.el idarelik masaustu pc almislar donanimini elden gecirdim geldik formata daha önce xp ye format atmadım netten bakarak aşama aşama usb ile atmaya başladım c d diskini sildim tekrar 2 tane olusturdum bicimlendirirken bir sorun oldu c ve d yide hızlı bicimlendir yapmadım 2 sinide cabuk yazmayan ile yaptım sonra ilerleyen zamanlarda mavi ekran da sistem kapatıldı yazıyor önüne geçemedim win7 vardı elimde format ve si taktım belki olur ve yi açılışa aldım ama oda yarıda kaldı haricinde evde xp vardı ona taktım diski ordan hızlı biçimlendirdim taktım yine denedim olmadi işin içinden çıkamadım yardımcı olurmusuz

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
XP kurmak geçen süreyi beklemek açısından çok meşakkatli iş Windows 7'ye nazaran.
win7 vardı elimde format ve si taktım belki olur ve yi açılışa aldım ama oda yarıda kaldı
Yarıda kaldı derken hata vs verdi mi? Varsa hata tam olarak ne yazıyordu?

umut98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hata yok boş bir ekran çıkıyor

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Boş ekran kurulumun hangi aşamasından sonra çıkıyor?

Daha önceden Windows 7 kurulum medyasını formatta kullandınız mı? Başka bir ifadeyle sorunsuz çalıştığından emin miyiz?

umut98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet cd sorunsuz daha önce kullandım eminim cdyi taktigimda ön yükleme yapıyor sonra normalde dil seçeneği filan gelmesi gerekirken hiçbirşey gelmiyor yazılar yok

---- Mesajlar birleştirildi ----

Usb den xp formatı atarken biçimlendirme sonrası c000021a hatasi verdi sağlam pc yi bozdum sanırım

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Evet cd sorunsuz daha önce kullandım eminim cdyi taktigimda ön yükleme yapıyor sonra normalde dil seçeneği filan gelmesi gerekirken hiçbirşey gelmiyor yazılar yok
Windows 7 için
Cd veya dvd den boot etmek için bir tuşa basın ekranı geliyor mu?

umut98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet geliyor
Tamam şuanlik uzun aç kapa sonucu cd okudu win7 home basic yüklüyor işlem bittikten sonra xp services3 usb üzerinden nasıl formatlamak gerekir orjinaline dönüştursem iyi olucak kasa özelliklere göre alt seviyede kalıyor ilk başta yaptığım işlem yada kullandığım yazılımlar sanirim sorunlu idi en saglikli usb uzerinden xp serv.3 nasıl atarim

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Şahsen USB üzerinden XP çok sağlıklı değil. Ben zar zor yazdırıp 2 saatte kurabilmiştim.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Evet geliyor
Tamam şuanlik uzun aç kapa sonucu cd okudu win7 home basic yüklüyor işlem bittikten sonra xp services3 usb üzerinden nasıl formatlamak gerekir orjinaline dönüştursem iyi olucak kasa özelliklere göre alt seviyede kalıyor ilk başta yaptığım işlem yada kullandığım yazılımlar sanirim sorunlu idi en saglikli usb uzerinden xp serv.3 nasıl atarim
Rufus ile xp sp 3 iso dosyasını usb belleğe yazdırabilirsin.

umut98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son olarak win7 home basic kurdum xp de başarılı bir şekilde format atamama düşüncesi olduğundan dolayı bu şekilde kullanıyorum şuanlik gerekli uygulamalar eklentiler yükledim anlamadigim bir farklı konu daha var ram 650mb larda kullanıyor cpu boşta iken 1 lerde ama herhangi bir uygulamaya girdiğimde ram yine 650 700 mb arasi ama cpu %70 lere filan cikiyor neden ram dan kullanmıyor bilgisayarım özelliklerim dediğimde toplam takılı ram 2.25gb var doğru gösteriyor okadar takılı ama kullanılabilir ram diye birşey çıkmıyor bu bir problemmi yoksa normalmi

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Son olarak win7 home basic kurdum... anlamadigim bir farklı konu daha var ram 650mb larda kullanıyor cpu boşta iken 1 lerde ama herhangi bir uygulamaya girdiğimde ram yine 650 700 mb arasi ama cpu %70 lere filan cikiyor neden ram dan kullanmıyor
Farklı uygulamaları başlatarak Görev Yöneticisinden CPU'yu kullanan program veya dosyayı tespit edin, acaba açılan uygulama mı neden oluyor yoksa farklı bir durum mu var, gözlemleyin.
Ayrıca;
Windows Güncelleştirmelerini ve sürücü güncellemelerini mutlaka yapın.

umut98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim sorularımın hepsine yanıt buldum sistem gayet şuan sağlıklı çalışıyor ebeveyn denetimi ile son işlemlerimi de yaptım artık pc hazır konu kilitlenebilir.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim sorularımın hepsine yanıt buldum sistem gayet şuan sağlıklı çalışıyor ebeveyn denetimi ile son işlemlerimi de yaptım artık pc hazır konu kilitlenebilir.
Hayırlısı olsun, iyi kullanımlar, iyi forumlar. :)

Son mesajlar