Windows Otomatik Oturum açma (Auto Login)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


EmrahGürleyen

Doçent
Katılım
4 Eki 2018
Mesajlar
535
Puanları
43
Konum
Kocaeli - Gebze
Windows Vista veya 7, 8, 8,1 de çalıştıran domaine üye bilgisayarın otomatik oturum açabilmesi için şu işlemler yapılmalıdır:


1-Başlat – arama kutusuna Regedit yazın.Gelen arama sonucunda regedit.exe yi çalıştırın

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon kısmına gelin.

2-DefaultUserName e çift tıklatın. Domaine üye kullanıcı adınızı yazıp tamam a tıklayın. EğerDefaultUserName kaydı yoksa yeni bir (REG_SZ) kaydını DefaultUserName adı ile oluşturun.

3-DefaultPassword alanını çift tıklatarak şifrenizi yazıp tamama tıklayın. EğerDefaultPassword kaydı yoksa yeni bir (REG_SZ) kaydını DefaultPassword adı ile oluşturun.Not: Eğer DefaultPassword alanı belirtilmez ise windows otomatik olarak AutoAdminLogon kaydını 1 (geçerli) to 0 (geçersiz) değerine dönüştürür.

4-DefaultDomainName, alanını çift tıklatarak eğer bir domaine üye iseniz domain adını, domain üyesi değilseniz bilgisayar adını yazarak tamama tıklayın. Eğer DefaultDomainNamekaydı yoksa yeni bir (REG_SZ) kaydını DefaultDomainName adı ile oluşturun.
5-AutoAdminLogon alanını çift tıklatın ve 1 değerini girip tamama tıklayın.Eğer AutoAdminLogon kaydı yoksa yeni bir (REG_SZ) kaydını AutoAdminLogon adı ile oluşturun.

6-Eğer AutoLogonCount anahtarı var ise bu anahtarı silin.

7-Windows Kayıt Defteri Düzenleyiciyi kapatın.

8-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız artık açılır açılmaz login olucaktır.
 
Üst
stat counter