Windows.old Dosyası

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
C sürücüsünde windows klasörünün altında bir de windows.old diye bir klasör var. Yanılıyor olabilirim ama benim bildiğim kadarıyla bu klasör, eski windows sürümünden yükseltme yapıldığında ya da sıfırlamadan yeni windows kurulduğunda ortaya çıkan klasördür. Ben bilgisayarı aldığımdan beri (2 hafta olmadı) windows yükseltme ya da format vs. atmadım. Nedir bu windows.old dosyası ve silmem durumunda neler olur var mıdır bilen birileri?

65303

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Bilgisayarı sıfır mı aldınız? Öyle ise sistemin üzerine bir daha kurulmuş eskisi orda.Silmekte bir sıkıntı yok.yer kaplıyor.google da aratın.en uygun şekilde silin.bende öyle yapmıştım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

• Görev çubuğundaki arama kutusuna ayarlar yazın ve sonuç listesinden bu ögeyi seçin.
  • Ardından Sistem > Depolama > Bu Bilgisayarögesini seçin ve listeyi kaydırıp Geçici dosyalar’ı seçin.
  • Geçici dosyaları kaldır ögesinin altında Windows’un önceki sürümü onay kutusunu seçin ve ardından Dosyaları kaldır’ı seçin.

Son düzenleme:

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Bilgisayarı sıfır mı aldınız? Öyle ise sistemin üzerine bir daha kurulmuş eskisi orda.Silmekte bir sıkıntı yok.yer kaplıyor.google da aratın.en uygun şekilde silin.bende öyle yapmıştım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

• Görev çubuğundaki arama kutusuna ayarlar yazın ve sonuç listesinden bu ögeyi seçin.
  • Ardından Sistem > Depolama > Bu Bilgisayarögesini seçin ve listeyi kaydırıp Geçici dosyalar’ı seçin.
  • Geçici dosyaları kaldır ögesinin altında Windows’un önceki sürümü onay kutusunu seçin ve ardından Dosyaları kaldır’ı seçin.
Teşekkürler bu yöntemle halloldu :)

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Eski windows adı üstünde.yenisinde bi sıkıntı yoksa bazen40-50 gb lık yer kaplıyor.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Sildim, neden ki?
eski windows dosyaları onlar.yani ileride eskiye dönmek istersen diye.mesela windows 7 ise o, windows 7 ye recover ile kolayca dönersin.ama bu daha çok ev kullanıcıları için galiba.sonuçta format atmasını biliyorsan ve eskiye dönmek istiyorsan zaten rahat rahat dönersin.internette de bu konuda bi dünya bilgi olması lazım.istersen bak.
Ben 3-5 yıldır windows old dosyası silinmiş halde yaşıyorum.eskiye de dönmek istemiyorum mesela

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Sistemde sorun çıktığı zaman geri almak yada onarmak istedin zaman anlarsın :)

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Klasör Seçeneklerinden Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster seçili iken, (yanlış hatırlamıyorsam) C'de silinmesi gereken dosyalar da olması lazım. Kontrol edersin artık. :)