Windows harici ekran kartını kullanmıyor veya tam kullanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

NascarRacer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır pc yi kullanmıyodum ve dün açıp bir oyuna girdiğimde her zaman kasmayan oyun kasmaya başlamıştı ekran kartına güncelleme geldiğinden dolayı olduğunu düşündüm güncelledim fakat hala aynıydı daha sonra mavi ekranda video management internal hatasını almaya başladım daha sonra windows 10 nun son güncellemesini yaptım fakat sorun hala çözülmedi daha sonra baya bi uğraştım hala düzelmedi csgo dan eskiden 150-200 fps alırken şu an 40-50 alıyorum nvidia denetim masasından nvidia yı da seçtim fakat sorun hala çözülmedi ve bazen windows ekran sürücüsünü başlatamadı yerine microsoft temel görüntüyardımcı olursanız sevinirim sürücüsü kullanılıyo hatası alıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Nvidia ekran kartı sürücünüz 397.93 mü?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
nvidia geforce gtx 1050ti
1050 Ti ekran kartına gelen bu sürücüde sorun var zaten. Buradan ekran kartı modelinizi seçerek bütün sürücüleri aratın ve 397.64 sürümünü indirin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda zaten ekran kartı sürücüsü büyük ihtimal silinmiş olacak ve yine Microsoft temel görüntüleyici kullanılıyor olacak. Ondan sonra bu sürücüyü kurun. Sürücüyü seçme esnasında ekran kartının laptop modeli olup olmadığına dikkat edin.

Drivers | GeForce

NascarRacer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1050 Ti ekran kartına gelen bu sürücüde sorun var zaten. Buradan ekran kartı modelinizi seçerek bütün sürücüleri aratın ve 397.64 sürümünü indirin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda zaten ekran kartı sürücüsü büyük ihtimal silinmiş olacak ve yine Microsoft temel görüntüleyici kullanılıyor olacak. Ondan sonra bu sürücüyü kurun. Sürücüyü seçme esnasında ekran kartının laptop modeli olup olmadığına dikkat edin.

Drivers | GeForce
verdiğiniz linkten dediğiniz sürümü laptop versiyonunu dikkate alarak indirip kurdum fakat sorun hala çözülmedi ben mi eksik yapmışım yoksa bu yöntem de mi çözüm olmadı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
verdiğiniz linkten dediğiniz sürümü laptop versiyonunu dikkate alarak indirip kurdum fakat sorun hala çözülmedi ben mi eksik yapmışım yoksa bu yöntem de mi çözüm olmadı
Birde DDU adlı program ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp deneyin hocam.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
sorun hala çözülmedi -_-
Bende laptop kullanıyorum sürüm 1803 ile birlikte aynı sorunlar bende de oldu. Ekran kartı sürücüsünü 397.64 sürümüne çekince düzeldi. GeForce forumlarında da aynı muhabbet söz konusu sizde olmaması çok ilginç. Hangi Windows sürümündesiniz?

NascarRacer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende laptop kullanıyorum sürüm 1803 ile birlikte aynı sorunlar bende de oldu. Ekran kartı sürücüsünü 397.64 sürümüne çekince düzeldi. GeForce forumlarında da aynı muhabbet söz konusu sizde olmaması çok ilginç. Hangi Windows sürümündesiniz?
1803

---- Mesajlar birleştirildi ----

bir de rica etsem şu ekran kartını 397.64 sürümüne çekmeyi aşama aşama açıklayabilir misiniz sanırım doğru çektim fakat emin olamıyorum

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
1803

---- Mesajlar birleştirildi ----

bir de rica etsem şu ekran kartını 397.64 sürümüne çekmeyi aşama aşama açıklayabilir misiniz sanırım doğru çektim fakat emin olamıyorum
Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarına gelin ve ekran kartını seçip sağ tıklayın. Orada özelliklerden hangi sürüm yazıyorsa o olmuştur zaten.

NascarRacer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Adsız.png

NascarRacer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam formattan başka çözüm yok mudur ya