Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Windows Güvenlik Duvarı'nın ayarlarını yedeklemenin ya da kaydetmenin bir yolu var mı?
Sistem ayarları, program ayarları vb. kayıt defterinde tutulduğuna göre Windows Güvenlik Duvarı'nın ayarlarının da kayıt defterinde kayıtlı olduğunu düşünüyorum.
Amacım Windows Güvenlik Duvarı'ndan yaptığım engellemeleri ve izinleri kaydetmek ve formattan sonra bu ayarları geri yüklemek diyebilirim.
@errno @Scalh @Ben Kenobi @__kadıköyRAP__

Reaksiyon puanı
2,146
Buradaki aracı kullan güvenlik duvarı için. Windows güvenlik duvarı kullanımını kolaylaştırır, yedek alma ve verme işlemleri de var. Export list ile veriyorsun Import list ile alıyorsun.

Firewall App Blocker (Fab) v1.6

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Control Panelinden Firewall'ı açın ve sol taraftan "Gelişmiş Seçenekler", ardından üst taraftaki menüden "Action". "Import" ve "Export" seçenekleri mevcut. Bu seçenekler ile isteğinizi görsel olarak planlayabilirsiniz.

İkinci olarak ise Console aracılığı ile yapabilirsiniz.

Kod:
netsh advfirewall import "\dosya\konumu"
netsh advfirewall export "\dosya\konumu"

Saygılarımla

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@__kadıköyRAP__ Programa biraz baktım.
Galiba bu programla güvenlik duvarındaki kayıtlı olan ayarları yedekleme gibi bir şey yok. Ya da ben bulamadım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Merhaba,

Control Panelinden Firewall'ı açın ve sol taraftan "Gelişmiş Seçenekler", ardından üst taraftaki menüden "Action". "Import" ve "Export" seçenekleri mevcut. Bu seçenekler ile isteğinizi görsel olarak planlayabilirsiniz.

İkinci olarak ise Console aracılığı ile yapabilirsiniz.

Kod:
netsh advfirewall import "\dosya\konumu"
netsh advfirewall export "\dosya\konumu"

Saygılarımla
Teşekkürler hocam.
Mesajınızda söylediğiniz ilk yöntem ile yedekledim.

Reaksiyon puanı
2,146
Ben de normalde bu programla yapmadığım yasaklamaları bu programda görebiliyorum. İşine yaramadıysa ilke ver ve ilke al seçeneğini kullanabilirsin normal güvenlik duvarında.