Windows Defender ne kadar güvenli

Bu konuyu okuyanlar

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Merhaba arkadaşlar vakti zamanında Kaspersky antivirüs kullanırdım 3 aylık bedava bi sürüm bulmuştum sonra bitti.. Ben tekrar almayı düşünüyordum ama bi bilgisayarcı tanıdığım windows defender ın çok iyi bir iş çıkardığını söylemişti bende almadım böyle gittim bu antivirüs hakkında düşünceleriniz nelerdir ?... Ayriyetten şimdi bi oyun yükledim Truva atı olarak karantinaya aldı yok abi açamıyorum oyunu hayır zarar vericek bi oyun olduğunu sanmıyorum da sizce kapatsam riskli bi işmi yapmış olurum?

Exonn

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Merhaba arkadaşlar vakti zamanında Kaspersky antivirüs kullanırdım 3 aylık bedava bi sürüm bulmuştum sonra bitti.. Ben tekrar almayı düşünüyordum ama bi bilgisayarcı tanıdığım windows defender ın çok iyi bir iş çıkardığını söylemişti bende almadım böyle gittim bu antivirüs hakkında düşünceleriniz nelerdir ?... Ayriyetten şimdi bi oyun yükledim Truva atı olarak karantinaya aldı yok abi açamıyorum oyunu hayır zarar vericek bi oyun olduğunu sanmıyorum da sizce kapatsam riskli bi işmi yapmış olurum?
Bence Kaspersky kullanmaya devam et ben 3 yıldır kullanıyorum bi sıkıntı yok win defender a güven olmaz bedava bir şeye fazla güven olmaz.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Bence Kaspersky kullanmaya devam et ben 3 yıldır kullanıyorum bi sıkıntı yok win defender a güven olmaz bedava bir şeye fazla güven olmaz.

Bende memnundum ama bütçe işte :( eğer win def. yetersiz kalırsa alıcam ama bedavada olsa idare edermi acaba risklimi iş yaparım

Exonn

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bende memnundum ama bütçe işte :( eğer win def. yetersiz kalırsa alıcam ama bedavada olsa idare edermi acaba risklimi iş yaparım
para konusunda 2 yıllık kodlar daha uygun ya da bilgisayarının yedeğinin al
(acronis true image kullanabilirsiniz ister satın alıp ister başka bir boş cd ye koyarak)

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Windows güvenlik merkezi (Windows 10'da olan) gayet iyi bir iş çıkarıyor çevrimdışı tarama özelliği (30-40 dakika süren) trojanları ve keylogger leri siliyor

Exonn

Asistan
Reaksiyon puanı
48
kasperky 2 yıl 170 bence düşün

---- Mesajlar birleştirildi ----

neden kasperky dediğimi sorarsanız
1. indirdiğin her şeyi tarar
2. kameranı korur ve kameranı kullanan bir uygulama tespit ettiğinde bildirim çıkar ve o uygulamaya kameranızı engelleyebilirsiniz
3. hergün güncelleme alır küçük de olsa
4. hergün birkaç defa pc yi yormadan rootkit scan yapar
5. internet alışverişinde yavaş ama güvenli bir pencere açar
6. uzun süre kullanmadığınız uygulamaları tespit edip raporlar
7. internet akışında tuhaf bir değişim olunca uyarır
8. her uygulamanın kaç mb internet harcadığını söyler
9. bunların hepsi ana ekrandaki küçük bir panelde toplanır ve size önerilerde bulunur.
10. önemli uygulamaları (chrome, itunes...) güncellemesi gelince uyarır

neden kasperky dediğimi sorarsanız
1. indirdiğin her şeyi tarar
2. kameranı korur ve kameranı kullanan bir uygulama tespit ettiğinde bildirim çıkar ve o uygulamaya kameranızı engelleyebilirsiniz
3. hergün güncelleme alır küçük de olsa
4. hergün birkaç defa pc yi yormadan rootkit scan yapar
5. internet alışverişinde yavaş ama güvenli bir pencere açar
6. uzun süre kullanmadığınız uygulamaları tespit edip raporlar
7. internet akışında tuhaf bir değişim olunca uyar

11. mail kutunuzu tarar
12. 15 antivirüs özelliği + diğer özellikler (6,8 ve 9)

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kaspersky dışındaki bazı ücretli Internet Security ürünlerinin kampanyaları var, kullanabilirsin veya ücretsiz güvenlik çözümlerine de yönelebilirsin.

Hangi dosya truva atı olarak algılanıyorsa, ilgili dosyayı VirusTotal'de taratabilirsin, kontrol amaçlı.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Windows 10'da windows deffender varken başka bir virüs programına gerek yok iyi iş çıkarıyor tespit edemediği virüs yok sürekli güncelleniyor..

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Bence Windows Defender kullanma Kaspersky'ye devam et Defender yazılımı çoğu zaman virüs olmayan şeyleri dahi algılayıp siliyor.