Windows Defender Güvenlik Merkezi ne işe yarar?

Bu konuyu okuyanlar

Acemi Doktor

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Windows Defender Güvenlik Merkezi ne işe yarar? Antivirüs programı mıdır? Bilgisi olan varsa yardım...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet o iş için çalışır ama diğer antivirüs programlarıyla beraber çalışabilme yeteneği var.Eğer hiç bir antivirüs programı yoksa devrede olur. Ama hiç bir yararı yoktur orası da bir gerçek.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows Defender Güvenlik Merkezi, bir antivirus programının ötesindedir: hesap koruması, güvenlik duvarı ve ağ koruması, Smartscreen uygulama ve tarayıcı denetimi, kötü amaçlı yazılım koruması vs. gelişmiş cihaz koruması sunar.
Bkz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Windows Defender Güvenlik Merkezi, bir antivirus programının ötesindedir: hesap koruması, güvenlik duvarı ve ağ koruması, Smartscreen uygulama ve tarayıcı denetimi, kötü amaçlı yazılım koruması vs. gelişmiş cihaz koruması sunar.
Bkz.
Ben de aynen microsoftun ağzıyla yazmışsın diye düşünürken altta bıraktığın linkten olayı çözdüm :) Kısaca şöyle diyeyim, bu önesürülen özelliklerin hiçbiri doğru düzgün çalışmıyor, adı var kendisi yok yani... Allayıp, pullamış microsoft.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ben de aynen microsoftun ağzıyla yazmışsın diye düşünürken altta bıraktığın linkten olayı çözdüm :) Kısaca şöyle diyeyim, bu önesürülen özelliklerin hiçbiri doğru düzgün çalışmıyor, adı var kendisi yok yani... Allayıp, pullamış microsoft.
Windows 10 kullanıp kullanmadığını bilmiyorum ancak her bir koruma modülünün ayarı var. Uygulama çalıştırmadan tut tarayıcı Smartscreene kadar kısmen veya tamamen devre dışı bırakabilir ayarlarını değiştirebilirsin. Yani tabi ki Microsoft ağızlı ile yazıcağım onları ben geliştirmedim ki :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Windows 10 kullanıp kullanmadığını bilmiyorum ancak her bir koruma modülünün ayarı var. Uygulama çalıştırmadan tut tarayıcı Smartscreene kadar kısmen veya tamamen devre dışı bırakabilir ayarlarını değiştirebilirsin. Yani tabi ki Microsoft ağızlı ile yazıcağım onları ben geliştirmedim ki :D
Haklısın benim demek istediğim ise bu özellikler iyi çalışmıyor yani... Bir webroot değil yani. Microsoftun pazarlama stratejisi olarak ben kabul ediyorum. Daha çok geliştirilmesi gerekir, en basitinden crack leri bile tanıyamıyor, virüsleri ise iş işten geçtikten sonra bulsa ne olur, bulmasa ne olur :) Keşke çok iyi bir iş yapsa da biz de bedava kullansak ama o zaman da ayrı para ister microsoft :D

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
W7'de pek bir faydasını görmedim ama üst sürümlerde de pek değişiklik olmadığını düşünüyorum, ekteki GIF ile vücut bulmuş halini görebilirsiniz :tearsofjoy:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Haklısın benim demek istediğim ise bu özellikler iyi çalışmıyor yani... Bir webroot değil yani. Microsoftun pazarlama stratejisi olarak ben kabul ediyorum. Daha çok geliştirilmesi gerekir, en basitinden crack leri bile tanıyamıyor, virüsleri ise iş işten geçtikten sonra bulsa ne olur, bulmasa ne olur :) Keşke çok iyi bir iş yapsa da biz de bedava kullansak ama o zaman da ayrı para ister microsoft :D
varsayılan güvenlik ayarlarında kullanıldığında iyi iş çıkarıyor tabi bilinçsizce koruma modülleri devre dışı bırakılırsa güvensiz uygulamalar güvenli olarak çalıştırılırsa her şeyi kolayca kapar. Kaspersky, Eset kadar olmasa da, güvenlik yönünden çok ta kötü değil bence.
Ama zaten Microsoft o parayı bir şekilde alıyor alacak, bedava köfte yok. :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tüm korumalar açık olsa dahi iş görmüyor hocam, şikayet edenler çok ve önerilmiyor. Artık günümüzde adı çıkmış bir koruma modülüdür. Eskiden bi ara piyasa rekabet şartları yüzünden de kaldırılmıştı windowslardan (eski adı farklıydı tabi ) ...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tüm korumalar açık olsa dahi iş görmüyor hocam, şikayet edenler çok ve önerilmiyor. Artık günümüzde adı çıkmış bir koruma modülüdür. Eskiden bi ara piyasa rekabet şartları yüzünden de kaldırılmıştı windowslardan (eski adı farklıydı tabi ) ...
7 de 8 de kullandım, 10'da sunulan koruma farklı, bunu illaki Windows Defender Güvenlik Merkezi dışında başka bir şey kullanmayın diye söylemiyorum; isteyen istediği güvenlik çözümünü kullansın.
Yalnız çok yanlış alarm veriyor, bu kullanıcıyı çıldırtabilir, farklı farklı uygulamalar kurup deneyenler için.