Windows bozulum hatası

Bu konuyu okuyanlar

naper323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar

Kısa ve öz anlatayım sizlere, bilgisayarımda son 1 aydır bu sorunla uğraşıyorum sorun şu bilgisayar a bugün format atıyorum akşama kadar sorunsuz işlerimi hallediyorum akşam bilgisayarı kapıyorum diğer gün sabah açtığımda sanki kapalıyken virüs girmiş gibi mavi ekran veriyor donuyor kasıyor garip garip şekillere giriyor sebebini bir türlü anlayamadım. Cevaplarınızı bekliyorum. (Her sürümden formatı denedim Windows 7 8 8.1 10 hatta linux bile ? hiçbiri soruna karşılık olmadı hep devam etti.)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Harddisk vb bozuk değil arkadaşlar çünki bozukluk bir durum olsa hep yapar 1 2 gün kullanınca durduk yere bozulmaz

Son düzenleme:

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Dostum senin durumun donanım kaynaklı bir sorun. mavi ekran daki kod nedir paylaşabilirmisin?

naper323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Dostum senin durumun donanım kaynaklı bir sorun. mavi ekran daki kod nedir paylaşabilirmisin?
Abicim sana şöyle anlatayım ben yani kod çıkmıyor sistem bi hatayla karşılaştı :( hatası veriyor sonra bazen hiç hata vermiyor ama sadece daha dün formatlı haliyle süperken 1 gün sonra acılırlen kasıyorr her yerd ekasıyor bazen hiç açılmıyor yani pc kapalıyken sanki virüs yiyor

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Öyle birşey olamaz RAM den yapabilir. Yada HDD tarama yaptın bad sector vs var mı durumu nasıl kontrol ettin mi?

naper323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öyle birşey olamaz RAM den yapabilir. Yada HDD tarama yaptın bad sector vs var mı durumu nasıl kontrol ettin mi?
Abi kasayı açtım baktımda yani gözle görünür birşeyde yok yani her zamanki gibi ram düzgün temiz takılı hdd de aynı şekilde hatta komple bir temizlik bile yaptım nafile yani verdiği hatalar ortada ama sorun nerde anlayamadım gitti mavi ekranı hep vermiyor bazen veriyor mesela dün attım format yine aynı şekil kullandım bugün sabah bi açtım açılırken kasıyor ekranda kasıyor masaüstü 2 saat de yükleniyor falan mavi ekranı bazen veriyor ondada bir sorunla karşılaştı diyor kapıyor

Badsector taraması yapmadım abi şuan yine format yiyor bitince yaparım bilgi veririm belki hdd de sıkıntı vardır yazılımsalsa hal olurda donanımsalsa zaten 2011 den kalma pc atarım çöpe artık ?

Formatdan çıktı abi şuan hd tuner ile hdd tarayacağım sonra windows bellek tanımlayıcısı ile ram i taratacağım eğer zaten herhangi biri sorunluysa ya başka sorun vardır yada artık ömrü bitmiştir ?

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
kasa içi hdd kablolarını özellikle sata kırmızı renkli olanlarda şekil bozukluğu var mı? varsa değiştir (=