Windows boot manager ve format sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Rustysoldier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar. Uzun suredir bilgisayar kullanmiyordum ama artik is itibari ile gerekti. Ben de bilgisayari bir duzenleyeyim dedim bilgisayarı kardesim formata götürmüş format atan kişi ise c diskine 100 gb d diskine 400 gb vermis ben de d diskini silip c diskini aktarmak icin yönetten diski yönet kismindan d yi sildim o arada bilgisayari kapattim ve kapanis o kapanis acilmiyor bilgisayar windows boot manager kisminda takili kaliyor (0xc000000f hatasi veriyor) format atmaya calisiyorum cdyi takip yuklemeye gececem biosu falan ayarliyorum yeniden baslatip f8 e basiyorum surekli siyah ekran cikip sol ustte _ bu isaret yanip sonuyor lutfen yardim edin ?? bilgisayar hp pavillion dv6

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Harddisk'te format hatası oluşmuş gibi.
Başka bir sisteme takıp NTFS formatında biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yakın zamanda BIOS güncellemesi yapıldı mı? Benim eski laptopta DVD sürücüsü, medyayı görmüyordu. Benzer bir şey olabilir. Şunu istersen bir dene: Laptopun bataryasını çıkar 15-20 saniye Power/Güç tuşuna basılı tut; bataryayı yeniden tak. Bilgisayarı başlat, Boot sıralamasını CD/DVD rom ata ve başlangıç onarmayı dene; olmazsa format atarsın.

Son mesajlar