Windows AMD 7670m' i görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, Dell 3521 model laptobuma mavi ekran hatası sonrası format attıktan sonra Windows İntel HD 4000 ini görüyor ancak AMD yi görmüyor. Oyunlarda sanki devreye giriyor gibi ama driver yüklüyemediğim için tam optimize oynayamıyorum. Driverleri yüklerken sarı ünlem hatası veriyor, Windows 7 ve Windows 10 a birçok kere format attım ve sonuç aynı. Leshcat'deki driverları denedim ama onlardada aynı hatayı aldım. Yardımcı olabilecek ve fikri olan varsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
ünlem işaretine çift tıklayıp hata kodunu paylaşabilir misiniz?

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam resimleri paylaştım dell in sitesindeki ve leshcat deki driverleri ddu ile silerek ve yükleyerek denedim ama hep bu hatayı veriyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    44.4 KB · Görüntüleme: 780
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    301.7 KB · Görüntüleme: 752

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Öncelikle kaç GB RAM'iniz var?
--- Gönderi Güncellendi ---
Eğer 4 GB ve üstü ise Windows 10 64 bit, 2 GB ise Windows 10 32 bit'i temiz kurulum yapın...

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 gb ram var ancak Windows 10 u denedim daha önce sonuç aynıydı, eğer yüklemem gerekse Windows 10 un hangi versiyonunu kurmamı tavsiye edersiniz çünkü daha önce birisi Windows 10 un güncelleştirme yapılmamış eski halini kurmamı tavsiye etmişti ama daha deneyemedim

Son düzenleme:

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
8 gb ram var ancak Windows 10 u denedim daha önce sonuç aynıydı, eğer yüklemem gerekse Windows 10 un hangi versiyonunu kurmamı tavsiye edersiniz çünkü daha önce birisi Windows 10 un güncelleştirme yapılmamış eski halini kurmamı tavsiye etmişti ama daha deneyemedim
Sürüm 1709'u kurun. Ardından çözümü ve yüklemeniz gereken sürücüyü göstereceğim...

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım hemen indirip yüklüyorum sağolun.

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam şuan Windows 10'u kurdum güncelleştirmeleri yaptı ama hala sadece İntel HD 4000'i görüyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    42.8 KB · Görüntüleme: 872

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylaştım hocam, acaba ekran kartı chip'inde bir sorun olabilir mi? ama öyleyse olsaydı oyunlarda ki FPS düşük olurdu herhalde.@
FRosa

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    50.8 KB · Görüntüleme: 828

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Paylaştım hocam, acaba ekran kartı chip'inde bir sorun olabilir mi? ama öyleyse olsaydı oyunlarda ki FPS düşük olurdu herhalde.@
FRosa
Şuan onboard karttan kullanılıyor... GPU bozulmuş olabilir... Birazdan paylaşacağım sürücüleri dene birde...

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım hocam ama şöyle bir şey var yukarıda da yazdım oynadığım oyunlarda aldığım fps yi onboard'ın vermesi imkansız sanki AMD pasif olarak arka planda çalışıyor gibi.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Anladım hocam ama şöyle bir şey var yukarıda da yazdım oynadığım oyunlarda aldığım fps yi onboard'ın vermesi imkansız sanki AMD pasif olarak arka planda çalışıyor gibi.
Merhabalar,
''Radeon Software Crimson Edition Beta'' adlı sürücüyü şu sayfadan yükler misin? Alt tarafta...
Legacy

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hemen indirip deniyorum.
Hocam yükledim ancak yükleme 2 saniye bile sürmeden tamamlandı dedi ve hala aygıt yöneticisinde AMD'yi görmüyor. Yükleme fotoğraflarını sırasıyla ekledim @
FRosa

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    530.3 KB · Görüntüleme: 706
  • 2.png
    2.png
    462.5 KB · Görüntüleme: 691
  • 3.png
    3.png
    41.7 KB · Görüntüleme: 706

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hemen indirip deniyorum.
Hocam yükledim ancak yükleme 2 saniye bile sürmeden tamamlandı dedi ve hala aygıt yöneticisinde AMD'yi görmüyor. Yükleme fotoğraflarını sırasıyla ekledim @
FRosa
Peki ''Görüntü Bağdaştırıcıları'' na sağ tıklayıp ''Donanım Değişikliklerini Tara''yı dener misin?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
ne yaparsanız yapın, amd nin o çöp ekran kartları hep sorun çıkaracaktır, almayın uzak durun :D
şimdi arkadaşım ddu ile silme driver sweaper denedin mi?

bir de herzaman üreticinin yani DELL in ilgili modelindeki sürücüyü yüklemeye çalışın, amd nin sitesindekiler uymuyor diyorum ama anlatamıyorum galiba :D amd ekran kartlarına sahip çıkmayan sorumsuz bir şirket bence, yeni kartlarına gösterdiği ilgiyi eski kartlarına hiç göstermedi.

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hocam ddu ile leshcat deki 12.11 ve üstüne doğru bütün driverları denedim. Dell'in sitesindeki driver'ida denedim ama sonuç aynı.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Evet hocam ddu ile leshcat deki 12.11 ve üstüne doğru bütün driverları denedim. Dell'in sitesindeki driver'ida denedim ama sonuç aynı.
ben ddu kullanmıyorum, o işe yaramıyor... önceden buna benzer konularda yazmıştım driver sweaaper kullanın, onunla kaçkere olmayanı oldurmuştum.

driver sweaper ile silerken hem amd nin hem intelin driverlarını temizleyeceksiniz. sonra sakın en başta intelin driverlarını yüklemeyin. gerek yok , dell in sitesindeki driveri sadece yüklemeye çalış ve uyumluluk modunda win 7 de yüklemeye çalış. sakın amd nin driverinı yüklemeden windowsu güncelleştirme ekran kartında ! windows yanlış ve uyumsuz driverı kuruyor.

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten bir tane forumda bu sorunun ddu nun yanlış kullanımı sonucu ortaya çıktığını okumuştum birde driver sweaper la deneyeyim ama eğer bunun çözümü bios güncellemeden geçicekse bu biraz benim için sorun olacak :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Zaten bir tane forumda bu sorunun ddu nun yanlış kullanımı sonucu ortaya çıktığını okumuştum birde driver sweaper la deneyeyim ama eğer bunun çözümü bios güncellemeden geçicekse bu biraz benim için sorun olacak :)
hiç biosu güncellemedim bu sorunu çözerken , alakası yok bence ...

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı yabancı forumlarda bu sorunu bios ile çözenleri okumuştum şuan benim bios ayarlarında ekran kartı önceliği seçme yok yükseltmem lazım ama batarya olmadığı için bios güncelleyemiyorum.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
ekran kartı önceliğini zaten biosa gerek kalmadan driverı yükledikten sonra kolayca yapabiliyorsun. o dedikleri eski anakartlar olmalı ama sen yine de dellin sitesine bak bios güncellemesi varsa sonra halledersin ama bu iş için gerekmez bence.

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam dünden beri uğraşıyorum ama olmuyor. Driver sweeper ile bütün driverları siliyorum yeniden yüklüyorum ama olmuyor. Denediğim bütün driverların fotoğrafını paylaşıyorum alt tarafa ama bir şey farkettim bazı driverların içeriğinde sadece AMD yükleme yöneticisi var sadece 1 yada 2 tanesinde AMD driver dosyaları var onlarda da hata veriyor zaten ilk defa böyle bir şey oluyor anlayamadım bir türlü. @PARAzitCELL @FRosa

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    59.1 KB · Görüntüleme: 951
  • 2.png
    2.png
    67.8 KB · Görüntüleme: 387

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
üreticinin internet sitesindekini denedin mi (sadece üreticinin sitesindeki orjinal driverı ve lashcats inkileri dene . olursa onlarınki olur), amd nin sitesindekileri boşuna deneme, onları ben de denedim, kesinlikle olmuyorlar... hatta onlar win 7 de bile olmuyorlar. yüklerken özel seçimi işaretle, orada amd driverı listede gösterirse iş tamamdır, eğer göstermiyorsa bir yerde sorun vardır. şimdi ben sana bi foto atmaya çalışacam atabilirsem...

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üreticinin sitesindekileri denedim hocam dediğiniz gibi özellikle hızlı değilde özeli şeçip bakıyorum bazılarında amd driveri gösteriyor ama onlardada hata 173 kodunu alıyorum. Çoğunda ise sadece amd yükleme yöneticisi var.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Üreticinin sitesindekileri denedim hocam dediğiniz gibi özellikle hızlı değilde özeli şeçip bakıyorum bazılarında amd driveri gösteriyor ama onlardada hata 173 kodunu alıyorum. Çoğunda ise sadece amd yükleme yöneticisi var.
hatayı fotolar mısın, açıklaması nedir? mesela bak ben bi kere yükleyince bilgisayar sorunsuz tanıyor driveri:
Screenshot_1.png

windows 10 da sorunsuzca kullanıyorum.
baktım zaten indirmişsin , 2 tane driver var. win 8 ve win 8.1 ile uyumlu. kurarken win 8 veya win 8.1 ile uyumluluk modunda kurmalısın.
sitede chipset sürücüsünü de yükle hm77 yazanını.

Son düzenleme:

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hata 173 crimsonlarda oluyormuş şimdi denedim tekrar aşağıda sadece amd yükleme yöneticisi olan driver üretici firmanın sitesindeki driver , amd ekran sürücüsünün olduğu driverda leshcat deki 14.4 v2.2 olan yükleme ama hepsinin sonucu aynı yükleme tamamlandı ama uyarılar alındı diyor. birde sizin dediğiniz gibi win 8 uyumluluğundaki driverlerı deneyeyim. @PARAzitCELL
Bu arada chipseti yüklemiştim zaten dün intelin sitesinden indirip yükledim.

Ekli dosyalar

• 4.png
    4.png
    554.8 KB · Görüntüleme: 714
  • 5.png
    5.png
    287.1 KB · Görüntüleme: 688
  • 6.png
    6.png
    412.3 KB · Görüntüleme: 536

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
günlüğü görüntüleyin ve ekran sürücüsü hatasının açıklamasına bakın, ne diyor? ekran kartını mı görememiş ...? yoksa ekran kartı mı bulunamadı diyor?

Onder07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günlükte hatayı şöyle belirtiyor

Ekli dosyalar

• 7.png
    7.png
    44 KB · Görüntüleme: 713