Windows 8 mesajlaşma ve diğer sorunlarım

Bu konuyu okuyanlar

yaq1z

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesajlaşma uygulamasına facebook hesabımı bağladım çok güzel herşey çok hoş lakin bazı arkadaşlarım facebook hesabımda arkaşım olarak ekli olmasına rağmen kişilerde gözükmüyor buna sebep olan ne olabilir sizce , uygulamayı kaldırıp yeniden kurdum ama sonuç yine aynıydı ?

start8 kurdum pc acıldığında metro acılıyordu start8 den önce şimdi masaüstü açılıyor masaüstünde pek bişey yok ama açıldığında yaklaşık 10 sn bekletiyor kendine gelmesi için , metro da böyle bir sorun yok bunu varsayılan olarak metro açılsın şeklinde ayarlayabilir miyim ?

birde w8 öncesi mağlumunuz hep şöyle konular vardı buralarda işte ne biliyim çok hızlı açılıyomuş önyükleme hızlıymış falan filan , ben bi farklılık göremedim hatta bana w7 ye oranla önyükleme yavaş bile geldi sanırım , bios dan ayar falan yapmak gerekiyormu çünkü bios ekranından w8 önyükleme ekranına kadar bi 10 sn hemen heamen bekletiyor , sistem özelliklerim profilimde yazıyor bilen biri varsa saygılarımı sunar engin tecrübelerinden yararlanmayı beklerim.

birde posta kısmına hesaplarımı ekledim yeni mail geldiğinde bildirim gelmiyor artık ?
son olarak windows 8 de kullanıcı parolasının kırılması mümkün mü ?

iyi günler..

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
1. sorun bendede aynı seninle alakası yok face ile alakası var veya arkadaşın görünmesini istemiyor facebook ayarlarından
2.kaldır uygulamayı hiç bi işe yaramıyo hemen gelmez masaüstü böyle kullanmaya alış .
3.profilde sistemini göremedim. şöyle söylim yeni formatladyısan tüm güncellemeleri vs yükle sonra . disk birleştirme yap . hızlı açılması şöyle mesela pc şuan açık kapattım açtım o zaman hızlı açılıyor yeniden başlat yapınca win 7 hızı gibi hatta bazen 7den bile yavaş .
4.windows tuşu + c ayarlar bilgisayar ayarlı bildirimler orda kontrol et. veya postaya gir ayarlarını kontrol et

yaq1z

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim SistemiWindows 8 Proffessional (64-bit)
İşlemciIntelİ5 2500K
AnakartMSI P67A-GD65 [B3]
Sistem Belleği8192 MB
Ekran KartınVidiaMSI GTX560Ti HAWK

sistemim bu şekilde , 1.sorun için arkadaşıma ne yapmasını söylemem gerekiyor ?
start8 gayet kullanışlı,kaldırmayı düşünmüyorum. yeni formatladım ayrıca alışma dönemindeyim henüz ama win8 acil kararlı bi sp istiyor tutarsız şeyler oluyor bazen , mesela klasör bölmesindeki sık kullanılanlar klasörler genişliyordu normalde aşağı doğru şimdi ne yaptıysam genişletemiyorum böyle saçma saçma bi çok şey farkettim şahsen.

kontrol ettim bildirimler açık şekilde.

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
1.sorun tam çözümünü bilmiyorum sadece öyle duydum
2. sen bilirsin hani şöyle düzeltim. işe yarıyor fakat hani direkt masaüstü gelmiyor sonuçta.
3.alışma döneminde olduğun için çok değişik gelcek bendede aynısı oldu
evet bi dünya hata vardı ama güncellemelerle ben daha hata görmedim önce donuyordu chorme donuyor du şimdi hepsi güncel bi sıkıntı yok
haziran win 8 blue gelcek o zaman daha iyi olur .

o sık kullanılanları tam anlamadım .

posta nın ayalarına bak

yaq1z

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
postanın ayarlarında bi sıkıntı yok araştırmalarıma göre mesajlaşma herkesde aynıymış bir çok kişide online sayısında tutarsızlık , kişi eksikliği vb sorunlar varmış.

şahsen w8 de metro olmasaydı bi sorun var diyebileceğimi pek sanmıyorum sorun hep metro da bence.sağlam bi güncelleme istiyor düşüncesindeyim.posta konusunda da ayarlarda bi sıkıntı yok kendiliğinden böyle oldu , geri bildirim ile sorunu ilettim.artık metro arayüzüne pek uğrayacağımı sanmıyorum.hatası çok.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Biriciyi geç ikinci start8 üzerinde sağı tıklayıp on login go to desktop işaretini kaldıralım artık ilk metro gelecek..

AxA6.png

Bide start8 programı 1 aylık bu süre geçtikten sona ücretli. Başka başlat menü seçeneklerini isterseniz şu konuya bakabilirsiniz..

http://forum.shiftdelete.net/windows-8/288010-windows-8-icin-tam-liste-baslat-menusu.html

Hızlı başlatma konusundada şuradaki konuda 9.mesajda anlattığım şeyi yap belki çözüm olur.. Oradaki hızlı başlatma kutucuğunu temizleyip kaydet.. Ve yeniden başlat..

http://forum.shiftdelete.net/windows-8/301901-windows-8-cok-yavas-aciliyor.html

Kullanıcı şifresinin kırılması derken neyi kastettiğini anlayamadım..

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Çok kullanışlı değil çok denedim kullanmayı stabilite birazyavaş tarayıcıya göre

vetteron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadasında dediği gibi kapa ac yaptığında hızlı ama yeniden başlat dediğinde işler birazcık değişiyor ama onun dışında 3 ay olmuştur win8 kullanıyorum şu bir gerçek driverlar sıkıntılı ben "DriverScanner" programıyla driverlerı güncelledim (program ücretli) performans konusunda cidden cok değişti makine akıyo resmen onun dışında bence gayet iyi win8 bir ara Windows 7 kullandım tuhaf geldi sağ üst koseden başlat arıyordum :D NOT: Yalnız anlamadığım olay metro arayüzündeki İE10 masaüstü İE10 dan daha iyi:sneaky2:

yaq1z

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Posta olayını hallettim
Microsoft Destek forumlarından aldığım cevapları ekleyeyim , faydalı olabilri belki yalnız hala şu facebook hesabımda olupta kişiler listesinde görünmeme olayını anlamış değilim.

Start 8 bir üçüncü parti programdır yavaş çalışmasının nedeni programdan kaynaklı olabilir kaldırıp tekrardan deneyiniz.

Mesajlaşma kısmında çevrim içi kişi sayısında aslında bir tutarsızlık yoktur yalnızca o anda çevrim içi olan arkadaşlarınızı gösterdiği için kişilerinizi az görmektesiniz.Mesajlaşma uygulaması yalnızca çevrim içi olan arkadaşlarınızı gösterir

öncelikle arkadaşlarınızdan bazıları gözüküp bazıları gözükmüyor ise facebook bağlantınızda bir sorun olabilir.bunun için bilgisayarınızı yenilemenizi öneriyorum.
ikinci olarak eğer start 8 programını kurduktan sonra masaüstü bekleme sorunu oluştuysa start 8 programını kaldırmanız gerekmektedir.
eğer düzelmez ise program metro arayüzünde soruna yol açmış olabilir. bu (start 8 ) programı Microsoft ürünü olmadığı için yüklediğinizde oluşabilecek sorunlar için sorumluluk kabul etmez.
zaten Microsoft bu tür metro engelleme ve başlat menüsü programlarını önermemektedir.
dediğim gibi diğer tutarsızlık sorunlarında bağlantı problemi olabilir.
çözmek için bilgisayarınızı yenilemenizi öneriyorum.

Bilgisayarınızı yenilemek için
1. Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin, Ayarlar'a ve Bilgisayar ayarlarını değiştir'e dokunun.
(Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin, fare işaretçisini aşağı indirin, Ayarlar'ı ve Bilgisayar ayarlarını değiştir'i tıklatın.)

2. Bilgisayar ayarları altında, Genel'e dokunun veya tıklatın.
3. Dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızı yenileyin altında, Başlayın'a dokunun veya tıklatın.
4. Ekrandaki yönergeleri izleyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows 8 i kurarken biosdan UEFİ olarak kurun hele ki ssd kullanıyosanız saygılar...