Windows 7'ye Mac OS kurma

Bu konuyu okuyanlar

omercii

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arakdaşlar,
forumda bu konu hakkında hiç bir şey bulamadım karman corman seyler buldum. O yuzden yeni konu acmaya karar verdim. iOS SDK üzerinde prorgram yazıcam fakat bildiğiniz gibi Windows'a kurulması imkansız. O yuzden windows üzerine mac kurmalıyım nasıl yapabiliri yardımcı olur musunuz?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
iAtkos L2 ile rahatlıkla OS X Lion kurulumu yapabilirsiniz fakat öncelikle donanımınızın uyumlu olması gerekir.

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Merhaba Arakdaşlar,
forumda bu konu hakkında hiç bir şey bulamadım karman corman seyler buldum. O yuzden yeni konu acmaya karar verdim. iOS SDK üzerinde prorgram yazıcam fakat bildiğiniz gibi Windows'a kurulması imkansız. O yuzden windows üzerine mac kurmalıyım nasıl yapabiliri yardımcı olur musunuz?
Çok sıkıntılı ya ben 2 gün uğraşmıştım. Kurdum sonra da çöktü. Ama her donanımda aynı şey olmayabilir. iAtkos L2 denemenizi öneririm.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
herkes vin7e macos kursaydı mac napardı acaba sizce olcak işmi bu ancak iAtkos L2 gibi çok benzeri tema gibi sistem kurarsınız ama 100de100 mac gibi olmaz

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
herkes vin7e macos kursaydı mac napardı acaba sizce olcak işmi bu ancak iAtkos L2 gibi çok benzeri tema gibi sistem kurarsınız ama 100de100 mac gibi olmaz

Kusura bakmayın ama biraz bilmeden konuşmuşsunuz. iAtkos L2 temalı benzer bir sistem değik direk OS X'in lisans çipi kısıtlamalarından kurtulmuş (hacklenmiş) halidir. Uzun zaman hackintosh kullandım ve şu an iMac kullanıyorum. Eğer donanımınız uyumluysa ve Apple'un ürünlerinden donanım olarak daha iyiyse daha iyi performans bile alabilmeniz olası...

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
en kolayı wmvare üzerinde zaten kurulmuş olanı..vmware kurun,
nette aratın sanal olark kurulmuşu indirin. boyutu büyük toorent kullanın,

http://www.ihackintosh.com/2009/12/install-snow-leopard-in-vmware-7-windows-edition/
gibi
ekran görüntüsü

dkqc3.jpg

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
VMware üzerinden kurunca ne olacak sanal MAC mi kullanacağız yani?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Wmvare den ben kullanıyorum ilk önce wmvare kalıplı mac osx indirmesi lazım 2. Olarak osx in wmvarede çalışması içim sistem dosyasını yüklemesi lazım sonra çalışacaktır bende ses çalışmıyordu sonrada driver yükledim hallettim o şekilde düşünüyorsan gayet iyi çalışıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki Mac Os X mountain lion indirme linki verebilir misiniz

megamorph

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benden sana tavsiye.mac'in sana katacagi hiç birşey yok.aksine zararı olur sadece.apple bilgisayarlar kaliteli oldugu için mac os de iyi bir işletim sistemi gibi görünüyor.apple bilgisayarlarda belki öyle ama aynısı windows pclerde olmuyor.denedim nefret ettim.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
benden sana tavsiye.mac'in sana katacagi hiç birşey yok.aksine zararı olur sadece.apple bilgisayarlar kaliteli oldugu için mac os de iyi bir işletim sistemi gibi görünüyor.apple bilgisayarlarda belki öyle ama aynısı windows pclerde olmuyor.denedim nefret ettim.

O zaman sen kuramamışsın :) Evdeki bilgisayarımda Hackintsh var ve sorunsuz tam performans çalışıyor. Tüm donanımla beraber. Olay driverları düzgün kurabilmek ve ayarlayabilmekte. Sistemi kurmaya bir şey yok zaten. Şu anda iMac kullanıyorum ve performansı rahatlıkla aynı diyebilirim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben teknosada geçenlerde bı pc gordum apple'nın işletım sıstemı çok hosuma gıttı ancak benım kullandıgım pc windows 7 ultimate -32 bit ben bılgısayarıma o işletım sıstemını yukleyebılırmıyım acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
MacBooka windows 7 kuruyorlardı belki win 7 ye mac os kurulabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu konuyla alakalı bi yardım isteyeceğim sizden. ben mac kullanıcısıyım ama geçen ay win8 kurdum ve içindeki os x silindi. şu an tekrar os x yüklemek istiyorum bi çaresi vr mı. net bi cevap verebien olursa sevinirim.