Windows 7'nin Gerçek Adı

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Microsoft, Windows 7 kod adıyla anılan yeni Windows'u için bir isim seçti. Geliştiricilerden Mike Nash, Windows Vista günlüğünde yeni ismi açıkladı!

Windows Vista'dan sonra piyasaya çıkması beklenen Windows 7 kod adlı işletim sisteminin ismi belirlendi. Windows tarihinde ilk defa, bir ürün kod adıyla aynı isme sahip olacak. Evet, yeni Windows sürümünün adının Windows 7 olacağı resmî olarak açıklandı diyebiliriz. Günlük yazısında şimdiye kadarki Windows isimlerinden bahseden Mike Nash, yıllardan, XP gibi deneyim odaklı isimlerden sonra, tekrar bir sürüm numarasıyla isimlendirmeye karar verildiğini belirtiyor. Nash ayrıca, her yıl çıkmayan bir ürün için yıl isimleriyle adlandırma yapmanın da, şimdi baktığında garip kaçtığını da ifade ediyor.

Bilgi için: Windows Vista Blog
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
herkes alışmıştı bu isme zaten güzel oldu

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bence 7 iyi de kötü de olabilir. 7. si çıkıyor hala düzgün bişey yapamadılar da denebilir. 7. si ha adamlara bak uçmuşlar bunlar da denebilir. eğer çekrdeği değiştirmezlerse ki vista da gördük. 7 de sistemi sömürürse 1 . düşünce baya bi taraftar toplar kanatimce.

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Vista gibi berbat olmasında ismi ne olursa olsun...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Dünyanın en iyi sistemini de yapsalar nedense bir kesim onu yadırgayacak beğenmeyecektir :D
hatta bu beğenmeyenler arasında bir kesim ki çoğunluk bunu hava atma unsuru olarak görecek kendisinin ne kadar üstün bilgisayar bilgisine falan filan sahip olduğunu gösterme adına beğenmemezlik yapacak...
belli bir kesim de zaten hep yeniliklere karşıdır...
boğaz köprüsü yapılmadan önce köprü yapılmasın diyen bir çok insan vardı işte bu yeni olan şeyleri beğenmeyenler de muhtemelen onların devamı :D
adamlar statükocu yeni olan herşeye karşı :D

ressam hikayesini bilirsiniz
ressamın birisi yaptığı bir resmi meydana koyar halka yanlış gördükleri yerleri "işaretlemelerini" ister....
akşam tablo tanınmaz haldedir herkes bir yerleri işaretlemiştir...
ressam bir süre sonra yeni bir tablo yapar ve meydana koyar halka yanlış gördükleri yerleri "düzeltmelerini" ister akşam tablonun üstünde en ufak bir oynama dahi yoktur...
yani bol keseden salamak burası olmamaış demek falan filan kolay şeyler... :p

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91
İsmin Ne önemi var Önemli OLan İşletim sisteminin nasıl çalıştığı alıcıyı memnun edcekmi :)

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Elbruz46 Cavaben ;

Bu yazdıklarınıza "KISMEN" katılıyorum. Kronikleşmiş windows serilerine ve / veya Microsofta duşmanlık düzeyindekileri bir yana bırakırsak doğru diyebilirim.

Fakat bir de şöle bir durum var; aynı kaynaklarla daha iyi çalışan bir işletim sistemi alternatifi varsa, Kullanıcı haklı olarak " Neden benim işletim sistemim diğerleri kadar hızılı ve/veya az kaynak kullanmıyor" sorusunu sormaya başlar. Siz bu soruya makul mantıklı bir cevap bulamazsanız meşteri memnun kalmaz. Hoş böle bir durumdada zaten " Görünen köy klavuz istemez"

Kısacası bu bir paradox ve veya çelişki ; Onlada ollmuyo onsuzda :razz: