Windows 7'den Windows XP'ye Dönüş

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Dönersin dönmesine de neden böyle bir şey istiyorsun?

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Var evet ve en doğru kararı verirsin bana sorarsan 7 kadar geçersiz işletim sistemi görmedim ben eski bilgisayarımda xp kullanırken o hatayı yapmıştım.

Eğer şansın varsa 7'den 8' geçmenide öneririm 8 kadar ideal sistem görmedim. Xp'nin yerini gerçekten doldurdu benim için.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Dönersin dönmesine de neden böyle bir şey istiyorsun?
Görsellik önemli benim için ve bu XP'de yok ama bilgisayar kullanılamaz hale geldiğinden dolayı istiyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Var evet ve en doğru kararı verirsin bana sorarsan 7 kadar geçersiz işletim sistemi görmedim ben eski bilgisayarımda xp kullanırken o hatayı yapmıştım.

Eğer şansın varsa 7'den 8' geçmenide öneririm 8 kadar ideal sistem görmedim. Xp'nin yerini gerçekten doldurdu benim için.
8'i çok beğendim, stabil çalışsaydı kalacaktım zaten.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Sistem özelliklerin nedir??.

XP kurmak istersende önce diski biçimlendir sonra kurabilirsin.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Windows 7 format at sen hızlanır belki
Ultimate'di, Starter yükledim, biraz hızlandı fakat 32 bit olduğundan dolayı 2GB RAM kullanabiliyorum. Tekrar kuracağım ama XP kurarsam bayağı bir hızlanır diye düşündüm.

Sistem özelliklerin nedir??.

XP kurmak istersende önce diski biçimlendir sonra kurabilirsin.
Intel Pentium D 3.4 GHz
2.5GB RAM
ATI Radeon X1600 Series

Xp için microsoft desteği sona eriyor, tavsiye etmem.
Ben de istemiyorum fakat bilgisayarın kullanılamaz hale gelmesinden dolayı kullanımı kolaylaştırmak için bir şeyler yapmam gerek.

MorTiLKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lite W7 ler var ustadim Bileşenleri silinmiş işini görür belki

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Ultimate'di, Starter yükledim, biraz hızlandı fakat 32 bit olduğundan dolayı 2GB RAM kullanabiliyorum. Tekrar kuracağım ama XP kurarsam bayağı bir hızlanır diye düşündüm.
Tabi hızlanır XP için 64 mb ram yetiyor bir akrabamın bilgisayarımda 384 mb ram vardı uçuyordu XP Pro

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
pisi linux kur rahat et...
http://www.pisilinux.org/pisi-linux-rc-surum-adayi-izmir-v01-hazir.html

benim de pentium d820 2,80GHz cpu 2x2gb ramle 7 enterprise x64+ pisi linux x64 + ubuntu13.10 x64 var 7 hiç kasmıyor.
İyi güzel diyorsun da, ona daha doğru düzgün driver desteği yok.

Lite W7 ler var ustadim Bileşenleri silinmiş işini görür belki
Diğerlerinden farkı ne?

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
windows 7 kurup, performans ayarlarından tüm görsel seçenekleri devre dışı bırakıp, en iyi performans olarak seçin. ve klasik tema kullanın.

gözle görülür bir hızlanma olacaktır.

windows 7 olarak ta. professional kurmanızı tavsiye ederim.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Windows XP Professional yüklemek istiyorum ama programı kurmaya başladığımda kurulu işletim sisteminden daha düşük bir işletim sistemine geçmek istediğim için izin vermiyor. Çözüm bulunamazsa videosunu da koyarım.

windows 7 kurup, performans ayarlarından tüm görsel seçenekleri devre dışı bırakıp, en iyi performans olarak seçin. ve klasik tema kullanın.

gözle görülür bir hızlanma olacaktır.

windows 7 olarak ta. professional kurmanızı tavsiye ederim.
Evet, çok büyük bir performans artışı oluyor fakat görsellik te ön planda benim için. En azından XP'ye güzel bir tema yüklediğimde hoş durur.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Windows 7 daha üst bir sistem olduğu için. Teknik olarak yükseltme olmuyor :) indirme oluyor. Bunun için cd den boot edip formatlayarak kurulum yapmalısın.

gösrellik, pencere kenarlarıyla olmuyor yalnızca. rainmeter tarzı programlar ile gayet görsel masaüstüler hazırlanabilir. Ben klasik tema kullanıyorum pencerelerde ama masüstüm şu şekilde mesela;

A1XKgca.png

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Windows 7 daha üst bir sistem olduğu için. Teknik olarak yükseltme olmuyor :) indirme oluyor. Bunun için cd den boot edip formatlayarak kurulum yapmalısın.

gösrellik, pencere kenarlarıyla olmuyor yalnızca. rainmeter tarzı programlar ile gayet görsel masaüstüler hazırlanabilir. Ben klasik tema kullanıyorum pencerelerde ama masüstüm şu şekilde mesela;

A1XKgca.png
Güzel olmuş. Teşekkürler bilgi için.

Reaksiyon puanı
16,118
İyi güzel diyorsun da, ona daha doğru düzgün driver desteği yok.

Diğerlerinden farkı ne?

ne sürücüsü? herşeyi otomatik tanıyor hiç bir şey kurmuyon tabi o anti linuxçu ati x1xxx kart bozar ve xp'ye tema kurman daha kötü olur kasıyor diyorsun 8 ,7 için tema daha çok kasar xpyi daha kolay göçertiyor o ekran kartından kurtul rami artır 2x2gb yap 2.el ramler ucuz marka olarak kötü olan casper servislerinden alabilirsin bende veritech marka 2gb 667mhz cl5 ramler var asrock 775i945GZ 2gb max. kullanıyor toplam 4096mb kullanılır 2936mb diyor...

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ne sürücüsü? herşeyi otomatik tanıyor hiç bir şey kurmuyon tabi o anti linuxçu ati x1xxx kart bozar ve xp'ye tema kurman daha kötü olur kasıyor diyorsun 8 ,7 için tema daha çok kasar xpyi daha kolay göçertiyor o ekran kartından kurtul rami artır 2x2gb yap 2.el ramler ucuz marka olarak kötü olan casper servislerinden alabilirsin bende veritech marka 2gb 667mhz cl5 ramler var asrock 775i945GZ 2gb max. kullanıyor toplam 4096mb kullanılır 2936mb diyor...
Sürücü var diyelim, ama yeterli program ve oyun yok. Ayrıca bileşenleri değiştirme imkanım yok.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Aldığım hata da budur: http://www.screenr.com/qAIH
edit: CD'ye Windows XP .iso dosyasını atıyorum yalnızca. Doğru mu? BIOS'tan Boot'a girip 1.yi CD ROM yapıyorum yine olmuyor. Diğerlerini disable yapınca da hata veriyor.

sakinkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aldığım hata da budur: http://www.screenr.com/qAIH
edit: CD'ye Windows XP .iso dosyasını atıyorum yalnızca. Doğru mu? BIOS'tan Boot'a girip 1.yi CD ROM yapıyorum yine olmuyor. Diğerlerini disable yapınca da hata veriyor.
bence geçmemelisin.hata yaparsın.bende win 7 home premium kullanıyorum.avg ile kısıtlamalr yaptım.masaüstü resimleri kısıtlamadım.masaüstünde resim var.sidebar olarak,cpu/ram ölçerde açık.aero gibi ağır ramlik ksıtlamar yaptım.diğer görsellikler yerinde.oyun grafik performansı 6.4 verdi.aero 5.0..2gb ramim var.boşta%25-36 arası(arkaplana bağlı).ram kullanıyor.yalnız görev çubuğu temasını değiştirmek istedim rengini falan.windowsun bu versiyonunda yok.ultimatede vardır.xpde birçok oyundan mahrum kalırsın battlefield 3-4 gibi.ben şu an bunları oynayabiliyorum.benimde sistemim pentium d 945 3.40, 2gb ddr333,hd 4650 agp.xpde çalışan birçok oyunu rahatlıkla oynayabiliyorum.yaklaşık aynı performansla.win 7 internette gezinirken bile sitelerdeki resimleri grafikleri görsel bakımdan daha kaliteli hale getirdi.gözle görülür şekilde.boot zor oluyor eğer home premiuma düşürmek istersen.ben xp sp3 ün üzerine kurdum win 7 yi.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bence geçmemelisin.hata yaparsın.bende win 7 home premium kullanıyorum.avg ile kısıtlamalr yaptım.masaüstü resimleri kısıtlamadım.masaüstünde resim var.sidebar olarak,cpu/ram ölçerde açık.aero gibi ağır ramlik ksıtlamar yaptım.diğer görsellikler yerinde.oyun grafik performansı 6.4 verdi.aero 5.0..2gb ramim var.boşta%25-36 arası(arkaplana bağlı).ram kullanıyor.yalnız görev çubuğu temasını değiştirmek istedim rengini falan.windowsun bu versiyonunda yok.ultimatede vardır.xpde birçok oyundan mahrum kalırsın battlefield 3-4 gibi.ben şu an bunları oynayabiliyorum.benimde sistemim pentium d 945 3.40, 2gb ddr333,hd 4650 agp.xpde çalışan birçok oyunu rahatlıkla oynayabiliyorum.yaklaşık aynı performansla.win 7 internette gezinirken bile sitelerdeki resimleri grafikleri görsel bakımdan daha kaliteli hale getirdi.gözle görülür şekilde.boot zor oluyor eğer home premiuma düşürmek istersen.ben xp sp3 ün üzerine kurdum win 7 yi.
Ben de istemiyorum ama bir nebze de olsa hızlanması için geçeceğim galiba. Olmadı XP CD'si alırım.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Kullandığınız xp'de sorun olabilir bence netten el değmemiş bir xp indirip öyle deneyin derim :)

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kullandığınız xp'de sorun olabilir bence netten el değmemiş bir xp indirip öyle deneyin derim :)
3 farklı XP denedim. Sorun olma ihtimali düşük.

Ben de bi tane önereyim, ben bunu kullanırım hiç hata almadım.

https://www.dropbox.com/s/yynlits75dgxdl5/WinSetup-1-0-beta7.zip?dl=1
Hata veriyor.

USB'den Windows kurulumu yaparken verdiği hata mesajı bu:
"Setup cannot find the End User Licensing Agreement (EULA).
Setup cannot continue (To quit, press F3)."