Windows 7 ultimate 32 bit 64 bit geçirme

Bu konuyu okuyanlar

Bengizli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Laptopumu 32 bit den 64 bit Windows 7 ultimate'ye geçirmek istiyorum.Eski performasını göstermiyor 8 yıllık emektar 1080p videolar bile takılıyor 2 gb rami var yakın zamanda 2 gb daha sipariş edeceğim sonrada 64 bite geçirmek istiyorum.Şu anki işletim sistemi Windows 7 ultimate 32 bit orjinal.Daha önce hiç format yapmadım ama 2 defa attırdım bu sefer kendim yapmak istiyrum. videolara baktığım kadarıyla önce bir windows iso flashı yapılıyor ve harddiske format atılıyor.Anlamadığım şey formatı atıp windowsu yüklersem eski orjinal windowsum silinecekmi yenisini mi almalıyım İçindeki windows şifresini nereden bulabilirim? Şimdiden sağolun.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Artık orijinal olarak Windows 7 bulamazsınız hocam 2020 de destek bitiyor Windows 8.1 64 bit indirebilirsiniz en düşük.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Artık orijinal olarak Windows 7 bulamazsınız hocam 2020 de destek bitiyor Windows 8.1 64 bit indirebilirsiniz en düşük.
Hayır hei doc.nette var. Microsoft'un sunucularından Ağustos 2018 güncellemeleri yüklü.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Lisans anahtarını bilmiyorsanız yapacak birşey yoktur. Zaten fiziksel bir bant üzerinde yazılı olmayan lisans anahtarı, çok yasal da durmaz.
Lisans anahtarını biliyor olsaydınız microsoft araçlarına bu anahtarı girerek direk usb yada dvd'ye işletim sisteminin en güncel halini indirip direkt bu aygıtla format atabilirdiniz.

x64 sistemler için alt limit 4 gb ram'dir. LAkin ekran kartı çok kötü ise, OS yine ram'den tüketecek ve 4'ün altına inmesini sağlayacaktır. Diğer yandan hızlı açılış, kapanış ve kullanım hızında artım için ram ve ssd ilavesi yapmanız gereklidir.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Laptopumu 32 bit den 64 bit Windows 7 ultimate'ye geçirmek istiyorum.Eski performasını göstermiyor 8 yıllık emektar 1080p videolar bile takılıyor 2 gb rami var yakın zamanda 2 gb daha sipariş edeceğim sonrada 64 bite geçirmek istiyorum.Şu anki işletim sistemi Windows 7 ultimate 32 bit orjinal.Daha önce hiç format yapmadım ama 2 defa attırdım bu sefer kendim yapmak istiyrum. videolara baktığım kadarıyla önce bir windows iso flashı yapılıyor ve harddiske format atılıyor.Anlamadığım şey formatı atıp windowsu yüklersem eski orjinal windowsum silinecekmi yenisini mi almalıyım İçindeki windows şifresini nereden bulabilirim? Şimdiden sağolun.
Windows 7 Home Premium SP1 Ağustos 2018 64 bit (İngilizce): https://download.microsoft.com/down...dr_escrow_CLIENT_HOMEPREMIUM_x64FRE_en-us.iso

Bu da SP1 dil paketi:

Bu da USB yazmak için Rufus:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
USB yazma işlemini yapmak kolay. Şöyle yapın:
"En az 8GB lik USB bellek gerekiyor. İçinde önemli dosyalar varsa yedekleyin."

Rufus yazılımını açın.
Sonra USB belleği takın
SEÇ butonuna tıklayın ve indirdiğiniz Windows 7 dosyası yani ISO'yu bulun ve seçin
Sonra disk bölüm düzeni yazan kısmı MBR yapın. Sonra Dosya Sistemi yazan yeri NTFS yapın.
BAŞLAT butonuna basın ve tamam deyin. Bitmesini bekleyin. Bitince programı kapatın.

Bu kadar. Artık BIOS'dan boot edilebilir bir USB hazırladınız. Geriye kalan tek şey boot menüden ya da BIOS'dan USB HDD yi seçmek. Ya da USB markasını.

Bengizli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Lisans anahtarını bilmiyorsanız yapacak birşey yoktur. Zaten fiziksel bir bant üzerinde yazılı olmayan lisans anahtarı, çok yasal da durmaz.
Lisans anahtarını biliyor olsaydınız microsoft araçlarına bu anahtarı girerek direk usb yada dvd'ye işletim sisteminin en güncel halini indirip direkt bu aygıtla format atabilirdiniz.

x64 sistemler için alt limit 4 gb ram'dir. LAkin ekran kartı çok kötü ise, OS yine ram'den tüketecek ve 4'ün altına inmesini sağlayacaktır. Diğer yandan hızlı açılış, kapanış ve kullanım hızında artım için ram ve ssd ilavesi yapmanız gereklidir.
Eskiden Hdd bozulmuştu 2 gb rami varken ben istemeden 64 bit windows yüklemişlerdi ilk başta hızlıydı bir şey demedim sonradan eskiden kasan oyunlar hızlandı ama windowsun kendi içinde donmalar yaşamaya başladım 1 2 yıl sonra tekrar hdd bozuldu bu sefer 32 bit istedim...
Sistem özellikleri şöyle;
Sistem​
Üretici​
CLEVO Co.​
Model​
E512xQ/E4129​
Toplam sistem belleği miktarı​
2,00 GB RAM​
Sistem türü​
32 bit işletim sistemi​
İşlemci çekirdek sayısı​
2​
64 bit özellikli​
Evet​
Depolama​
Sabit disklerin toplam boyutu​
465 GB​
Disk bölümü (C:)
119 GB Boş (Toplam 172 GB)​
Disk bölümü (D:)
157 GB Boş (Toplam 293 GB)​
Medya sürücüsü (E:)
CD/DVD​
Grafikler​
Görüntü bağdaştırıcısı türü​
Intel(R) HD Graphics​
Toplam kullanılabilir grafik belleği​
762 MB​
Ayrılmış grafik belleği​
64 MB​
Ayrılmış sistem belleği​
0 MB​
Paylaşılan sistem belleği​
698 MB​
Görüntü bağdaştırıcısı sürücü sürümü​
8.15.10.2993​
Birincil monitör çözünürlüğü​
1366x768​
DirectX sürümü​
DirectX 10​
Mesaj otomatik birleştirildi:

USB yazma işlemini yapmak kolay. Şöyle yapın:
"En az 8GB lik USB bellek gerekiyor. İçinde önemli dosyalar varsa yedekleyin."

Rufus yazılımını açın.
Sonra USB belleği takın
SEÇ butonuna tıklayın ve indirdiğiniz Windows 7 dosyası yani ISO'yu bulun ve seçin
Sonra disk bölüm düzeni yazan kısmı MBR yapın. Sonra Dosya Sistemi yazan yeri NTFS yapın.
BAŞLAT butonuna basın ve tamam deyin. Bitmesini bekleyin. Bitince programı kapatın.

Bu kadar. Artık BIOS'dan boot edilebilir bir USB hazırladınız. Geriye kalan tek şey boot menüden ya da BIOS'dan USB HDD yi seçmek. Ya da USB markasını.
Tamamdır ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356