Windows 7 Pro'ya Türkçe dil yüklemek yasal mı?

Bu konuyu okuyanlar

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar bu konuyu kısa bir süredir araştırıyorum. EULA da (ingilizceden anladığım kadarıyla) yuvarlak cümleler kullanılmış :D ben de Microsoft yetkilisiyle bir görüşme yaptım. Konu şu, elimizde satın almış olduğumuz Win 7 Pro var ama ingilizce. Normalde dil değiştirilemiyor Win 7 Pro ve daha düşük versiyonlarda. Ancak 3. parti yazılımlar sayesinde bu mümkün. Sorduğum soru da bu, 3. partiyi kullandığımızda lisansta bir problem olur mu? cevap: hayır :) işte o konuşma:

Yilmaz: Çevrim içi destek oturumuna hoşgeldiniz. Ben Yılmaz, bu oturumda size ben yardımcı olacağım.

Kemal Bey: İyi akşamlar win 7 pro lisansı ile ilgili bir sorum olacaktı

Yilmaz: Buyrun

Kemal Bey: elimde msdna dan edindiğim win 7 pro var ve doğal olarak dili ingilizce. normalde pro sürümü için dil değiştirme desteği sağlanmıyor; ancak sizin de bildiğiniz gibi piyasada 3. parti yazılımlar sayesinde türkçe dil paketi yüklenebiliyor. bu şekilde bir yükleme yaptığım taktirde lisansta bir problem olur mu?

Yilmaz: Hayır herhangi bir problem olmayacaktır.

Kemal Bey: peki teşekkür ederim, iyi akşamlar..

Yilmaz: Online destek oturumuna katıldığınız için teşekkür ederiz. Sorularınıza her zaman açık olduğumuzu belirtir, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Artık rahat rahat kullanabilirim Türkçe Win 7 Pro'yu :clap: tabi siz de :)

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Tabikide olmaz bunun için araman yanlış olmuş:D:D:D:D

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
bence bu konuşmayı sakla :D

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Tabikide olmaz bunun için araman yanlış olmuş:D:D:D:D

ya eula daki cümle nedeniyle sormak istedim, orda sadece seçtiğiniz dili kullanabilirsiniz yazıyor, ne olur ne olmaz diye sorayım dedim :D aslında bu konuşmadan önce bir başka microsoft yetkilisine aynı soruyu sordum onun cevabı şöyleydi:
3. parti yazılım kullanmak hem teknik açıdan hem de lisans açısından sorun yaratabilir.
cevabı beğenmedim, eula ya baktım sonra bi de bu yetkiliyle konuştum, istediğim sonucu aldım :thumbup:

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
updaterdan yüklenmiyor mu?? proya :) bende pro yüklü ama update TR yaptım :) yalnız sistemim ultimate sürümden professionel kurma :)

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
updaterdan yüklenmiyor mu?? proya :) bende pro yüklü ama update TR yaptım :) yalnız sistemim ultimate sürümden professionel kurma :)

ultimate sürümden pro kurma nedir :D ben normal pro dvd den kurdum ve update de falan gelmiyor, hatta denetim masasında dil yükleme penceresi de yok. yani mecburen vistalizator kullandım :D

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60

Sen crack kullandığın için yapabiliyorsun.Yasal yollarla Pro'yu Türkçe yapmak imkansız.

Bir de Ultimate'den Proffesioanal kurma bir şeyi değiştirmez.Sen crack kullanığın için Windows Update'ten kurabiliyorsun