Windows 7 Home Basic BOOTMGR Hatası

Bu konuyu okuyanlar

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşları Bilgisayarımın işletim sistemi Windows 7 Home Basic açılışta BOOTMGR hatası veriyor bilgisayar açılmıyor ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz ?

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşları Bilgisayarımın işletim sistemi Windows 7 Home Basic açılışta BOOTMGR hatası veriyor bilgisayar açılmıyor ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz ?

" BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart" "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL " Bu hatayı mı alıyorsunuz?Değilse aldığınız hatayı belirtir misiniz?

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
" BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart" "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL " Bu hatayı mı alıyorsunuz?Değilse aldığınız hatayı belirtir misiniz?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu hata hocam

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061

Bu hata hocam

"BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart" "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL" hatasının nedeni Windows Vista, Windows 7, Windows 8 vb önyükleme bölümünün bozuk olmasından dolayı veya eksik olduğu anlamına geliyor, bu işlemi çözebilmek içinse şu adımları bi uygulayalım sorun devam ederse farklı bir şekilde yardımcı olalım;

1. Pc'ye CD/DVD ve USB disk gibi cihazların takılı olup olmadığını kontrol edelim,
  2. Eğer takılı değilse ise şu adımları tekrar uygulayalım
  3. Bilgisayarı onarabilmemiz için hangi işletim sistemini kullanıyorsanız yükleme diskini veya usb'yi takın ve bilgisayarı yeniden başlatalım.
  4. Diskten yükleme yapacaksanız BIOS'tan CD/DVD, USB için ise USB seçmen gerekiyor.
  5. Ön yükleme ekranı geldiğinde ( Bir tuşa basın... ) klavyeden herhangi bir tuşa basalım
  6. Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
  7. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Windows'un yüklü olduğu sürücüyü seçin ve İleri'yi tıkla
  8. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Bilgisayarınızı onarın'ı tıklayalım
  9. Onarmak istediğiniz işletim sistemini tıklatın ve sonra İleri'yi tıklayalım
  10. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda, Başlangıç Onarma'yı tıkla
Onarma işlemi bittiğinde bilgisayarı açmayı deneyelim, sorun devam ederse bildir yardımcı olayım

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
"BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart" "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL" hatasının nedeni Windows Vista, Windows 7, Windows 8 vb önyükleme bölümünün bozuk olmasından dolayı veya eksik olduğu anlamına geliyor, bu işlemi çözebilmek içinse şu adımları bi uygulayalım sorun devam ederse farklı bir şekilde yardımcı olalım;

1. Pc'ye CD/DVD ve USB disk gibi cihazların takılı olup olmadığını kontrol edelim,
  2. Eğer takılı değilse ise şu adımları tekrar uygulayalım
  3. Bilgisayarı onarabilmemiz için hangi işletim sistemini kullanıyorsanız yükleme diskini veya usb'yi takın ve bilgisayarı yeniden başlatalım.
  4. Diskten yükleme yapacaksanız BIOS'tan CD/DVD, USB için ise USB seçmen gerekiyor.
  5. Ön yükleme ekranı geldiğinde ( Bir tuşa basın... ) klavyeden herhangi bir tuşa basalım
  6. Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
  7. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Windows'un yüklü olduğu sürücüyü seçin ve İleri'yi tıkla
  8. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Bilgisayarınızı onarın'ı tıklayalım
  9. Onarmak istediğiniz işletim sistemini tıklatın ve sonra İleri'yi tıklayalım
  10. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda, Başlangıç Onarma'yı tıkla
Onarma işlemi bittiğinde bilgisayarı açmayı deneyelim, sorun devam ederse bildir yardımcı olayım
Elimde Windows işletim sistemi olan bir CD yok maalesef
Bir Bilgisayar tamircisine götüreceğim anlaşılan

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Elimde Windows işletim sistemi olan bir CD yok maalesef
Bir Bilgisayar tamircisine götüreceğim anlaşılan

Bir bilgisayarcıya vereceğiniz parayla kendinize bir usb alır, içerisine windows'u yükleyip usb'den bu işlemleri yapabilirsiniz. İleride de lazım olur :)

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bir bilgisayarcıya vereceğiniz parayla kendinize bir usb alır, içerisine windows'u yükleyip usb'den bu işlemleri yapabilirsiniz. İleride de lazım olur :)
Windows'u nasıl yükleyeceğim onu bilmiyorum hocam ?

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Windows'un hangi sürümünü yüklemek istiyorsunuz?
Yani bu sürümden önce 7 Home Basic vardı Bilgisayarım İntet i3 işlemcili 4 gb ram var Daha üst bir sürüm yüklesem sıkıntı olur mu

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Tamam hocam bunu flaşa yazmayı gösteriyor ama bende İSO dosyası yok ona nerden ulaşacağım ?

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Hocam formatı attım fakat İSO dosyası yabancı dil çıktı ne yapmalıyım PC'nin Türkçe olması için

Şu adımları uygulayarak türkçe yapmayı bi deneyelim. Başlat simgesi-> Control panel >Change display language > Install/uninstall languages > Install display languages > Launch Windows Update > Restore hidden updates > Turkish language pack seç restore yaparsan türkçe olur bu olmnazsa, Control panel-> Region and Language-> Formats-> Format'ı burdan Turkish yaptığında düzelicektir. Bu adımlarlada düzelmezse Vistalizator programıyla win7'yi türkçe yapabilirsiniz.

Vistalizator prgoramının kullanımı;

vistalizator.png

Buradan programı , buradan ise dil dosyasını MUI language pack(s) bölümünün alt tarafından size uygun olanı indirelim. Programı çalıştıralım ve Add League yapalım bu ve program işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatalım.

Bu işlemler sonrasında sorun devam ederse daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım.