Windows 7 home basic alakali sorum ilgileriseniz memnun olurum tessekkurler

Bu konuyu okuyanlar

35lastzero03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Windows 7 home basic gecmis donemde aldigim bilgisayarin ariza vermesi sonucu format atmak isterken urun anahtari kasanin uzerinde bulunuyordu bilgisayar eski oldugundan windows etitketi urun anahtar yeri yipranmis ve genede okunuyor ama kenari yiprandigi icin 3 hanesi gozukmuyor urun anahtari icin bu konuda ne yapabilirim oneriniz yada cozum yolu varsa yardimci olurmusuz ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
mevcut ürün anahtarını program yardımı ile öğrenebilirsiniz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Merhaba;
Eğer henüz format atmadı iseniz:
Başlat
Çalıştır
CMD
Kod:
wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey
ENTER'layın.
Ürün anahtarınızı not ediniz.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
1/1000 ihtimalle deneyerek bulabilirsiniz. :p
Format atıldı ise bunu yapabilirsiniz. Yok daha atmadı iseniz üstteki. ;)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
1/1000 ihtimalle deneyerek bulabilirsiniz. :p
Format atıldı ise bunu yapabilirsiniz. Yok daha atmadı iseniz üstteki. ;)
O ihtimalle kalsa iyi, 1/(36x36x36) ; 46656 deneme yanılma yapması lazım. :)

Edit :
Bu mesajı yazarken aklıma geldi, format atmış olsa bile aslında ürün anahtarını yine de tahmin edebilir. Hiç tecrübe edinmedim ama
Ultimate PID checker ve 46656 olasılığın olduğu bir text dosyası oluşturup kontrol edebilir. Öyle ki;

35lastzero03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Format atmis bulunuyorum home basic turunu urun anahtarini o usteki program uzerinden deneneyerek yapilmasi cok zor nasil olucak fikrim yok bu anahtarlar satiliyormu yada bu bilgisayarcilar format atarken hangi anahtari giriyor birini yapcaz artik

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Format atmis bulunuyorum home basic turunu urun anahtarini o usteki program uzerinden deneneyerek yapilmasi cok zor nasil olucak fikrim yok bu anahtarlar satiliyormu yada bu bilgisayarcilar format atarken hangi anahtari giriyor birini yapcaz artik

Kolay değil tabii ki, biraz kafa yormak gerektiriyor. :)
Ürün anahtarı 0'dan 9'a kadar olan rakamları ve A'dan Z'ye kadar olan 26 İngilizce alfabesini içerir.

Ürün anahtarınızın son üç hanesi okumadığı için tüm olasılıkları yazıp program üzerinden kontrol edeceksiniz. Bunun için;
000
111
222
333
...
999
AAA
BBB
CCC
...
ZZZ
dahil olmak üzere, tüm olasılıkları (Excel'le olabilir) üreteceksiniz.
Ürün anahtarınızın JY8YW-VHB8C-J3RQ3-7RQQK-4*** olduğunu farz edelim.
Ürettiğiniz tüm olasıkların başına, ürün anahtarınızın görünen kısmını ekleyerek bir not defterine kaydedeksiniz.
Paylaşmış olduğum programı çalıştırarak "From File" menüsünden hazırlamış olduğunuz txt uzantılı not defterini seçecek ve "Go" butonuna basacaksınız. Program hesaplamaları yapacak ve geçerli bir Windows 7 ürün anahtarı bulduğunda, ekranda buna ilişkin bilgiyi verecektir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
windowsu etkinleştir diyerek bi dene. Microsoft etkinleştirebilir,internet üzerinden.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şu numarayı da arayabilirsiniz. Zamanında ,telefonla etkinleştirmiştim. Faydası olabilir. microsoft müşteri hizmetleri olması lazım.
0850 390 2777 veya 444 67 87

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Windows 7 home basic gecmis donemde aldigim bilgisayarin ariza vermesi sonucu format atmak isterken urun anahtari kasanin uzerinde bulunuyordu bilgisayar eski oldugundan windows etitketi urun anahtar yeri yipranmis ve genede okunuyor ama kenari yiprandigi icin 3 hanesi gozukmuyor urun anahtari icin bu konuda ne yapabilirim oneriniz yada cozum yolu varsa yardimci olurmusuz ?
Herhalde dediğiniz ürün anahtarı OA türünden olmalı. Bu ürün anahtarları sıradan Windows kurulumlarında çalışmaz. Bunlar sadece bilgisayar üreticinizin yüklü gönderdiği Windows imajını tekrar DVD ile kurabilmek içindir. Zaten hane sayısı bile fazla. Ancak OEM olma olasılığı vardır.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Vallahi Lenovo'nun verdiği Microsoft etiketinde 30 haneliydi.
Yok yemin etmeye gerek yok da hiçbir Windows sürümünde ürün anahtarının otuz haneli olduğunu görmedim, böylesi bir şeyle hiç karşılaşmadım. (Farklı bir marka cihazda Windows 7 Home Basic sürüm kullanmıştım.)