Windows 7 den Windows 10 a geçme

Bu konuyu okuyanlar

TELEFUNKEN12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sahte windows 7 ultimate kullanıyorum elimde orjinal windows 7 Home Basic orjinal şifresi var cd si yok cd kaybettim ama orjinal lisans şifresi var ve bu şifre ile nasıl windows 10 a geçerim yardım edin lütfennn ????

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Sahte windows 7 ultimate kullanıyorum elimde orjinal windows 7 Home Basic orjinal şifresi var cd si yok cd kaybettim ama orjinal lisans şifresi var ve bu şifre ile nasıl windows 10 a geçerim yardım edin lütfennn ????

windows 10 artık orijinal windows 7 ve windows 8/8.1 lisanslarını etkinleştirme için kabul ediyor.
Media creation aracı ile ister direkt yükseltme yapın isterseniz de ISO dosyasını indirip Manuel olarak temiz format atın.
Windows 10

SMaraz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Windows 10 ücretsiz ve orjinaldir, güncellemelerinizin arasında yer alır büyük ihtimalle.Yükseltme işlemide çok kolaydır.

GetSomeRest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Windosw 10 önceki süsmlerin serialini kabul etmiyor eğer elinizde windows10 keyi varsa onu kabul ediyor. Siz şöyle yapabilirsiniz önce internetten windows 7 Home Basic indirip kuracaksınız sizin elinizdeki key ile etkinleştireceksiniz sonra windows10 a yükseltip orijinal windows10 a sahip olacaksınız.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Windosw 10 önceki süsmlerin serialini kabul etmiyor eğer elinizde windows10 keyi varsa onu kabul ediyor. Siz şöyle yapabilirsiniz önce internetten windows 7 Home Basic indirip kuracaksınız sizin elinizdeki key ile etkinleştireceksiniz sonra windows10 a yükseltip orijinal windows10 a sahip olacaksınız.
Windows 10 un yeni sürümleri 7,8,8.1 lisanslarını kabul ediyor.

tractatus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Microsoft bu windows 10 lisans işini kolaylaştırdı sonunda.Format sırasında ürün anahtarı girilen yere arkadaşların dediği gibi elindeki windows 7 , windows 8 anahtarlarını girip windows 10 kurulabiliyor.
Dikkat edeceğin nokta windows 10 kurulumu sırasında 'Windows 10 Home' yazılı olanı seç.

TELEFUNKEN12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hakan tamda senin dediğini yapmak istiyorum fakat windows 7 home basic full sürümünü bulamadım yardımcı olurmusun ???

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Vay arkadaş biz boşuna konuşuyoruz desene o_O

TELEFUNKEN12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Microsoft bu windows 10 lisans işini kolaylaştırdı sonunda.Format sırasında ürün anahtarı girilen yere arkadaşların dediği gibi elindeki windows 7 , windows 8 anahtarlarını girip windows 10 kurulabiliyor.
Dikkat edeceğin nokta windows 10 kurulumu sırasında 'Windows 10 Home' yazılı olanı seç.
Peki nerden indircem bu windows 10 home sürümünü ???

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Boş ver :) Hocam peki direk lisans ile kurduğumuzda win10'u tekrar sıfırdan kurulup yaptığımızda yükseltme işleminde ki gibi kendiliğinden etkinleşecek mi windows,yoksa her seferin de o win7 lisansını girmek mi gerekiyor ?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Boş ver :) Hocam peki direk lisans ile kurduğumuzda win10'u tekrar sıfırdan kurulup yaptığımızda yükseltme işleminde ki gibi kendiliğinden etkinleşecek mi windows,yoksa her seferin de o win7 lisansını girmek mi gerekiyor ?
Bu işlemi bi kerelik yapmak yeterli oluyor :) Sonraki formatlarda lisans girmeden kurulumu tamamlayın Windows açılıp internete bağlanınca otomatik etkinleştiriliyor.

GetSomeRest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben en son kasım ayında yükleme yapmıştım o zaman key kabul etmiyordu. sonradan bu özellik gelecek dendi ama geldiğini duymadım. yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Windows 10 şuan için kurulmamalı bence tam oturmuş değil açıkçası.Çünkü diğer sürümlerde kurup kullandığım programları buna kuramıyorum nadir bir iki adet kuruluyor ondada açılmıyor zaten zart zurt hata verip duruyor.Özellikle nedense driver kurulum sonrası sistemin stabilitesi bozuluyor şuan Windows 7'ye döndüm ne varsa eskilerde var hesabı çatır çatır tüm programlarımı kullanabiliyorum.Windows 10'nun daha baya ekmek yemesi lazım.Birde Microsoftun şöyle bir prensibi var galiba hatırlarsanız Windows XP süper di stabil ve hızlıydı sonra Windows Vista çıktı vasatın da vasatıydı donup kasmadan tutun bir işlem bile yapamıyodunuz stabil değildi ve sonrasında Windows 7 çıktı dedik tamam buda iyi tıpkı XP gibi stabil ve hızlıydı ve halende öyle sonrasında Windows 8 çıktı bundada vardı biraz stabil değildi hemen ardından Windows 8.1 çıktı ve düzeltildi ve şimdi ise Windows 10 var çok berbat tıpkı Vista zamanı gibi vasat ve stabil değil.Burdan şunu çıkarın Windows aynı şeyleri tekrarlıyor ;)

Öneri isterseniz ise sisteminizin Ram miktarı 4 GB ve üstüyse Windows 7 Ultimate x64 yada Windows 8.1 Pro kurun , eğer sisteminizin ram miktarı 2 GB ve altıysa Windows 7 Home Basic ve ya Home Premium x86 kurun.Windows 8.1 x86 da kurulabilir.Ama kesinlikle Windows 10'u önermiyorum biraz daha zaman geçsin tam otursun stabil olsun.

Son düzenleyen moderatör:

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
yeni üye olanların windows 10 u kötülemesi ne kadar da tesadüf :D

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
yeni üye olanların windows 10 u kötülemesi ne kadar da tesadüf :D
Yorum yapabilmek için size soracak değiliz kardeşim ayrıca yorum yapmak için yeni üye olmamak mı gerekiyor ? Birde ben kötüleme yapmadım stabil olmadığı için kurup kullanmak için biraz beklenmeli dedim ne var bunda ? İlla tüm forumlarda bitane senin gibi elaman olacak yani :rolleyes:

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Yorum yapabilmek için size soracak değiliz kardeşim ayrıca yorum yapmak için yeni üye olmamak mı gerekiyor ? Birde ben kötüleme yapmadım stabil olmadığı için kurup kullanmak için biraz beklenmeli dedim ne var bunda ? İlla tüm forumlarda bitane senin gibi elaman olacak yani :rolleyes:
Stabil olması için daha ne kadar bekleyelim peki çok bilmiş üyecik bey?
Zira yakında Windows 11 çıkarsa şaşırmam :D

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Stabil olması için daha ne kadar bekleyelim peki çok bilmiş üyecik bey?
Zira yakında Windows 11 çıkarsa şaşırmam :D
Stabil değilse kullanmıycaksın kardeşim ondan sonra başlıyosunuz konu açmaya 'abiler bilgisayarım çok yavaş' diye ben öneride bulundum kimseye bekle dediğim yok adam yapmış indirip kurun başıma gelenleri dile getirdim sadece amcamın laptopunda da aynısı oluyor çünki driver kurunca sapıtıyor pc bende de aynısı olunca burda öneri olarak dipnot olarak yazdım.Şu üyecik kelimesine gelincede birçok adı bilinen forumlarda en az 4-5 yıllık üyeliklerim bulunmakta sadece bu foruma daha yeni üye oldum.Birdaha da lütfen alıntı yapmayın. İyi Forumlar......

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Stabil değilse kullanmıycaksın kardeşim ondan sonra başlıyosunuz konu açmaya 'abiler bilgisayarım çok yavaş' diye ben öneride bulundum kimseye bekle dediğim yok adam yapmış indirip kurun başıma gelenleri dile getirdim sadece amcamın laptopunda da aynısı oluyor çünki driver kurunca sapıtıyor pc bende de aynısı olunca burda öneri olarak dipnot olarak yazdım.Şu üyecik kelimesine gelincede birçok adı bilinen forumlarda en az 4-5 yıllık üyeliklerim bulunmakta sadece bu foruma daha yeni üye oldum.Birdaha da lütfen alıntı yapmayın. İyi Forumlar......

3-5 bilgisayar kasıyor diye komple windows 10'a kötü genellemesi yapıyorsunuz. Anlatmak istediğim bu.
6 yıllık laptopta canavar gibi çalışıyor sistem. Siz çıkmış stabil değil diyorsunuz.
her neyse zevk meselesi.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bişey seçmesine gerek yok, direk olarak Windows 10 yazılı olanı indirecek. Windows 10 içinde hem Home hem Pro mevcut, girilen lisans anahtarına göre Home veya Pro kuruluyor. Eğer Windows 7 veya 8.1 keyi girilirse o girilen keyin sürümü hangi sürüme yükseltiliyorsa o kuruluyor.
Bunu neden söylüyorum, çünkü Home olanı seç dediğinizde insanlar Home yazan bişeyler arıyorlar, gidip Home Single Language indirebiliyorlar, buna gerek yok, tek yapılması gereken Windows 10 yazanı indirmek.

Tech Bench