Windows 7 Ağ bağdştırıcısı sürücü sorunu

Bu konuyu okuyanlar

dcnkzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar ; ben bilgisyara format attım ve Windows 7 Ultimate 32 bit yükledim . Fakat internete bağlanamıyorum. Sorun gider dediğimde ağ bağdaştırıcınız için bir sürücü yükleyin diyor. Everest programıyla tarattım ağ bağtaırıcı kısmında şöyle bir şey çıktı IC Plus IP100 10/100 Fast Ethernet Adapter bunun driverını arattım indirdim fakat içinde .exe uzantılı setup dosyası yok .bunu nasıl kurabilirim .

Yardımcı olursanız çok memnun edeceksiniz.Şimdiden teşekkürler

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Merhaba arkadaşlar ; ben bilgisyara format attım ve Windows 7 Ultimate 32 bit yükledim . Fakat internete bağlanamıyorum. Sorun gider dediğimde ağ bağdaştırıcınız için bir sürücü yükleyin diyor. Everest programıyla tarattım ağ bağtaırıcı kısmında şöyle bir şey çıktı IC Plus IP100 10/100 Fast Ethernet Adapter bunun driverını arattım indirdim fakat içinde .exe uzantılı setup dosyası yok .bunu nasıl kurabilirim .

Bilgisayarınız Laptop ise modelini yazın, masaüstü ise anakartınızı yazın.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
http://download.ecsusa.com/dlfileecs/driver/mb/lan/4_16am_lan_Win7.zip

Ethernet sürücünü indirdikten sonra sırayla bunları yapın.

Başlata tıklayın, arama kutucuğuna aygıt yöneticisi yazın, yüklenmeyen aygıtların yanında ünlem işareti görünecek, aygıta sağ tıklayıp özellikler sekmesini açın, sürücü sekmesinden sürücüyü güncelleştire tıklayın daha sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara kısmına tıklayın. çıkan göz at butonuna tıklayın indirmiş olduğunuz ve rardan çıkardığınız klasörü seçin ve ileri deyin..

indireceğiniz dosya da iki tane klasör var, bilgisayarınız 32 bit ise onu seçerek yukarı da vermiş olduğum işlemleri yapın 64 bit ise 64 bit olan klasörü gösterin..

dcnkzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
http://download.ecsusa.com/dlfileecs/driver/mb/lan/4_16am_lan_win7.zip

ethernet sürücünü indirdikten sonra sırayla bunları yapın.

Başlata tıklayın, arama kutucuğuna aygıt yöneticisi yazın, yüklenmeyen aygıtların yanında ünlem işareti görünecek, aygıta sağ tıklayıp özellikler sekmesini açın, sürücü sekmesinden sürücüyü güncelleştire tıklayın daha sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara kısmına tıklayın. çıkan göz at butonuna tıklayın indirmiş olduğunuz ve rardan çıkardığınız klasörü seçin ve ileri deyin..

Indireceğiniz dosya da iki tane klasör var, bilgisayarınız 32 bit ise onu seçerek yukarı da vermiş olduğum işlemleri yapın 64 bit ise 64 bit olan klasörü gösterin..

çok teşekkür ederim hemen deneyeceğim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://download.ecsusa.com/dlfileecs/driver/mb/lan/4_16am_lan_Win7.zip

Ethernet sürücünü indirdikten sonra sırayla bunları yapın.

indireceğiniz dosya da iki tane klasör var, bilgisayarınız 32 bit ise onu seçerek yukarı da vermiş olduğum işlemleri yapın 64 bit ise 64 bit olan klasörü gösterin..

WİNDOWS SÜRÜCÜYÜ BULAMADI DİYOR

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var ben de win7 (32bit) kurdum. bilgisayarım acer aspire e1-532 serisi. ben de kablosuz bağlantı da yok sürücülerini bulamadım lütfen yardım edin...

bilgisayarım acer aspire e-1532. bu gün win7(32bit) yükledim. kablosuz bağlantı özelliği yok Fn-f2 yapıp wireless ı açmaya çalışınca da bir tepki vermiyor bilgisayar. aida64extreme diye bir programdan baktığımda atheros ar9565 wireless network adapter yazıyor driveri bulup yükledim ama bişey olmadı lütfen yardımcı olur musunuz ?

aygıt yöneticisinde
1.ağ denetleyicisi
2. ethernet denetleyicisi
3.pcı basit işletim sistemi denetleyicisi
5.sm bus denetleyicisi
6. üniversal serial bus (usb) denetleyicilerinin yanında sarı ünlem işareti var

not:pc yi win8 den win 7 ye çevirdim

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Aynı sorun bende de var ben de win7 (32bit) kurdum. bilgisayarım acer aspire e1-532 serisi. ben de kablosuz bağlantı da yok sürücülerini bulamadım lütfen yardım edin...

bilgisayarım acer aspire e-1532. bu gün win7(32bit) yükledim. kablosuz bağlantı özelliği yok Fn-f2 yapıp wireless ı açmaya çalışınca da bir tepki vermiyor bilgisayar. aida64extreme diye bir programdan baktığımda atheros ar9565 wireless network adapter yazıyor driveri bulup yükledim ama bişey olmadı lütfen yardımcı olur musunuz ?

aygıt yöneticisinde
1.ağ denetleyicisi
2. ethernet denetleyicisi
3.pcı basit işletim sistemi denetleyicisi
5.sm bus denetleyicisi
6. üniversal serial bus (usb) denetleyicilerinin yanında sarı ünlem işareti var

not:pc yi win8 den win 7 ye çevirdim

http://www.acer.ca/ac/en/CA/content/drivers

Bu sayfadan notebook - aspire - aspire e1-532 olarak seç. sürücüler listelenecek.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Aynı sorun arkadaştada oldu o indirdiğin dosyada küçük bişeydir boyutu yapman gereken indirdiğin sürücüyü şu adımları izleyerek yükleyebilirsin

1)Bilgisayarım>Yönet>aygıt yöneticisi>Ethernet atheros control(Sarı yanıyordur zaten ona sağ tıkla) >sürücü yazılımını güncelle>sürücü yazılımını bilgisayarımda ara de seç dosyayı bitti okadar .

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepinize çok teşekkür ederim internet sorununu çözdüm ama şimdi de Bluetooth ve ekran parlaklığı sorunum var :) ekran parlaklığını ilave programlarla bir şekilde çözdüm ama Bluetooth la nasıl dosya gönderip alacağımı bilmiyorum win7 kuruluyken bu programla. ekran parlaklığına gelince fn tuş kombinasyonlarının hepsi çalışıyor ama parlaklık ayarı etkin değil. (not: görüntü bağdaştırıcısı da yüklü ama ne güncelleyebildim ne de eski sürümü geri yükleyebildim :

hasan tural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba basbelası bir sorum olacaktı benmide arkadaşın gibi internet sürücü sorunum oldu ve bulamıyorum banada yardımcı olablirmisiniz ?

kararci15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ethernet denetleyici guncelştir diyorum aygıt bulunamadı dıyor neden acaba

ethernet denetleyıcısı ıcın cozum varmı okdr driver yukledım hıc bıse olmuyor yardım !!!

hamdikarakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acer aspire one notebook format attım flash diksden fakat internete giremiyorum driiver sorunu yaşıyorum nasıl halledebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim model: aspire one 756-877bcn

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
acer aspire one notebook format attım flash diksden fakat internete giremiyorum driiver sorunu yaşıyorum nasıl halledebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim model: aspire one 756-877bcn

http://acer.supportscentre.com/driver-of-acer-aspire-one-ao756-windows-7-32-bit.html

Burada bilgisayarının tüm sürücüleri mevcut, başka bir bilgisayardan önce buradaki lan driverini indirip bilgisayarına kur. Gerisini internete bağlanınca sırayla indirip kurarsın.

hamdikarakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim şimdi deniyorum bakalım inşallah olur 3 gündür uğraşıyorum artık kafam kaldırmıyor

malesef olmadı hepsini indirdim yüklemeyi denedim ama işletim sistemine uygun değil bu program bu platformda çalışamaz hataları aldım

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Vista sürücüleri yok o bilgisayarın. Windows 7 kur sen ona.

Reaksiyon puanı
16,118
benim ki vista da destekli de vista yok antika oldu o10 kur herşeyi tanır tp-link tf3200 hariç.

hamdikarakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyvallah çok sağolun teşekkür ederim sorunumu hallettim sayenizde allah razı olsun.

Reaksiyon puanı
16,118
de nasıl? onu da yaz da gariban 7 zedeler görsün faydalansınlar.

canıncehenneme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
intel(r) core(tm)2 duo cpu e7600 @3.069ghz 3.07ghz
arkadaşlar pcm toplamadır bluetooth driver indirmek istiyorum pcmm masaüstüdür.

Reisbey21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Masaüstü ve Anakartm: Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz 3.00GHz

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38

Masaüstü ve Anakartm: Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz 3.00GHz

İndirilmiş bir sürücüyü Windows 8'de elle yükleme

Burdaki adımları sırasıyla yaparsan olur.