Windows 7/8/10 %100 Disk Kullanımı Ayrıntılı Çözümü

Bu konuyu okuyanlar

B4B3TV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows arama çubuğuna görev yöneticisi yazıp hemen ardından Görev Yöneticisi’ni seçiniz:
İşlemler sekmesi bölümünde, sabit diskinize neden %100 kullanım hatası olduğunu görmek için disk sürecine bakıveriniz.
Windows başlat menüsüne tıklayarak services.msc yazıp açınız.
Veya aynı anda Windows logo tuşuna + R tuşlarına basın ve services.msc yazınız.
Buradan Windows Search seçeneğini bulunuz, Özellikler penceresine açmak ve gitmek için üzerine Sağ tıklayınız.
Başlangıç türünü Devre Dışı olarak seçip değiştiriniz.
Ardından yapılan değişiklikleri kaydetmek için Uygula ve Tamam‘a tıklayınız.
Böylelikle yukarıdaki işlemleri eksiksiz olarak yaptığınız taktirde büyük ihtimalle Windows 10 Disk Kullanımı %100 Sorunu giderilmiş ve ortadan olacaktır.

Moderatörün notu: (kilicbaligi)
Forum Kuralları
6) Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır.

Lütfen forum kurallarını gözden geçiriniz.

Son düzenleyen moderatör:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Vallahi benim sıkıntım virüs kaynaklıydı. Kafadan benim için faydasız bir konu.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Özellikle Windows 10'da pek çok servis/hizmet var, nedeni farklı bir hizmet/ler de olabilir ; bunların dışında kullanıcı tarafından kurulan üçüncü parti bir uygulama da %100 disk kullanına neden olabilir.

B4B3TV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Özellikle Windows 10'da pek çok servis/hizmet var, nedeni farklı bir hizmet/ler de olabilir ; bunların dışında kullanıcı tarafından kurulan üçüncü parti bir uygulama da %100 disk kullanına neden olabilir.
Genel sorun bundan kaynaklı olduğundan böyle bir konu açtım , tabiki rat , trojan yerseniz kullanım artabilir.