Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

spybot

Guru
Onursal Üye
iso dosyasını USB belleğe yazdırdıysanız bilgisayarı yeniden başlatın ve açılışta boot menüsüne girin. Edindiğim bilgiye göre boot menüsüne girme tuşu Dell için F12, HP için F9 ve Lenovo için F12. Benim laptobumun boot menüsüne F12 tuşuyla girebiliyorum.
Daha sonra boot menüsünden usb belleğinizi seçin. Eğer hata yapmadıysanız bir sonraki aşamada formatlama aşamaları ile karşılaşacaksınızdır.

Valla sorun boot da zaten flası görmüyor yeni konu açtım buradan devam edebiliriz..
Windows 10 Boot Sorunu ?

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Windows iso'su indirirken 2 kere indirme duran, hata veren, devam et demek zorunda kalan bir ben miyim ?
Tarayıcı üzerinden değil de bir download manager ile indirirseniz sorununuz çözülebilir.
Windows'ta Free Download Manager'i öneririm.

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Tarayıcı üzerinden değil de bir download manager ile indirirseniz sorununuz çözülebilir.
Windows'ta Free Download Manager'i öneririm.
Download manager'lar sadece indirmeleri sıraya koyar ve indirme hız sınırı koyar. Kısaca indirmeler üstünde kontrol verir kullanıcıya. Direk tarayıcıdan indirmek aslında 20 tane dosya indirmeyeceksen daha az zahmetlidir ve daha güvenilirdir.

Download manager'lar sadece indirmeleri sıraya koyar ve indirme hız sınırı koyar. Kısaca indirmeler üstünde kontrol verir kullanıcıya. Direk tarayıcıdan indirmek aslında 20 tane dosya indirmeyeceksen daha az zahmetlidir ve daha güvenilirdir.
Büyük dosyalarda indirme yöneticilerini tercih etmek daha iyi.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Hocam malesef bu konuda size katılmıyorum. :)
Free Download Manager'da "salyangoz modu" denen bir şey var.
Hatta programdaki "salyangoz modu" hakkındaki açıklamayı paylaşayım.
Salyangoz modu indirmeleri durdurmadan bant genişliğini serbest bırakır.
Tarayıcıda indirme yaparken 100-150Kb/sn hızlarında indirme yaptığım bir dosyayı Free Download Manager isimli programda salyangoz modu açıkken indirme hızı 350Kb/sn 'lere kadar çıkabiliyor.

Hatta adını hatırlamadığım bir Mozilla Firefox eklentisi bile indirme işinde(indirme hızı olarak) bana göre gayet başarılıydı.

Arkadaşlar artık link koyma imkanım yok, kopyaladığım linkler buradan tıklandığı zaman işe yaramıyor, illa ki WZT'nin sitesinden tıklanmalı. O nedenle siteyi vereyim, isteyen istediğini oradan indirebilir. Kullanımı zaten kolay.

TechBench by WZT (v4.1.0)

Hocam merhabalar , Windows 10'u mu seçmemiş gerekiyor indirmek için acaba. Key girdiğimizde mi ortaya çıkacak home veya pro versiyon.

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Konu başlığına "Windows 7" de eklendi.
İçeriğine Windows 7 SP1 (build 7601) eklendi. (Yalnız sadece Ultimate (Türkçe) sürümün indirme linki mevcuttur.) Bilginize.

Windows 10 Enterprise sürümünü nasıl indirebilirim seçeneklerde sunmuyor.
Enterprise sürümünün Türkçe versiyonu var mı?

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Beklenen ikinci yarı yıl güncellemesi geldi. :)

Windows 10, Version 1809 - Redstone 5 (Oct 2018) (built 17763.1) sürümü de artık indirilebilir. (konuya eklendi)

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Windows 10 Enterprise sürümünü nasıl indirebilirim seçeneklerde sunmuyor.
Enterprise sürümünün Türkçe versiyonu var mı?
Ne yazık ki Türkçe yok.

Kod:
en-GB
x64: https://software-download.microsoft.com/download/pr/17763.1.180914-1434.rs5_release_CLIENTENTERPRISEEVAL_OEMRET_x64FRE_en-gb.iso
x86: https://software-download.microsoft.com/download/pr/17763.1.180914-1434.rs5_release_CLIENTENTERPRISEEVAL_OEMRET_x86FRE_en-gb.iso

en-US
x64: https://software-download.microsoft.com/download/pr/17763.1.180914-1434.rs5_release_CLIENTENTERPRISEEVAL_OEMRET_x64FRE_en-us.iso
x86: https://software-download.microsoft.com/download/pr/17763.1.180914-1434.rs5_release_CLIENTENTERPRISEEVAL_OEMRET_x86FRE_en-us.iso
Windows 10 Enterprise | TechNet Evaluation Center

Languages/Diller

English (United States), English (Great Britain), Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), French, German, Italian, Japanese, Korean, Spanish, Portuguese (Brazil)

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
1809'u indirmeyin, indirdeyseniz de kurmayın arkadaşlar.
"kullanıcı dosyalarının silinmesi" şikayetlerinden sonra, Microsoft, sürümü geri çekti.
Ben şahsen kurmuştum ve başıma bu sorun gelmedi, ama, riske girmeye değmez.
Düzeltme sonrası tekrar yayınlanacak.
kaynak:
Microsoft pulls Windows 10 October 2018 Update after reports of documents being deleted
Bilgilendirme için teşekkür ederiz, evet bazı kullanıcıların dosyalarının kaybolduğu raporlanmış.
OneDrive'ın doğru eşitlememe konusunda oluşan bir sorun nedeniyle olduğu yönünde öngörüler var.