Windows 3.1 Cep telefonunuzda [Symbian]

Symbian cihazınızda Windows 3.1 denemek ister misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    15
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Symbian cihazlarda Windows'un efsane işletim sistemlerinden 3.1'i çalıştırmak ister misiniz?
Maluma artık ceplerimizdeki canavarlar o dönemin bilgisayarlarına göre oldukça iyi bir düzeydeler.
Bunu düşünen bazı yabancı uyruklu arkadaşlar çalıştırmayı başarmışlar. Emülatör benzeri bir araç yardımıyla.

Bi kaç gündür ben de uğraşıyordum ve başardım. Oldukça uzun işlemleri var.

Bi kaç resim ekliyorum. Denemek isteyen arkadaşlar olursa Türkçe'ye çevirebilirim.

lnrds3czjo.jpg

rmo2t87o6q.jpg

5hpa90wc4s.jpg

2rchu8591e.jpg

q9mx6ua152.jpg

NOT: Nokia N82 ile çalışıyor. N95 ile de çalışacaktır muhtemelen. Orjinal resimler de N95 ile zaten.

aeg1s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginçmiş ben daha bi program bile yükleyemiyom adamlar neler yapmış

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bir bilgisayarım var -dı :D 75Mhz işlemci 8Mb ram... :D :D :D

Garu

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Diğer Symbian cihazlarda çalışırmı ?

ersinak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Üstadım büyük iş yapmışsın vallahi.yükleme detaylarını,resimleri ve ayrıntılarıda anlatırsan belki uygularım bende

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Harcanan çabayı takdir ediyorum,ama Windows 3.1'i, kim ne yapsın ki?Telefon kafayı yemesin sonra :D

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
dokunmatik ekran olmadan işkenceye döner bunu kullanmaya çalışmak ..gibime geliyor
kısa süreli eğlencelik birşey

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Yani zaten amaç bir şeyleri olabildiğini göstermek.
Çok fazla bir şey olacak beklentisi yok kimsede. Kullanım elbette ki zor ve zahmetli.
Şu an için bunu bir ön hazırlık olarak görebilirsiniz. Linux için çalışmalar yapılıyor. Üstelik emulatör olmadan. Nokia'nın güvenlik önlemleri aşılamadığı için biraz zor zahmet yürüyor olsa da elbet bu da olabilecek bir hadise.
Yıllar önce Siemens SX1 cihazıma Rus yapımı bir linux sürümü yüklemiştim. Oldukça da başarılıydı. Ve çok muhabbeti dönmüştü ortalıkta. Hatırlayanlar vardır muhakkak.
Bu işler biraz merak meselesi. İhtiyaç durumu tartışılır.
Neyse sözü fazla uzatmaya gerek yok.
İstek olursa burada Türkçe'ye çevirip yayınlayabilirim.
Yalnız tekrar belirtiyorum yüklencek olan dos emulatör sadece Symbian os9.xx destekli.

Evet arkadaşlar konuyla ilgili olarak windows 95 de bu sistem kullanılarak çalıştırılmış. Denemedim henüz ancak deneyince resimleri aktaracağım.