Windows 10 update sorunu [Çözüldü]

Bu konuyu okuyanlar

uysalmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba, Hepiniz iyi forumlar. Bilgisayarımda windows 10 update çalıştırdığım zaman başlatılıyorda kalıyor. kendi fix aracını çalıştırdıktan sonra da yüklemeyi %20'lere getirip oradan tekrar başlatılıyor yazıp kalıyor. Bir çözüm öneriniz var mı?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;
Önceden bir sistem geri yükleme noktası oluşturdu isen, onu kullanabilirsin. bkz.
Sonra tekrar güncelleme yapın. Eğer ekrana bir hata veriyorsa, onu da paylaşın. Kolay gelsin.

uysalmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deneyip geri dönüş yapacağım.

uysalmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef sorun çözülmedi. Fromat atmak istemiyorum bilgisayarıma. Yok mu başka çözüm önerisi olan?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
WİN 10 kullanıyorsanız,microsoft update kataloğundan, en son ,update dosyasını indirip,kurmayı denediniz mi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

uysalmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet denedim. Sizin bilgisayarınıza uygun değil tarzı bir uyarı verdi.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sanırım yanlış bi dosya indirdiniz. Bende de ,bi dosyayı indirdiğimde aynı hatayı vermişti. Daha sonrakini ,denediğim de,kuruldu.

uysalmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün tekrar deneyeceğim. Format atmak istemiyorum. Umarım çözülür.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Maalesef sorun çözülmedi. Fromat atmak istemiyorum bilgisayarıma. Yok mu başka çözüm önerisi olan?
Windows Update ile ilgili hizmetleri durduralım ve güncelleştirmede kullanılan dosyaları silelim ve sonrasında güncelleştirme servislerini başlatalım ve Windows Güncelleştirmeyi yeniden deneyelim.

Bu işlem için adımları sırasıyla takip ediniz.

1)
Öncelikle;
windows güvenlik merkezi hizmeti dışında bir antivirüs yazılımı kullanıyorsanız, onu pasif konuma getirin/devre dışı bırakın.

2)
Komut istemini (Yönetici) olarak başlat
Kod:
net stop wuauserv
ENTER
Kod:
net stop bits
ENTER

3)
dosya gezgininden
Kod:
C:\Windows\SoftwareDistribution
klasörünün içindeki tüm dosya ve klasörleri Ctrl+A yaparak seçin ve silin.

(Eğer, tüm dosyaları silemiyorsanız, bazı servis/ler aktiftir, bunun için bilgisayarı baştan başlatın; silinmeyen dosyaları silmeyi sonra tekrar deneyin.)

4)
"SoftwareDistribution" klasör içeriğini temizledikten sonra;

Komut istemini (Yönetici) ekranında:
Kod:
net start wuauserv
ENTER
Kod:
net start bits
ENTER
Kod:
Exit
ENTER

diyerek komut isteminden çıkış yapın.

5)
Windows Update'i tekrar çalıştırın, deneyin.

Kolay gelsin.

NOT: Herhangi bir hata alıyorsanız (0x80073712 0x800F0923 vs vs) lütfen bunu belirtin.

uysalmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar burada anlatılan şekliyle yaptım. Yardımcı olan herkese teşekkürler :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Arkadaşlar burada anlatılan şekliyle yaptım. Yardımcı olan herkese teşekkürler :)
Öncelikle geçmiş olsun, ama şunu da belirteyim çok mecbur kalınmadıkça kayıt anahtarlarıyla oynamamak gerekir, eğer oynama yapılacaksa da öncesinde mutlaka bir yedek alınmalıdır her ihtimale karşı. Ayrıca videoda söylendiği gibi rastgele DNS atamak, güvenlik açısından risklidir. Eğer tarayıcı ele geçirilmişse bir zararlı bulaşmışsa, farklı bir sayfaya yönlendirilebilirsiniz.
Sanırım güncelleştirme sorununuz çözüme kavuştu, Konu başlığına "çözüldü" etiletini ekliyorum. Aynı sorun nüksederse, belirtirseniz. Başka sorununuz olursa da, farklı bir başlık açabilirsiniz. Konuya geri-dönüşünüz için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim. :)

Son düzenleme: