Windows 10 tanımlanamayan ağ sorunları nasıl düzeltilir.

Bu konuyu okuyanlar

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
Arkadaşlar w10 pro sistem de 3 gündür vpn ler (avg,avast, opn,avira,windscribe dahil) çalışmaz duruma geldi, bağdaştırıcı ayarlarında ki görüntü alttaki resimde ki gibi, sizce ne yapmam gerekiyor...

Ekli dosyalar

• 1467162200_EkranAlnts.PNG.1814544472872e92d9505db0865238f0.PNG
    1467162200_EkranAlnts.PNG.1814544472872e92d9505db0865238f0.PNG
    6.2 KB · Görüntüleme: 533

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Aynı amaca hizmet eden yazılımları (özellikle vpn ve güvenlik yazılımları) bir arada kullanmak veya kaldırıp peş peşe kurmak, çeşitli ağ problemlerine neden olabiliyor.

Her hangi bir işlem yapmadan önce, İlk olarak bir geri yükleme noktası oluşturun.

Revo Uninstaller'ı indirip kurun veya portable sürümünü indirip dosyaları bir klasöre çıkartın.

Eğer her hangi bir güvenlik yazılımı sistemizde yüklü ve aktif ise, onu isteğe bağlı olarak süresiz devre dışı bırakın.

Windows ara'ya services.msc yazıp hizmetleri yönetici olarak çalıştırın. Yüklü Vpn'ler ile ilgili tüm servisleri durdurun ve başlangıç türünü devre dışı bırakın.

Bilgisayarı ağ desteksiz güvenli modda başlatın.

Revo Uninstaller ile sistemde yüklü tüm vpn yazılımlarını kaldırın.

Aygıt Yöneticisi > Ağ bağdaştırıcılarından (varsa) ilgili Adaptörleri de kaldırın.

Ağ ve paylaşım merkezinde vpn ilgili öge varsa, ağı kaldırın.

Bilgisayarı normal modda başlatın.

Her hangi bir işlem yapmadan Ağa bağlanma ve internet konusunda sorun var mı yok mu kontrol edin.
Eğer sorun varsa:
Komut istemi'ni Yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırayla girin.
netsh winsock reset
Enter
netsh int ip reset
Enter
ipconfig /release
Enter
ipconfig /renew
Enter
ipconfig /flushdns
Enter
Bu işlemler sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın ve ağ bağlantınız düzelmiş mi kontrol edin.

Ağ sorunu yoksa,
Başka bir geri yükleme noktası daha oluşturun.

Sonrasında, hangi vpn yazılımını kullanmak istiyorsanız, onu yükleyip çalıştırmayı deneyin.

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
çok sağ olun ama ben bunu defalarca kez yaptım değişen hiç bir şey olmadı.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Kurduğun vpn programı yada harici yani sanal işletim sistemi programlarını kurduysan kaldırmanı tavsiye ederim sağlam bir uninstaller programı ile yapmadı iseniz şayet anakart modem /ethernet sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmayı deneyin tabi kaldırdığınızda sistemi yeniden başlatın ve öyle kurulum yapın bazı programlar sürücüleri bozabiliyor yada kararsız çalıştırıyor.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
elle ip ayarlayıp dene düzelir...

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
Anlatım sıralamasına dikkat ederek uygulamayı dener misiniz.

arkadaşlar exe yaptılar kolaylık olsun öyle bile denedik olmadı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kurduğun vpn programı yada harici yani sanal işletim sistemi programlarını kurduysan kaldırmanı tavsiye ederim sağlam bir uninstaller programı ile yapmadı iseniz şayet anakart modem /ethernet sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmayı deneyin tabi kaldırdığınızda sistemi yeniden başlatın ve öyle kurulum yapın bazı programlar sürücüleri bozabiliyor yada kararsız çalıştırıyor.
vpn kaldırıldı kayıt defteri dahil bütün artıklar temizlendi sürücüler güncel kuruldu maalesef olmadı, sistem geri yükleme dahi yaptık olmadı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

elle ip ayarlayıp dene düzelir...
ilk başta bunu yaptık hiç bir değişiklik olmadı.

Son düzenleme:

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Driver Booster Bu Program Belki İşinizi Görür Bende Bluetooth Kapandığında Kullanıyorum Çalışıyor

Son mesajlar