Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu hafta biraz W10 ve W7 kıyaslaması yaptım. Bundan önce ben de 10 savunanlardandım. İkisinin açılışından kullanımına, hatta oyun benchmark'larına kadar denedim ve sonuç ne çıktı ? Sürpriz ! W7 kazanan oldu. Ayriyeten W7'nin kurulumu çok daha kısa sürüyor. Burada not geçeyim, Windows 10 kurulumunu USB bellekten yapmışken, Windows 7 kurulumunu eski bir DVD üzerinden yaptım. Kısaca okuma hızları arasında baya fark vardı.
Ee. Nihayetinde gerçeği gördünüz. :)
Windows 10 ile beraber metro uygulamaları denen bazı uygulamalar yüklü geliyor. Belki de bundandır geç yüklenmesi.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Tüm linkler çalışmıyor.
Linkleri kontrol ettim. Şu an her iki linkte çalışıyor.
Windows 10 Sürüm 1709 Redstone 3 İndirme Linkleri:
64 bit indirmek için tıkla
32 bit indirmek için tıkla

NOT: Arkadaşlar site güvenilirdir. Gerektiğinde Windows iso dosyalarını indirmek için siteyi ben de kullanıyorum.
Ayrıca site Windows iso dosyalarını Microsoft'un sunucularından indirmeye yarıyor. Kanıt olarak aşağıdaki linki paylaşayım. :)
https://software-download.microsoft...1508693962&h=44ac08ea40a8f7c61e8c1ddb9f960c63

@eronis

k.turuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Single Language için konuşmak gerekirse pek bir değişiklik fark etmedim. Bildirim ekranını ben kullanışlı bulmadım, gruplandırılan bildirimler tek bir yerden kapatılmıyor hepsini tek tek kapatmak gerekiyor. Onun haricinde normalde fan açmayan bilgisayarım (oyunlar haricinde) açtığımda anda son hızda fan açıyor, bilgisayarı yeniden başlattığımda duruyor. Çok fazla kasma meydana geliyor, full ayarlarda 170-200fps alarak CS.GO oynarken şimdi 90-110 arası ve bazen 30'a kadar düşüyor. Görev yöneticisi bazen açılmıyor, tuşa basımdan 2 saniye sonra marka, 4 saniye sonra da şifre ekranı gelen bilgisayar 20 saniye gibi bir sürede açılmaya başladı. Sözü geçen yeni uygulamalardan da paint 3d hariç hiç birini kullanamadım. Updatelerle düzeltilmesini umuyorum. (Pc: Casper Excalibur G500)

fensinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar win 10 x86 mı win 7 x86 mı ? 2gb ram ve pentium pc için ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
arkadaşlar win 10 x86 mı win 7 x86 mı ? 2gb ram ve pentium pc için ?
Merhaba;
Win 10 kurmak daha iyi.

Bu arada bir sorun olduğu zaman yeni konu açmalısın. Ya da daha önceden bu konuyla ilgili bir konu varsa oradan sorabilirsin.

mtiske

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Bu link verilen windows 10 hangi versiyon, pro mu, single mi türünü belirtebilir misiniz?
Seçmeli linkte home versiyon var

Son düzenleyen moderatör: