Windows 10 Sürekli donanım yenileme yapıyor?

Bu konuyu okuyanlar

By Devvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarım normal kullanımda, boşta, veya oyun oynarken düzensiz zamanlarda donanım yeniliyor.
Donanım yenilemek derken mesela "Aygıt Yöneticisi -> Donanım değişikliklerini tara" Yaptığımız gibi tepki veriyor.
USB'ye dosya atarken yaparsa görev çubuğu sıfırlanıyor ama arka planda atmaya devam ediyor. Oyun oynarken bazen direk masaüstüne geliyor ekran oyunu alta alıyor bazen hiç sorun olmuyor.
İki sefer temiz kurulum yaptım hala devam ediyor.
Programlar sürekli kullandığım programlar. (diğer bilgisayarda yüklü hepsi onda sorun yok)
Windows orjinal 10 Pro (Güncel)
Hiç crackli veya orjinal olmayan program, oyun vs. yok

Bilgisayarım: Asus G752VS-GC273T

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarım normal kullanımda, boşta, veya oyun oynarken düzensiz zamanlarda donanım yeniliyor.
Donanım yenilemek derken mesela "Aygıt Yöneticisi -> Donanım değişikliklerini tara" Yaptığımız gibi tepki veriyor.
USB'ye dosya atarken yaparsa görev çubuğu sıfırlanıyor ama arka planda atmaya devam ediyor. Oyun oynarken bazen direk masaüstüne geliyor ekran oyunu alta alıyor bazen hiç sorun olmuyor.
İki sefer temiz kurulum yaptım hala devam ediyor.
Programlar sürekli kullandığım programlar. (diğer bilgisayarda yüklü hepsi onda sorun yok)
Windows orjinal 10 Pro (Güncel)
Hiç crackli veya orjinal olmayan program, oyun vs. yok

Bilgisayarım: Asus G752VS-GC273T
Merhaba Windows 10 da otomatik sürücü güncelleme ayarı açıktır bunu kapatırsanız sıkıntı kalmaz.
Şu şekilde yapabilirsiniz;

Bu bilgisayar sağ tık / Özellikler / Gelişmiş sistem ayarları / Donanım SEKMESİ / Aygıt Yükleme Ayarlarını tıkladıktan sonra çıkan 2 seçenekten Hayır olanını işaretleyin ve kaydedin.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Aygıt taktığınız anda muhtemelen güncel sürücüyü aramaya başlıyor mantıken yukarıdaki çözüm işinize yarayacaktır.

By Devvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Takılan bir aygıt yok ama? Windows 10 çıktığından beri kullanıyorum ama ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Dediğinizi yaptım umarım düzelir.

By Devvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Sorun devam ediyor.. :/