Windows 10 sıfırlama sırasında döngüye girdi

Bu konuyu okuyanlar

darturrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 yüklü olan Acer marka laptopumda sıfırlama işlemi başlattım işlem çok uzun sürdüğü için bırakıp evden çıkmıştım o sıra elektrikler gitmiş ve kapanmış.

Açtığımda bi hata verdi ve tamam'a bastığımda tekrar reset atıyodu ve bu döngü devam ediyordu. İnternetten baktım ve bi yöntem gördüm onu uyguladım. Yöntem şöyle;

Tamam a basmak yerine, shift+f10 yaparak bi komut ekranı açıp oraya "regedit" yazarak kayıt defterini açtıktan sonra bi dword değerini 3 yapıp reset atmak.

Bunu yaptıktan sonra pc daha kötü bi döngüye girdi meğer w10 da bu yöntem geçersizmiș, şimdi pc dakikada 2 kere reset atıyor ve arada 1 saniyeliğine %64 ekranı görünüp tekrar reset atıyor.

Ne yapmam gerekir elimde hiç usb yok temiz kurulum yapma imkanım yok ne yazık ki, bu durumu kurtarmanın bi yolu vardır elbet. Şimdiden teşekkür ederim.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Windows 10 yüklü olan Acer marka laptopumda sıfırlama işlemi başlattım işlem çok uzun sürdüğü için bırakıp evden çıkmıştım o sıra elektrikler gitmiş ve kapanmış.

Açtığımda bi hata verdi ve tamam'a bastığımda tekrar reset atıyodu ve bu döngü devam ediyordu. İnternetten baktım ve bi yöntem gördüm onu uyguladım. Yöntem şöyle;

Tamam a basmak yerine, shift+f10 yaparak bi komut ekranı açıp oraya "regedit" yazarak kayıt defterini açtıktan sonra bi dword değerini 3 yapıp reset atmak.

Bunu yaptıktan sonra pc daha kötü bi döngüye girdi meğer w10 da bu yöntem geçersizmiș, şimdi pc dakikada 2 kere reset atıyor ve arada 1 saniyeliğine %64 ekranı görünüp tekrar reset atıyor.

Ne yapmam gerekir elimde hiç usb yok temiz kurulum yapma imkanım yok ne yazık ki, bu durumu kurtarmanın bi yolu vardır elbet. Şimdiden teşekkür ederim.
Power tusuna bas ardindan esc ye bas direkt. Recovery kelimesi olan bolumu sec. gelen mavi ekrandan gelismis secenegini sec, bu bilgisayari sifirla bolumunden tekrar sifirlamayi baslat. Belki ise yarar.

darturrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Power tusuna bas ardindan esc ye bas direkt. Recovery kelimesi olan bolumu sec. gelen mavi ekrandan gelismis secenegini sec, bu bilgisayari sifirla bolumunden tekrar sifirlamayi baslat. Belki ise yarar.
Hocam teşekkür ederim öncelikle, ama ne yazık ki dediğiniz yöntemi ve o ekrandaki tüm sekmeleri denedim sürücü eksik deyip atıyo direk , şimdi dvd aldım bi kurulum dvd si oluşturup temiz kurulum yapmayı deneyeceğim.

Metamorfozit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba darkturrrr
Aynı sorunu bende yaşıyorum
Sorun nasıl çözdüğünü paylaşırmısın
Temiz kurulum hakkında ayrıca cihazda gömülü w10 varken komple silip internetten temin ettiğimiz bi işletim sistemini kurmak demek mi? Yardımcı olursan sevinirim

Metamorfozit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Asus x550jx kullanıyorum
Servis bakımı yapıldı bilgisayara yeni hdd takıldı w10 yükleyip gönderdiler geri
Daha önce hiç olmadığı şekilde mavi ekran almaya başladım 3 gün sonra ve recovery yapma kararı aldım recovery yaparken tekrar mavi ekran verdi ve yarıda kaldı
Daha sonra devam etmedi hata vermeye başladı araştırdım bi çözüm buldum
Shift+F10 tuşlarına basıp regedite girdim
Belirtilen bi dosyanın içindeki dworld değerini 1 den 3 e getirdim
Sonrasında yeni başlattım hata vermedi
Fakat yükleme ekranına gelir gelmez Reset atıyor kendine döngüye girdi w10 için geçerli değilmiş sanırım o çözüm
Şuanda regedite giremiyorum
Bios açılıyor
Temiz kurulum yapma fikri
Hdd de gömülü w10 var silip internetten yasal yada yasadışı temin etme onu usbden kurmak ise pek mantıklı gelmiyor
Çözüceğinden değil de hazır işletim sistemini yok etmekden dolayı
Temiz kurulum bu demek değilse o farklı
Sorunu yeterince net izah ettiğimi düşünüyorum yardımlarını bekliyorum

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Windows 10'un aynı sürümünü yüklerseniz lisans girmeden mevcut lisansınız ile etkinleştirilir.
Hangi sürümü kullanıyordunuz?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Merhaba
Asus x550jx kullanıyorum
Servis bakımı yapıldı bilgisayara yeni hdd takıldı w10 yükleyip gönderdiler geri
Daha önce hiç olmadığı şekilde mavi ekran almaya başladım 3 gün sonra ve recovery yapma kararı aldım recovery yaparken tekrar mavi ekran verdi ve yarıda kaldı
Daha sonra devam etmedi hata vermeye başladı araştırdım bi çözüm buldum
Shift+F10 tuşlarına basıp regedite girdim
Belirtilen bi dosyanın içindeki dworld değerini 1 den 3 e getirdim
Sonrasında yeni başlattım hata vermedi
Fakat yükleme ekranına gelir gelmez Reset atıyor kendine döngüye girdi w10 için geçerli değilmiş sanırım o çözüm
Şuanda regedite giremiyorum
Bios açılıyor
Temiz kurulum yapma fikri
Hdd de gömülü w10 var silip internetten yasal yada yasadışı temin etme onu usbden kurmak ise pek mantıklı gelmiyor
Çözüceğinden değil de hazır işletim sistemini yok etmekden dolayı
Temiz kurulum bu demek değilse o farklı
Sorunu yeterince net izah ettiğimi düşünüyorum yardımlarını bekliyorum

Bios'dan HDD görülüyorsa eğer temiz kurulum yapmanzı gerekmektedir fakat HDD görülmüyorsa cihazınızı servise göndermeniz gerekir.

Metamorfozit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10'un aynı sürümünü yüklerseniz lisans girmeden mevcut lisansınız ile etkinleştirilir.
Hangi sürümü kullanıyordunuz?
Nasıl öğrenebilirim sadece bios erişimim var
Ayrıca lisansı ben aktif etmedim daha önce kurulu geldi herhangi bir key vs. Yok elimde aynı lisansı nasıl tanımayabilirim

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Nasıl öğrenebilirim sadece bios erişimim var
Ayrıca lisansı ben aktif etmedim daha önce kurulu geldi herhangi bir key vs. Yok elimde aynı lisansı nasıl tanımayabilirim
Bios üzerinden öğrenemezsiniz maalesef. Cihazınız Freedos olarak satılıyormuş. Yani ilk aldığınızda işletim sistemi yokmuş doğru mudur? Bu durumda teknik servisin orijinal Windows 10 yükleyip göndermesi pek olası değil :)

Metamorfozit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios üzerinden öğrenemezsiniz maalesef. Cihazınız Freedos olarak satılıyormuş. Yani ilk aldığınızda işletim sistemi yokmuş doğru mudur? Bu durumda teknik servisin orijinal Windows 10 yükleyip göndermesi pek olası değil :)
2 yaşında bir bilgisayar garanti süresinin son 3 ayı zaten
W8 olarak aldım kuruluydu
Servisten sonra w10 yüklü geldi ben ayrıca bir işletim sistemi kurmadım zaten yapabileceğimden emin değilim
Bildiğim kadarıyla da vatan bilgisayardan alınan bütün bilgisayarlar işletim sistemiyle satılıyor özellikle freedos talep etmezsen
Şu bilgiyi de vereyim
Geçmiş tarihe kurtarma yapamıyorum
Yönetici izni istiyor Asus bir kullanıcı açmış yönetici atamamış bende ilgilenmemiştim
Yönetici kullanıcı yok bilgisayarda
--- Gönderi Güncellendi ---
Bios'dan HDD görülüyorsa eğer temiz kurulum yapmanzı gerekmektedir fakat HDD görülmüyorsa cihazınızı servise göndermeniz gerekir.
Temiz kurulum nasıl yapabilirim
Hdd görünüyor
Elimdeki w10 a dair hiçbir bilgim yok
Yinede kullanma şansım varmı

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
2 yaşında bir bilgisayar garanti süresinin son 3 ayı zaten
W8 olarak aldım kuruluydu
Servisten sonra w10 yüklü geldi ben ayrıca bir işletim sistemi kurmadım zaten yapabileceğimden emin değilim
Bildiğim kadarıyla da vatan bilgisayardan alınan bütün bilgisayarlar işletim sistemiyle satılıyor özellikle freedos talep etmezsen
Şu bilgiyi de vereyim
Geçmiş tarihe kurtarma yapamıyorum
Yönetici izni istiyor Asus bir kullanıcı açmış yönetici atamamış bende ilgilenmemiştim
Yönetici kullanıcı yok bilgisayarda
--- Gönderi Güncellendi ---

Temiz kurulum nasıl yapabilirim
Hdd görünüyor
Elimdeki w10 a dair hiçbir bilgim yok
Yinede kullanma şansım varmı
Eğer orijinal lisans var ise anakarta gömülüdür. ISO dosyasını indirip kurulum aşamasına gelin. Genellikle sistemdeki gömülü lisansı algılayıp Home ya da Pro sürümü otomatik seçiyor. Eğer seçmezse önce home seçip kurulumu yapın. Eğer otomatik etkinleştirilmezse gömülü lisans bilgisini öğrenip doğru sürümü yüklersiniz. Tabi anakartta gömülü lisans bilgisi var ise :)

Metamorfozit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer orijinal lisans var ise anakarta gömülüdür. ISO dosyasını indirip kurulum aşamasına gelin. Genellikle sistemdeki gömülü lisansı algılayıp Home ya da Pro sürümü otomatik seçiyor. Eğer seçmezse önce home seçip kurulumu yapın. Eğer otomatik etkinleştirilmezse gömülü lisans bilgisini öğrenip doğru sürümü yüklersiniz. Tabi anakartta gömülü lisans bilgisi var ise :)
İSO temin edebileceğim güvenli biryer varmıdır

Denizzzzzzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de ayni sorun var nazil cozdunuz cozebildiniz mi?

Metamorfozit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ben sorunu buldum bende ram sıkıntılıymış harici olan problemli çıktı sahili ile idare ediyorum bir süre sökünce bilgisayar kendine geldi ama
Yazılımla ilgili bi problem yok

erseldemirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 döngü sorunuu tabletin gelişmişi hometech htbook14 marka model notebook da basıma geldı. önce Bıos dan EFI SHELL uygulamasına gırıs yapmalısın. Bunu kendı biosundan deneme yanılma yolları dahıl bulmaya calıs! Windows logosu yerıne fs0 bl1 blk2 blk3... gibi sürücüleri olan cmd benzerı uygulamayı bıos dan acabılırsen, windows 10 iso dosyası yuklu bootable flash dısk ıcın bır kac komut var onlar yazılıp flashdıskten kurulumu devam ettırebılırsın. Örnek komut ve video:

iso dosyası edınme:

örnek efi shell:

flash dısk fs1 de ise genellıkle fs1 dir. fs nin yanında hardisk yada removaldisk yazar. removal disk senın disk yolundur!
fs1: yazıp enter dıyoruz flashın ıcıne gırılıyor
cd EFI yaz enter
cd BOOT yaz enter
orada ya bootia32.efi dir veya bootx64.efi dir hangısı gozukuyorsa
onun adı yazılıp entera basılır boylece pc ıcınde gömülü olan EFI de yer alan wın1o yerıne flash dıskle gelen efi wın10 ıle devam edılmıs olur. cok anlamsız gıbı oldu ama uzun ve meşakatli bır surec olabılıyor o yuzden ızahı yınede zor oluyor ..ama ben sıfırlama sonrası yüzde 64 de takılma ve sonsuz döngü olayını boyle astım.

Not: Bazı pc lerin biosu ntfs desteklemıyor. efi sheel uygulaması flask dıskınızı gormez ıse fat32 formatında boot disk hazırlayınız

Son düzenleme:

erseldemirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tekrar özetlersek, Efı shell, cmd benzeridir mantıgı aynıdır fabrikadan win yüklü gelen notebookların hemen hemen hepsınde vardır. Pc actınız tam windows logosu cıkmadan efi shell uygulamasına gırıs yapmalıdır bios. Bunu notebook bıosundan mutlaka keşfedin. Hatta markasının bulundugu servısden ogrenın. Kendinizi efi shele attınızmı gerıye usb yı uygulamanın gorup komutları gırmesı kalıyor. 2 tane hatalı yukleme dongusune gormus win10 notebooku boyle kurtardım. Ayrıca Videoda anlatılan windows iso dosyasını edindiğiniz zaman ( pc 32 mi 64 bitmi ona göre windows iso dosyası seçin) isotousb programını kullanın derim. Rufus programını pek kullanıslı bulmadım. Ancak 2 tane usb hazırlayın birisi ntfs diğeri fat32 formatında bootable win10 yükle flashlar olsun. Varsayılan ayırma modu secılı olsun. Bios mutlaka flashlardan bırını gorecektır. Biosun gordugunden emın olmak ıcın çalısırken kırmızı vs. lambası yanan flashlar var onlardan da anlasılır :) Flashdan yükleme yaptıgınızda pc de gömülü olan lisans aktif olacaktır. Endişe etmeyin. Ancak aktive olmasa bile windows yüklendiği zaman gömülü lisansı gösteren internette onlarca program var birini kullanır ve lisansı ogrenır etkılenstırme yaprsınız. Karmasık gıbı gorunsede windows yuklenınce notebooku servıse gonderme ezıyetınız kalmayacaktır.

Herkese saygılar