Windows 10 Nasıl Alınır?

Bu konuyu okuyanlar

Kazuletr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar sistem toplayacağım zaman orjinal win 10 kullanmak istiyorum. Nasıl ucuza ve nereden temin edip yükleyebilirim. Teşekkürler :)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Win 10 indirmek zaten ücretsiz ama netten key satın alıp aktif etmen gerekir. (=

Kazuletr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bunlar key ama ben orjinal yasal olan kul hakkı olmayanı nereden alıcam, microsoft bu keyleri bize ait değil diyor

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
https://www.epttavm.com/item/331612...tndjDwNLpzaMaYXj6qZaVwj49HNzvhwoaAo7qEALw_wcB ürün etkinleştir kısmına buradan aldığınız keyi yapıştırın.

Bunlar %100 orjinal ve kul hakkı değil nedenini açıklıyorum.Şimdi A markası kendi adına bir kasa topluyor ve bunun içine yükleyeceği windowslar için toplu şekilde key alıyor atıyorum 10000 tane ve sonra bunların 7500 tanesini sattığı bilgisayarlarda kullanıyor ve geri kalan 2500 keyi de elinde kalmaması için zararına satıyor,durum bu.Ayrıca bu keyler bir kez girildiğinde anakarta gömülüyor ve bu sebeple format atsanız bile yeni bir key almanıza gerek kalmıyor alın kullanın ömür boyu.
Microsoft bu keyleri kendi yapıyor,onlara ait değilse piyasaya nasıl gelicek ?

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
İnternet kafeciler 30TL'ye Windows 10 yüklüyor ben Windows 10 Pro yükletmiştim orjinal 4 ay oldu sıkıntısız kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kurulum vs. bilmiyorsan kolayca kurdutturabilirsin ama güvendiğin bildiğin bi internet kafe olsun bi bakmışsın bilgisayar parçalarını çalmış ( benim başıma geldiği için diyorum eski bilgisayarım vardı 11 yıllık onu yaptırmaya götürmüştüm parçalarını çalmış ama güvendiğin olursa sıkıntı olmaz ben güvendiğim bildiğim internet kafeciye yaptırdım sorunsuz çalışıyor : ) ).

Kazuletr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
:D Gülme krizi tuttu :)

Neden?

ePttAVM - Microsoft Windows 10 Pro Dijital İndirilebilir Lisans Key ürün etkinleştir kısmına buradan aldığınız keyi yapıştırın.

Bunlar %100 orjinal ve kul hakkı değil nedenini açıklıyorum.Şimdi A markası kendi adına bir kasa topluyor ve bunun içine yükleyeceği windowslar için toplu şekilde key alıyor atıyorum 10000 tane ve sonra bunların 7500 tanesini sattığı bilgisayarlarda kullanıyor ve geri kalan 2500 keyi de elinde kalmaması için zararına satıyor,durum bu.Ayrıca bu keyler bir kez girildiğinde anakarta gömülüyor ve bu sebeple format atsanız bile yeni bir key almanıza gerek kalmıyor alın kullanın ömür boyu.
Microsoft bu keyleri kendi yapıyor,onlara ait değilse piyasaya nasıl gelicek ?

Söyledikleriniz de haklısınız ancak Microsoft böyle birşeyi kabul etmiyor. Webtekno youtuba kanalını ziyaret ederek görebilirsiniz. Ben yalnız hiçbir şekilde sorumun cevabını alamadım. Windows 10 u nasıl ucuz olarak temiz edebilirim. 1000 liraysa mesela teknosa gibi yerden 800 e falan işte örnek verdim

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Neden?

Söyledikleriniz de haklısınız ancak Microsoft böyle birşeyi kabul etmiyor. Webtekno youtuba kanalını ziyaret ederek görebilirsiniz. Ben yalnız hiçbir şekilde sorumun cevabını alamadım. Windows 10 u nasıl ucuz olarak temiz edebilirim. 1000 liraysa mesela teknosa gibi yerden 800 e falan işte örnek verdim

Teknosa en ucuz şuan 949 tl ve 6 taksit yapıyor.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Neden?

Başlığa espiri niyetine Bill gates bunu sevmedi yazmışlar bu yasal olmadığı anlamına gelmiyor,şaka :)
Önceden de açıkladığım gibi bu keyleri microsofttan alıyorlar yani her biri için sizin dediğiniz gibi 1000 TL civarı key parası ödüyorlar (toplu alımlarda biraz ucuza almış olunabilir) ve bu para microsofta gidiyor,burdan sonrasına microsoft karışamaz isterse alan kişi bedavaya dağıtsın microsoft parasını aldı neden bir şey söylesin ki,keyfi yerinde.Ben kul hakkı konusunda çok hassas birisi olarak (Korsan olarak GTA Vice City bile indirmem gerekirse satın alırım) kesinlikle bu alışverişin legal olduğunu düşünüyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Microsoft Windows 10 Pro 32/64Bit Dijital İndirilebilir Fiyatı

Sana böylesi helal :D Sen kul hakkı nedir onu önce bir araştır sonra helal, haram konularına göre hareket et bence... Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder... Allah bilir senin microsoft gibi bir şirkete bağış yapman bile helal bulduğun bir konudur...

Allah ıslah etsin diyorum başka bi şey demiyorum. (Bu benim görüşüm)

Not:
Eğer bir silah veya malın Müslümanların aleyhine kullanılacağı kesin ise, onun imalatında ya da alım satımında bulunmak helal olmaz. "Bir şeye sebep olan onu yapan gibidir." kuralına göre sorumlu olur. Bu açıdan Müslümanların aleyhine kullanıldığı kesin olarak bilinen bir malı almak veya satmak da kişiyi sorumlu eder. Müslümanların bu konuya dikkat etmeleri gerekir.

İsrailsever Forbes hayırseverleri

ScreenHunter 81.png

Steve Ballmer 29 milyar $ bağış yapmıştır...

12012017R4ImiLMUzssDtUIo.jpg
2000-2014 yılları arasında Microsoft’un CEO’luğunu yapan ve Los Anegeles Clipper basketbol takımının sahibi Steve Ballmer, Ulusal Yahudi Fonu’na (JNF- Jewish National Fund) bir milyon doların üstünde bağış yapan listesinde bulunuyor. Microsoft’un operasyonlarının hatırı sayılır bir kısmını İsrail’e taşıyarak İsrail’in teknoloji üssü olmasının yolunu açtı. Hatta 2014 yılında Herzliya’daki AR-GE merkezi açılışında Microsoft için ‘Amerikan olduğu kadar İsrail şirketidir’ de demişti.

Son düzenleme:

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124

Sana böylesi helal :D Sen kul hakkı nedir onu önce bir araştır sonra helal, haram konularına göre hareket et bence... Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder... Allah bilir senin microsoft gibi bir şirkete bağış yapman bile helal bulduğun bir konudur...

Not:
Eğer bir silah veya malın Müslümanların aleyhine kullanılacağı kesin ise, onun imalatında ya da alım satımında bulunmak helal olmaz. "Bir şeye sebep olan onu yapan gibidir." kuralına göre sorumlu olur. Bu açıdan Müslümanların aleyhine kullanıldığı kesin olarak bilinen bir malı almak veya satmak da kişiyi sorumlu eder. Müslümanların bu konuya dikkat etmeleri gerekir.
Diyelim ki sevdiğimiz bir şarkı Amerikalı. Onun şarkısını satın alıyoruz yahut dinliyoruz ve o para kazanıyor. Tabiidir ki devletine vergi ödüyor. O devlet Müslümanları sevmiyor olsun. Öyle diye onun hakkını mı yiyeceğiz. Satılan bir malı haksız yoldan elde etmek elbette çalmak olur. Korsanlığı nasıl hak sayalım onu arıyorsunuz. Korsanlık derken Barbaros Hayrettin Paşa gibi denizcileri demiyoruz. Onlara can feda. Hırsızlık yahut haksız elde etmek hareketinden bahsediyorum. Microsoft ABD'li bir marka diye ürünlerini yasadışı mı elde edelim. -evet çok pahalı, lakin bu tl'den ileri geliyor-

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hocam orada mesele nedir? Adamlar hata mı yaptı, demo ama ömür boyu demo :)
WinRAR'ın sahibi adam gibi adam çıktı. Düşünsene bir program yapıyorsun. Ve en gerektiği yerde deneme süresi bitti diye insanlara zorluk çektiriyorsun. O hayırsever yazılımcı kardeşimiz de insanları düşünüp sınırsız demo yapmış. Allah razı olsun. :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Microsoft ABD'li bir marka diye ürünlerini yasadışı mı elde edelim.
microsoft abdli diye değil FİLİSTİNlilere karşı zulumde bağış yapan büyük bir şirket olduğu için asla onun malını almam diyorum, sivil, şahsi bir direniş benimkisi. siz tabii olarak istediğinizi yapabilirsiniz.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
WinRAR'ın sahibi adam gibi adam çıktı. Düşünsene bir program yapıyorsun. Ve en gerektiği yerde deneme süresi bitti diye insanlara zorluk çektiriyorsun. O hayırsever yazılımcı kardeşimiz de insanları düşünüp sınırsız demo yapmış. Allah razı olsun. :)
Amin. :)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
microsoft abdli diye değil FİLİSTİNlilere karşı zulumde bağış yapan büyük bir şirket olduğu için asla onun malını almam diyorum, sivil, şahsi bir direniş benimkisi. siz tabii olarak istediğinizi yapabilirsiniz.
Alternatifi olsa da kullansak. Ama ne yazık ki yok. O zaman paşa paşa satın alacağız. ;)

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Öyle bir havadise denk gelmdim. Özür dilerim. Şahsi direnişlere saygı gösteririm.
(Not, ben de hiç Microsoft'a para vermedim. İleride alırsam bir tek Ofis programlarını alırım.)

Alternatifi olsa da kullansak. Ama ne yazık ki yok. O zaman paşa paşa satın alacağız. ;)
MacOS ve Linux. Linux'u kimse sallamıyor o ayrı. ben de sallamıyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Pardusu kullanan bir elin parmağını geçmez burada. Yerli ve milli... :)
Pardus'u kamu kurumlarında kullanıyoruz :) Çok güven verici bir işletim sistemi, biraz daha geliştirildiği taktirde masaüstüme de kuracam, laptopda var...

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
2000-2014 yılları arasında Microsoft’un CEO’luğunu yapan ve Los Anegeles Clipper basketbol takımının sahibi Steve Ballmer, Ulusal Yahudi Fonu’na (JNF- Jewish National Fund) bir milyon doların üstünde bağış yapan listesinde bulunuyor.
Şahsi bir hareket. Komple şirket değil. Bilemiyorum.

Kazuletr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Başlığa espiri niyetine Bill gates bunu sevmedi yazmışlar bu yasal olmadığı anlamına gelmiyor,şaka :)
Önceden de açıkladığım gibi bu keyleri microsofttan alıyorlar yani her biri için sizin dediğiniz gibi 1000 TL civarı key parası ödüyorlar (toplu alımlarda biraz ucuza almış olunabilir) ve bu para microsofta gidiyor,burdan sonrasına microsoft karışamaz isterse alan kişi bedavaya dağıtsın microsoft parasını aldı neden bir şey söylesin ki,keyfi yerinde.Ben kul hakkı konusunda çok hassas birisi olarak (Korsan olarak GTA Vice City bile indirmem gerekirse satın alırım) kesinlikle bu alışverişin legal olduğunu düşünüyorum.

Sonunda kendim gibi düşünem biri Allah a şükür ya. Ufakken bilmezdim, Alırdım bilgisayarcılardan korsan cd işte xp ye falan atom işlemciye yükleye çalışırdım Gta san andres gibi oyunları hiç oynayamadım. Windows konusunda takıntımı biraz olsun aldınız sağ olun. ? birde sistem kapanmaz di mi zarar gelmez anakart a?

Not:

İsrailsever Forbes hayırseverleri

Ekli dosyayı görüntüle 72934

Steve Ballmer 29 milyar $ bağış yapmıştır...

12012017R4ImiLMUzssDtUIo.jpg
2000-2014 yılları arasında Microsoft’un CEO’luğunu yapan ve Los Anegeles Clipper basketbol takımının sahibi Steve Ballmer, Ulusal Yahudi Fonu’na (JNF- Jewish National Fund) bir milyon doların üstünde bağış yapan listesinde bulunuyor. Microsoft’un operasyonlarının hatırı sayılır bir kısmını İsrail’e taşıyarak İsrail’in teknoloji üssü olmasının yolunu açtı. Hatta 2014 yılında Herzliya’daki AR-GE merkezi açılışında Microsoft için ‘Amerikan olduğu kadar İsrail şirketidir’ de demişti.

Aşağılamaya çalışmışsınız gibi birşey olmuş ancak ben zaten imam hatip öğrencisiyim ve babam din görevlisi babam ne derse onu dinlerim. Müslüman olmayan insanlardan alışveriş yapmakta problem görülmemiş ki müslüman değiller diye haklarını yeme hakkını bize kimse vermiyor. Ben araştırmamı yapıyorum. @ForeverPower41 zaten bana gerekli açıklamayı yaptı. Yorumunuz birazcık aşağılayıcı kırıcı olmuş iyi günler.

Son düzenleme: