Windows 10 Kurulum Ekranına Geçemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. Gigabyte VM900M model anakart ve Intel Pentium 4 işlemci kullanan eski bir bilgisayara Windows 10 kurmaya çalışıyorum lakin kurulum ekranına geçmeden sistem yeniden başlıyor. Bilgisayarda şu ana kadar sorunsuz bir şekilde Windows 7 kullanılıyordu. Sırf Windows 10 yüklemek için inat ettim ve elimden gelen tüm çareleri tükettikten sonra pes etmeden önce son olarak size danışmak istedim, belki atladığım bir yer olmuştur diye.

Windows 10 Yapı 1709 sürüm boot edilmiş olan ve her PC'ye bugüne kadar sorunsuz format atabildiğim USB ile denedim olmadı, IDE DVD-Rom yerine Sata DVD-Rom bağlayıp farklı Windows 10 Yapı 1709 DVD'si ile denedim olmadı, kasaya bağlı olan güç kaynağını avometre ile ölçtüğümde voltaj değerleri sorunsuz gözükse de sırf emin olmak için güç kaynağını da değiştirdim gene olmadı.

Sistem Award BIOS olduğu için Secure Boot ayarı da yok ki ondan olsun diyeyim. BIOS F4 sürümündeydi onu da en son sürüm olan F7A'a update ettim.

A1E8Pr.jpg

nOk9Ll.jpg

1J4aMp.jpg

Hatta 10'larca kurulum denememden birinde aşağıdaki hataya rastladığım için güç kaynağını da değiştireyim dedim.

Lb281G.jpg

Hatta şu anda HDD'yi komple söktüm sadece DVD yada USB ile Windows 10'u boot etmeye çalışıyorum lakin sonuç gene aynı, gene aynı. Bu illet kasaya Windows 10 yüklemeye yarayacak başka bir çözüm yolu bilen varsa lütfen paylaşsın.

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;

Bilgisayarınıza USB ile mi yoksa CD ile mi format atıyorsunuz?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Dostum şaka gibi ama yüklediğin bios beta versiyonu.Adamlar 2008'de betayı çıkarmış geliştirmeden kaçmış :D
O yüzden bir önceki BIOS sürümü olan " F6 " yı yükle.O yok dediğin ayarlar belki gözükebilir.
Anakartının sitesinde win10 sürücüleri yok.Desteklemiyor sanırım burada buldum ben.Kurarsan indirirsin anakart sürücülerini.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar lakin bugün 32 bit bir Windows 10 DVD'si ile format yedi. İşlemci Intel Pentium 4 650 serisi ve 64 bit destekli, üstelik NX ve PAE teknolojilerini destekliyor ama gene de 64 bit Windows ile sistem boot olmuyor. Neyse buna da şükür. Teşekkürler.