Windows 10 Hizmetlerime Virüs Bulaşmış

Bu konuyu okuyanlar

Mehmett068

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar sorunu oyun oynarken farkettim anlık takılmalar oluyordu. Sonra görev yöneticisine girdiğimde disk kullanımı bi windows hizmeti çok yüksek kullanıyordu. Onu kapattığımda başka bir windows hizmeti açılıyor disk kullanımı zorluyordu, kapatsam bile bir başka açılıp disk kullanımı mahvediyordu. Buda doğal olarak oynadığım oyunları etkiliyordu. Ve bu 1 hafta kadar oldu farketmemiştim. Dün hizmetlere girdim ve bişey farkettim, aynı hizmetten iki tane var ve yanında rakam yazıyordu. Bunları devre dışı bırakamıyorum çünkü çok yüksek ihtimalle virüs. Msconfig den devre dışı da bırakamıyorum sadece durdurabiliyorum oda bi başkası açılıyor yine. Malwarebytes ve Dr.web ile taradım ama o virüsü bulamadı. Ne yapmalıyım bu konuda ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aşağıda msconfig den bir görüntü var. Söylemeyi unuttum belki önemlidir "svchost.exe" üzerinden işlem yapıyor zıkkımlar.Ekli dosyayı görüntüle 76507
yeterrr.png

Son düzenleyen moderatör:

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Tek yapmanız gereken tertemiz bir FORMAT hocam. Verilerinizi yedekleyin. Bilgisayara Tertemiz Bir Format atın. Kurtuldunuz! Basit hocam bu kadar.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
o bir virüs değil formatta atsan geri gelecek unutma svchosttan ben 7 8 tane var aynı anda farklı görevlerde açık olduğu için seni yanıltır!

Mehmett068

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek yapmanız gereken tertemiz bir FORMAT hocam. Verilerinizi yedekleyin. Bilgisayara Tertemiz Bir Format atın. Kurtuldunuz! Basit hocam bu kadar.
Ya işte format atamam bir sürü belgelerim videolarım var onları yedeklersem belki onlarada bulaşabilir son çare olarak format düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

o bir virüs değil formatta atsan geri gelecek unutma svchosttan ben 7 8 tane var aynı anda farklı görevlerde açık olduğu için seni yanıltır!
svchost 7-8 tane açık olabileceğini biliyorum onlar normal bişey onu demiyorum, windows hizmetlerimde neden klonlanmış hizmetler var yanında rakamlar yazan hemde. Ve devre dışı bırakılamıyor acaba neden virüs olduğu için olabilir mi ? Senin aklın svchostta kalmış.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Ya işte format atamam bir sürü belgelerim videolarım var onları yedeklersem belki onlarada bulaşabilir son çare olarak format düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

svchost 7-8 tane açık olabileceğini biliyorum onlar normal bişey onu demiyorum, windows hizmetlerimde neden klonlanmış hizmetler var yanında rakamlar yazan hemde. Ve devre dışı bırakılamıyor acaba neden virüs olduğu için olabilir mi ? Senin aklın svchostta kalmış.
Hocam yedekleme sistemini dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Bahsettiğiniz virüsü yedeklemeniz halinde sizin dediğiniz gibi virüs dosyalara sıçrayacak.

Mehmett068

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yedekleme sistemini dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Bahsettiğiniz virüsü yedeklemeniz halinde sizin dediğiniz gibi virüs dosyalara sıçrayacak.
İşte o zıkkım virüs hangi hdd de bilmiyorum o yüzden format attığımda tekrar başıma gelmesinden korkuyorum. Yani çözemezsem temiz bir format atacağım artık. Ama şimdilik çözmeye çalışacağım virüsü.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Bilgisayarınız nedir? Ve hangi zaman bulaştı?