Windows 10 Hesap Fotoğrafını Nasıl Silebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Murat97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba

Uzun zamandır buna uğraşıyorum ama bir türlü silemedim, silinmiyor :(((
Başlıkta da dediğim gibi Windows'un yönetici hesabıma foto. eklemiştim, şimdi silmek istiyorum ama bir türlü silemedim.

İnternetten araştırınca dosyalarda silinince silineceği yazıyor ama silinmiyor benimde sıkıntım burda başlıyor işte, aşağıda dosyanın yolunu yapıştırıyorum.
“C:\> Kullanıcılar > (hesap adı) > AppData (Gizli Klasör) > Roaming > Microsoft > Windows > Hesap Resimleri”

Bu foto. silmek için ne yapmam lazım lütfen yardım edin, Hesap sil felan yazmayın böyle şeyler denedim bir çok şey denedim.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Başlıkta da dediğim gibi Windows'un yönetici hesabıma foto. eklemiştim, şimdi silmek istiyorum ama bir türlü silemedim.

İnternetten araştırınca dosyalarda silinince silineceği yazıyor ama silinmiyor benimde sıkıntım burda başlıyor işte, aşağıda dosyanın yolunu yapıştırıyorum.
“C:\> Kullanıcılar > (hesap adı) > AppData (Gizli Klasör) > Roaming > Microsoft > Windows > Hesap Resimleri”

Bu foto. silmek için ne yapmam lazım lütfen yardım edin, Hesap sil felan yazmayın böyle şeyler denedim bir çok şey denedim.

[/QUOTE]
Hesap resminizi silmek için; “C:\> Kullanıcılar > (hesap adı) > AppData (Gizli Klasör) > Roaming > Microsoft > Windows > Hesap Resimleri” kısmına giderek basit bir şekilde silebilirsiniz. Bilgisayarınızdan C: Sürücüsüne gidin, buradan Kullanıcıları seçin; hangi kullanıcının profil resmini silmek istiyorsanız onu seçin.
Bu işe yaramadı mı?

Murat97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Hesap resminizi silmek için; “C:\> Kullanıcılar > (hesap adı) > AppData (Gizli Klasör) > Roaming > Microsoft > Windows > Hesap Resimleri” kısmına giderek basit bir şekilde silebilirsiniz. Bilgisayarınızdan C: Sürücüsüne gidin, buradan Kullanıcıları seçin; hangi kullanıcının profil resmini silmek istiyorsanız onu seçin.
Bu işe yaramadı mı?
[/QUOTE]

Evet işe yaramadı.
O uzantıda resim yok sildim ama Ayarlar Hesaplar Bilgileriniz kısmıda fotoğraf hala duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Foto atar mısınız?
Ayarlar daha sonra Hesaplar'a girince bilgileriniz kısmındaki fotoğtaftan bahsediyorum, bir türlü silinmiyor acaba niye bilmiyorum windows 10 da bir sorun mu bilemedim.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Windows ara'ya
hesaplar
yaz, ENTER'la
Hesaplar Bilgileriniz
ayar menüsü gelecek
Bu menüde iken
> Resminizi oluşturun > Biri için gözatın'a tıkla.

Aşağıdaki resmi indir ve bu resmi şimdiki profil resmin yap, böylece ilk Windows 10 kurulumundaki profil resmine geri dönmüş olacaksın.

(NOT: Yukarıda paylaşmış olduğum görsel eğer silinmemişse, C:\ProgramData\Microsoft\User Account Pictures konumunda user adında depolanır. Profil resmi, bu konum gösterilerek de değiştirilebilir.)

Eski ya da geçmiş kullanıcı hesabı resimlerini silmek için de;
Dosya gezgininden
Kod:
C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures
konumunu aç

Önceden profil resminiz olarak kullanılmış olan tüm görüntüler burada depolanır, kaldırmak istediğiniz profil resimlerini de buradan silin. Kolay gelsin.

Murat97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İki cevabıda denedim işe yaramadım ilk denediği zaten benim yazdığımdı ikincisde olmadı.

Windows ara'ya
hesaplar
yaz, ENTER'la
Hesaplar Bilgileriniz
ayar menüsü gelecek
Bu menüde iken
> Resminizi oluşturun > Biri için gözatın'a tıkla.

Aşağıdaki resmi indir ve bu resmi şimdiki profil resmin yap, böylece ilk Windows 10 kurulumundaki profil resmine geri dönmüş olacaksın.

(NOT: Yukarıda paylaşmış olduğum görsel eğer silinmemişse, C:\ProgramData\Microsoft\User Account Pictures konumunda user adında depolanır. Profil resmi, bu konum gösterilerek de değiştirilebilir.)

Eski ya da geçmiş kullanıcı hesabı resimlerini silmek için de;
Dosya gezgininden
Kod:
C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures
konumunu aç

Önceden profil resminiz olarak kullanılmış olan tüm görüntüler burada depolanır, kaldırmak istediğiniz profil resimlerini de buradan silin. Kolay gelsin.

Hep silme gibi bir şey aramıştım, windows'da bir şeyin olmaması gerçektende saçma, yardımınız için Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
İki cevabıda denedim işe yaramadım ilk denediği zaten benim yazdığımdı ikincisde olmadı.

Hep silme gibi bir şey aramıştım, windows'da bir şeyin olmaması gerçektende saçma, yardımınız için Teşekkür ederim.
Rica ederim, iyi forumlar. ;)