Windows 10 Güncelleme Sonrası Güç Seçenekleri Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

sp3s1al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle Selam

Windows 10 Sorunları Bitmez.

Windows 10'a Gelen son güncellemeyi yaptıktan sonra güç seçeneklerinde bulunan yüksek performansın kaldırıldıgını gördüm biraz araştırma yaptıgım zaman çevre kirliliği gibi bir sebepten ötürü bu seçeneğin kaldırıldığını öğrendim.
Bu seçeneği kullanamadığım için oyunlarda %80 fps kaybı oldu.
Ne yapmam gerekli yeni bir güç seçeneği oluştursam neleri yapmam lazım önceki yüksek performans ayarına eş değer neler yapmam lazım herhangi bir bilgim yok
O yüzden konu ile ilgili bilgisi olan kişilerden yardım istiyorum

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Öncelikle Selam

Windows 10 Sorunları Bitmez.

Windows 10'a Gelen son güncellemeyi yaptıktan sonra güç seçeneklerinde bulunan yüksek performansın kaldırıldıgını gördüm biraz araştırma yaptıgım zaman çevre kirliliği gibi bir sebepten ötürü bu seçeneğin kaldırıldığını öğrendim.
Bu seçeneği kullanamadığım için oyunlarda %80 fps kaybı oldu.
Ne yapmam gerekli yeni bir güç seçeneği oluştursam neleri yapmam lazım önceki yüksek performans ayarına eş değer neler yapmam lazım herhangi bir bilgim yok
O yüzden konu ile ilgili bilgisi olan kişilerden yardım istiyorum
Microsoft bahar güncellemesinde bunu sadece gizledi kaldırmadı. Küçük regedit kayıtlarında bunu değiştirebilirsiniz. Ama isterseniz kısayol olarak CMD(komut istemi) açıp şu kodları yazın
Kod:
Powercfg -setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c

Son düzenleme:

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Yukarıdaki kodu eğer
a1841308-3541-4fab-bc81-f71556f20b4a
olarak değiştirirseniz Güç Tasarrufu
381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e
olarak değiştirirseniz Dengeli moda alırsınız.

Benim size verdiğim yüksek performansa alır sistemi. Güç seçeneklerindede ayarlar çıkar.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bu problemle karşılaşan arkadaşlar şu linkdeki .bat uzantılı dosyayı indirip çalıştırsınlar.
Windows 10 Güç Ayarı.bat

Linkdeki dosyayı indirmeden önce sisteminizde bir anti-virüs olmasına dikkat edelim.
Dosyayı indirdikten sonra Sağ tık / Düzenle seçeneği ile içeriğine bakalım. Kimse zan altında kalmasın.
Dosyanın VirüsTotal sonuçları
VirusTotal

Son düzenleme:

sp3s1al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok teşekkür ederim sorunu sayende halletim sağol