Windows 10 formatı atabilen Windows 7 formatı da atabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Anakartım yeni nesil bir anakart,şu mavi bios ekranı yok yani, bu şekilde uefi win10 kurdum. Kuzenimin düşük bir sistemi var ona da vista veya 7 kuracağım. Hangisini kurmalıyım? Ve yapabilir miyim sizce bir fark var mı diğerine göre?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yani win10 sıkıntısız kurdum fakat teknik olarak farklılıkları nelerdir?

Son düzenleme:

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
7yi kurmalısınız.
Halledersiniz siz:).

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kuzeniniz bilgisayarı ne amaçla kullanıyor?

Sistem özellikleri nelerdir? (İşlemci, RAM, ekran kartı vs.)

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Windows 7 kurun. Teknik olarak bir fark arz etmez... Windows 10'u kendi sisteminize kurabiliyorsanız, bunu her şekilde kurarsınız.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Anakartım yeni nesil bir anakart,şu mavi bios ekranı yok yani, bu şekilde uefi win10 kurdum. Kuzenimin düşük bir sistemi var ona da vista veya 7 kuracağım. Hangisini kurmalıyım? Ve yapabilir miyim sizce bir fark var mı diğerine göre?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yani win10 sıkıntısız kurdum fakat teknik olarak farklılıkları nelerdir?
windows vista artık desteklenmediği için windows 7 kurun derim.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
3. millenium faciasını atlayıp 2. millenium faciasını kur diyorsunuz ya... oyun için steam kullanıp her oyunu oynamazsan LinuXMint daha mantıklı 64B var vede hafif...

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
3. millenium faciasını atlayıp 2. millenium faciasını kur diyorsunuz ya... oyun için steam kullanıp her oyunu oynamazsan LinuXMint daha mantıklı 64B var vede hafif...
Yalnız dikkat edin, düşük sistemden bahsediyor kullanıcı. Görüşünüze saygı duyuyorum hatta ben de daimi bir Linux kullanıcısıyım. Lakin kendi tercihimi durum mantık içermiyorsa karşı tarafa dayatmaktan çekinirim. Zira, herkesin zevki farklıdır biri Linux kullanayım der, diğeri Windows. Evet Linux'un genel anlamda düşük sistemlerde yüksek performans sağladığını biliyoruz... Gel gör ki Steam'da sistem gereksinimlerini karşılayamıyor olun oyunlarda sorun yaşarsınız. Bu ihtimalleri düşünerek hareket etmemiz gerekir. Karşı tarafın, kişisel bilgisayarını hangi doğrultuda kullanacağını bilemediğimiz için özellikle gereksinimlerini rica ediyoruz ki, ona göre ilerleyebilelim.

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Hocam zaten pek kullanılan bir sistem değil. Özellikleri de bayağı düşük zaten. Bugün yarın gidersem win7 kuracağım öyleyse.

Son mesajlar