Windows 10 Ekran Kartımı Görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

PunchAss

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarı bugün Windows 10 a yükselttim. Fakat bilgisayar ekran kartımı görmüyor. Microsoft temel grafik kartı diye bişi var sanırım. Bunu gösteriyor. Ekran kartım HD6510. Nedenini veya çözümünü bilen varsa lütfen hızlıca yardım edin !

enesyuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Driverlari internetten indirmelisin ekran kartın işletim sistemi ile stabil değil driver yükle sistem ekran kartını görür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi bende de windows 10 32 bit var ekran kartı görünmüyor.ekran kartım amd radeon hd 4550 bana driver rın nerden indireceğimi söyler misin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi bende windows 10 32 bit var ekran kartım amd radeon hd 4550 indirme linkini atabilir misiniz

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
sorun çözülmüş ya bir şey demek istiyorum Amd ekran kartlarını da nedense hep böyle SORUNLAR çıkıyor aynı şeyi ben de o milyonlarca defa yaşadım bıktım artık bu AMDden nvidiaya Göçüyorum 10'un kartları daha güzel

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Driver booster 2 yi indir. Birde öyle denermisin?

DemIRon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10da henüz çözülemeyen bir sorun var yüksek performans ekran kartı kuruluysa önce onboard ekran kartını görüyor ve GPU değişimi yapmıyor. Nvidia ve Microsoft ile yaptığım görüşmelerde çözüm bulamadılar fakat bugün denediğim yöntem çözüm oldu. Onboard ekran kartı sürücüsünü kaldırın>Yüksek performans ekran kartının son güncellemesini yükleyin>yeniden başlatın sorun çözülüyor...

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Bilgisayarı bugün Windows 10 a yükselttim. Fakat bilgisayar ekran kartımı görmüyor. Microsoft temel grafik kartı diye bişi var sanırım. Bunu gösteriyor. Ekran kartım HD6510. Nedenini veya çözümünü bilen varsa lütfen hızlıca yardım edin !

firma sitesinden windows 10 driveirni indir ekran kartının..

eğer 10 driveri yoksa 8 veya 8.1 driveri indir kur çalişacaktır.
ama buda yoksa win7 driver indir kur ..
oda yoksa vista driveri indir kur çalişacaktir elinde sonunda :)

xp driveri kurma ama :D:D:D:D

GeneralSmoker31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim ekran kartım normalde 2GB win 10'a yükselttikten sonra 128 MB oldu nedenini biliyosanız söylermisiniz

Knkartalll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdiden Merhaba Ben Mart Ayında Windows 10 Kurdum Ve Ekran Kartımı Hiçbir Şekilde Görmedi Aklınıza Ne Gelirse Yaptım Olmadı Ve Windows 7 Ye Geri Döndüm Ama Windows 10' a Geçmek İstiyorum Başıma Aynı Bela Geleceği İçin Denemek İçimden Geçmiyor Lütfen Yardım Edin Edenlere Şimdiden Teşekkürler (Hata Aygıt Yöneticisi Kod 12 Hatası)

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Şimdiden Merhaba Ben Mart Ayında Windows 10 Kurdum Ve Ekran Kartımı Hiçbir Şekilde Görmedi Aklınıza Ne Gelirse Yaptım Olmadı Ve Windows 7 Ye Geri Döndüm Ama Windows 10' a Geçmek İstiyorum Başıma Aynı Bela Geleceği İçin Denemek İçimden Geçmiyor Lütfen Yardım Edin Edenlere Şimdiden Teşekkürler (Hata Aygıt Yöneticisi Kod 12 Hatası)

windows 10'a geçtiğinizde görecektir. Hiç korkmanıza gerek yok. Eğer görmezse windows 7 driverini sağ tıklayıp uyumluluğu windows 7 yapıp kurun ve calişacaktir. Benim 2008 senesine ait laptopumda da aynı sorun vardı bu şekilde çözdüm

Knkartalll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 10'a geçtiğinizde görecektir. Hiç korkmanıza gerek yok. Eğer görmezse windows 7 driverini sağ tıklayıp uyumluluğu windows 7 yapıp kurun ve calişacaktir. Benim 2008 senesine ait laptopumda da aynı sorun vardı bu şekilde çözdüm
Kardeş ben diyorum ki windows 10 da görmüyo diyorum ama sen diyosun windows 10 geç windows 7 driver bişeydiyon

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Kardeş ben diyorum ki windows 10 da görmüyo diyorum ama sen diyosun windows 10 geç windows 7 driver bişeydiyon

sen beni anlayamamışsın galiba..

Ekran kartının windows 10 driveri yok evet.. Bu yüzden windows 7 de kalman gerekiyor

ama şöyle bir seçenek mevcut ki aynısı başıma geldi..

Windows 10 kuruyorsun
ekran kartının windows 7 driverini indirip uyumluluk ayarından windows 7 yi seçip yönetici olarak çalıştırıp kuruyorsun
daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorsun ve bu kadar..

Bu dediğimi yap olacaktır.

Knkartalll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen beni anlayamamışsın galiba..

Ekran kartının windows 10 driveri yok evet.. Bu yüzden windows 7 de kalman gerekiyor

ama şöyle bir seçenek mevcut ki aynısı başıma geldi..

Windows 10 kuruyorsun
ekran kartının windows 7 driverini indirip uyumluluk ayarından windows 7 yi seçip yönetici olarak çalıştırıp kuruyorsun
daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorsun ve bu kadar..

Bu dediğimi yap olacaktır.
Ben şuanda windows 10 kullanıyorum ama ekran kartını görmüyor diyorki aygıt yöneticisinde pcı express kök bağlantı hatası diyorki bu aygıt boş yer bulamıyor diyor lütfen yardım edin

met52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba hocam aynı sorun bende mevcut pcı ex2 sorunum yok ekran kartı takıyorum çıkarıyorum açılıyor hatta bu temel görüntü bağdaştırıcıları nvidia pxı veri yolu 1 diyor fakat aygıt yönetcisini açtığımda hata vermiyor win 7 de ekran kartı takılınca driver yüklü değil hatası alıyordum fakat win 10 yükselttim öyle bir hatayla karşılaşmadım çözüm yolunu bilen varsa söylerse sevinirim bios onboard veri yolunu kapadım yinede okumuyor ekran kartım nvidia gts 450 zotac kullanıyorum. anakartım asus a88xma fakat bu hatanın çözüm yolunu buldum evet şimdi buldum arkadaşlar!!!!
ekran kartını görmüyordu bunu yazarken pcm şimdi windows güncelleştirmesini kapamadım son güncellemeleri yükledim güncellemeleri dentledim ve driver yüklemeden nvıdıa ge force gts 450 yüklendi bir driver indirmeden!!!!!

---- Mesajlar birleştirildi ----

2 3 gündür uğraştım beyler! beyler sadece güncelleme denetlemeyi açıp güncelliği denetleyin ve güncellemeler gerçekleştirdikten sonra oluyor!!!!
boşuna okdr onboar biosdan disable yaptım uğraştım !!!!

2 3 gündür uğraştım beyler! beyler sadece güncelleme denetlemeyi açıp güncelliği denetleyin ve güncellemeler gerçekleştirdikten sonra oluyor!!!!

merhaba hocam aynı sorun bende mevcut pcı ex2 sorunum yok ekran kartı takıyorum çıkarıyorum açılıyor hatta bu temel görüntü bağdaştırıcıları nvidia pxı veri yolu 1 diyor fakat aygıt yönetcisini açtığımda hata vermiyor win 7 de ekran kartı takılınca driver yüklü değil hatası alıyordum fakat win 10 yükselttim öyle bir hatayla karşılaşmadım çözüm yolunu bilen varsa söylerse sevinirim bios onboard veri yolunu kapadım yinede okumuyor ekran kartım nvidia gts 450 zotac kullanıyorum. anakartım asus a88xma fakat bu hatanın çözüm yolunu buldum evet şimdi buldum arkadaşlar!!!!
ekran kartını görmüyordu bunu yazarken pcm şimdi windows güncelleştirmesini kapamadım son güncellemeleri yükledim güncellemeleri dentledim ve driver yüklemeden nvıdıa ge force gts 450 yüklendi bir driver indirmeden!!!!!

https://yadi.sk/i/ed9ANAnW3RnyMN

Son düzenleme:

efekankrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben yeni pc topladım intel i 7 8700k ve gtx 1080 ti ekran kartı var 11 gb fakat yeni win 10 64 bit yükledikten sonra ekran kartını 8 gb olarak görüyor güncelleme yaptım driverını yükledim en güncel hali diyor güncelle dediğimde fakat bir türlü 11 gb gösteremedim aslında ilk aldığımda sistemi yükleyip eve getirdiğimde görünüyordu fakat virüs fln sebebiyle 2. kez format atıldığı zaman başladı bu olay aynı yere tekrar win 10 yüklettim fln şuan eve geldim yine 8gb görünüyor uzaktan yardımla yada farklı çözümü olan varmıdır ?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Merhabalar ben yeni pc topladım intel i 7 8700k ve gtx 1080 ti ekran kartı var 11 gb fakat yeni win 10 64 bit yükledikten sonra ekran kartını 8 gb olarak görüyor güncelleme yaptım driverını yükledim en güncel hali diyor güncelle dediğimde fakat bir türlü 11 gb gösteremedim aslında ilk aldığımda sistemi yükleyip eve getirdiğimde görünüyordu fakat virüs fln sebebiyle 2. kez format atıldığı zaman başladı bu olay aynı yere tekrar win 10 yüklettim fln şuan eve geldim yine 8gb görünüyor uzaktan yardımla yada farklı çözümü olan varmıdır ?
Kart 11Gb değildir ozaman.

Konuya gelecek olursak bu sorunla karşılaşırsak tek yapmamız gereken sürücü yüklemek.
geforce.com
amd.com
1526937949533.png