Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi (sürüm 1809) yeniden kullanıma sunuldu!

Bu konuyu okuyanlar

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Ekim güncellemesinin aralıkta çıkması...

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Yürüyerek geldi herhalde garibim, ne zorluklar geçirdi :D Hastalık üstüne hastalık...

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Başlat menüsüne tıklayın ve ayarları seçin.
Kişiselleştirme ayarlarına tıklayın ve renkler’i seçin
Ardında sağ bölmeyi aşağı doğru kaydırıp ” Varsayılan uygulama modu “Koyu” yu seçin.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Başlat menüsüne tıklayın ve ayarları seçin.
Kişiselleştirme ayarlarına tıklayın ve renkler’i seçin
Ardında sağ bölmeyi aşağı doğru kaydırıp ” Varsayılan uygulama modu “Koyu” yu seçin.

Teşekkürler pek olmamış kap kara bişey çıktı ..:D

habib723

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Güncelleme de neler yeni ne değişmiş acaba

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yada bide malware proction diye bişeyde yüklemişler bu sürümde..:D
O nasıl bir şey. :)

Windows 10 Enterprise LTSC sürümde (İS derlemesi: 17763.168) Windows Güvenliği şu şekilde:

8J7yH8.png

Ayarlar
Güncelleştirme ve Güvenlik
Windows Güvenliği
Windows Güvenliği'ni aç
Uygulama ve tarayıcı denetimi
Exploit protection (Exploit protection ayarları)nda bazı değişiklikler var.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
O nasıl bir şey. :)

Windows 10 Enterprise LTSC sürümde (İS derlemesi: 17763.168) Windows Güvenliği şu şekilde:

8J7yH8.png

Ayarlar
Güncelleştirme ve Güvenlik
Windows Güvenliği
Windows Güvenliği'ni aç
Uygulama ve tarayıcı denetimi
Exploit protection (Exploit protection ayarları)nda bazı değişiklikler var.

Defendere bağlı sanırım ama şuan devre dışı bıraktım disabler programı ile..:D

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Selam lisanslı Windows 10 Home kulanıyorum güncelleme gelmedi

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Güncelleme bildirimi gelmiş olsa bile hemen güncelleştirmeyin. Windows 10 Enterprise LTSC 2019 sürüm sözde en iyi performansı, kullanıcı deneyimini ve kararlılığı vaad ediyor ama hiç alakası yok. :) güncelleştirme gelmiyorsa da hiç dert etmeyin, 1803'te kalın. Windows durmadan güncelleme gönderiyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Daha akşam gönderdi ne güncelledi bilmiyorum. Haftada bir gönderiyor adamlar.. :)

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Haftada bir gönderiyor adamlar.. :)
Normal standartı haftalık ama Ekim'de geri geçilip tekrardan kullanıma sunulan bu 1809/R5 sürümde bazı cihazlar için bu durum geçerli değil, bildiğim kadarıyla. :)
Windows Defender tanım güncelleştirmeleri ise zaten günlük olarak geliyor.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
120 GB ssd sahibi olduğumdan güncellemeleri kapattım yoksa yeterli alan bulamıyorum :)

Ahmet 08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Windows 10 Pro kullanıyorum.3 hafta önce evime daha yeni internet bağlattım bilgisayarımı açtığımda bana güncelleme olduğunu söyledi.Güncelledikten sonra Windows Sürümüm 1803'e yükseldi.Sonra yeni 1809 güncellemesinin yayınlandığını öğrendim.Bilgisayarımdan güncellemeyi sorgulattığımda güncel olduğumu söyledi ama ben hala 1803 sürümündeydim.Başka bir arkadaşım Windows 10 Home kullanıyor ondan bakmasını istediğimde ona 1809 güncellemesinin geldiğini söyledi.Neden bana güncellemenin gelmediğini merak etmeye başladım.Nedenini biliyorsanız cevap verirseniz çok sevinirim.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Ben 1803'de bekliyorum. Çok şey kaybetmiyoruz;) Çünkü ben 1803'ü stabil buldum ve yükseltmek istemiyorum:).

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Windows 10 Pro kullanıyorum.3 hafta önce evime daha yeni internet bağlattım bilgisayarımı açtığımda bana güncelleme olduğunu söyledi.Güncelledikten sonra Windows Sürümüm 1803'e yükseldi.Sonra yeni 1809 güncellemesinin yayınlandığını öğrendim.Bilgisayarımdan güncellemeyi sorgulattığımda güncel olduğumu söyledi ama ben hala 1803 sürümündeydim.Başka bir arkadaşım Windows 10 Home kullanıyor ondan bakmasını istediğimde ona 1809 güncellemesinin geldiğini söyledi.Neden bana güncellemenin gelmediğini merak etmeye başladım.Nedenini biliyorsanız cevap verirseniz çok sevinirim.
Eğer güncelleme gelmiyor ise iso dosyasını indirip elle güncelleme gerçekleştirmen gayet basit. İsoyu boot edilebilir bir usb ye program yardımıyla yansıt ve kurulumda güncelle seçeneğini seç. Ama ben şahsen güncellemeyi değil de temiz formatı tavsiye ederim (önemli bilgilerinizi yedeklemelisiniz).

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sorunuzun cevabı birleştirilen konunun ilk mesajında, 1809 Windows 10 medyasını indirip setup dosyasını doğrudan çalıştırıp yükseltme yapabilirsiniz, ama bunu öneriyorum, çünkü son sürüm her sistemde tam olarak kararlı halde çalışmıyor. :)

Ahmet 08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
link verebilirmisiniz ve format gerekirmi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Windows Update yardımcısı kullanarak güncellemeyi denediğimde tüm güncelleme %100 iniyor sonra indirilen dosyalarda sorun var tekrar deneyin diyor.

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
link verebilirmisiniz ve format gerekirmi?

Windows 10 disk görüntüsünü oluşturmak için medya oluşturma aracını şuradan indiriyorsunuz. ISO dosyasının içindeki setup.exe dosyasını doğrudan çalıştırıyorsunuz, yüklü program ve dosyaları koruyarak yükseltme yapacaksınız. DVD sürücü veya flash üzerinde sistemi başlatma yok. (Ama bu yolu önermediğimi de yukarıdaki mesajımda belirttim.)

(aşağıdaki görsel temsilidir.)

647f4W.png

Windows Update yardımcısı kullanarak güncellemeyi denediğimde tüm güncelleme %100 iniyor sonra indirilen dosyalarda sorun var tekrar deneyin diyor.
Sabırlı olup bekleyin bence, yeni bir update dosyası gelebilir, işlerin daha da karmaşıklaşmaması açısından.

geloynayak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sizde de bu sürüm yüklenirken hata verdi mi ? bende verdi ve baktım çoğu kişide vermiş yarısı yüklendi yarısı yüklenmedi diyor sürümü düzeltmeden hatalı hatalı sürümleri çıkartıp yayınlıyorlarmış benimki daha bekliyor evet cevapları alalım