Windows 10 ' dan Windows 7 ' ye Format Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ben çok uzman değilim ama windows 10 sadece cromeyi açtığımda performan %100 oluyor arka planda çalışan uygulamaları kapattığım halde bu netbook bana geldiğinde üzerinde windows 7 yüklüydü sorun yoktu neyse sağlık olsun götürürüz bilgisayarcıya önerileriniz için teşekkür ederim
ssd ye kur birde c ve de de özelliklerimde hızlı arama tıkı kaldır benim kinde hiç yüzde 100 kullanım olmadı bu:
70955
70956

bu 8 ile geldi mavi ekran manyağı idi önce 8.1 yükseldi sonra 10'a yükseldi no problem hemde toshiba hdd ile ki orijinal hdd'si ssd yok salak kardeşim ssdleri kısa ömürlü pahalı buluyor...
Mesaj otomatik birleştirildi:

kesinlikle 7 kurmam kurdurtmam.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Linux dene. bir de.

temel reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O özellikler sadece Windows sisteminin kendisi için gerekli olan donanım gereksinimleri. Ardından kuracağın sürücüler ve programlar ek donanım gücü isterler.

Windows 7 kurulu geldiyse, kurtarma cd veya bölümü vardı mutlaka. Disk yöneticisinden sistemde görünmeyen bir disk bölümü varmı? bir bak.
yok belirli bir süre sonra siliniyormuş baktım yok

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Benim eski leptopta biosa şifre belirledikten sonra güvenli önyükleme ve uefi ayarlarını değiştirebiliyordum belki senin anakartta öyledir

temel reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim eski leptopta biosa şifre belirledikten sonra güvenli önyükleme ve uefi ayarlarını değiştirebiliyordum belki senin anakartta öyledir
önerin için teşekkür ederim bilgisayarcıya götürdüm yarım saatte haletti ama paylaşmak güzel bu önerin belki başkasının işine yarar ben sonuç olarak şunu söylerim windows 7 tekrardan geriye dönünce bilgisayar sanki yeniden doğdu güncellemelerdede bir sorun yaşamadım

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Merhaba windows 7 için UEFI ayarlarında yüklemeyi başlatamazsınız, BIOS ayarlarınızı Legacy olarak yapılandırmanız gerekiyor.

Win7 ve öncesi için Legacy, win8 ve sonrası için UEFI BIOS ayarları geçerlidir.
Bilip bilmeden konuşmayın. Windows Vista SP1 üzeri UEFI destekler. Ben orijinal Microsoft'tan indirdiğim ISO ile kurdum. Rufustan GPT olarak yazdım. Windows 10 ile dual boot yaptım sorunsuz çalıştı. Ayrıca Türkçe olduğu halde "Starting Windows" diye açılıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 70954
bundan yeni o ve 10 ile gelmedi mi? 7 için sürücüsü yok ve pro home'dan daha hafif bu asrock 775i945gz motherboard ile pentium d 820 2,80 ghz cpu ile sıfır sorun...
Siz niye 64 bit kullanmıyorsunuz? 2GB ve üstüne 64 bit kurulmalı. Bende Lenovo İdeacentre Q180 vardı. Windows 7 Home Basic 64 bit SP1 ile geldi. RAM 2GB, CPU İntel Atom D2700 2.13GHz'di. UEFI'de destekliyordu ve HDD'yi GPT yapıp Windows 10 Pro 64 bit kurdum. Gayet sorunsuz çalışıyordu. Kasma vs. yoktu.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Konu canlandı.

kurulur kardeşim kurulur böyle bir bilgisayarın varsa kurulur

Ekli dosyayı görüntüle 70951

Ama gelgelelim bende kuramıyorum konuyu açan arkadaşın aynı sorunu bendede var ne flaşhtan nede cd windows 7 görmüyor bilgisayar oysa windows 8 ve 10 da hiçbir sorun yapmıyor kolayca görüyor

Ekli dosyayı görüntüle 70953

Bilgisayar bu windows 8 bile youtubede wideo izlerken bile kasma yapıyor win 7 böyle bir sorun yoktu win 7 geri dönmek lazım ama nasıl ?
6 GB RAM'ın neyini beğenmiyorsun?