Windows 10 dan 7 ye format atarken dosyalarımı yedekledıgım ayırdıgım diski bulamıyorum yardım?

Bu konuyu okuyanlar

onrege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Win.10 dan 7 ye format atmadan önce yerel disk d ye 20 gb lik bir alana resimlerimi vs dosyalarımı yedkledım. 1 tb toplam harddiskim var.Suanda yerel dısk c 930 gb ve 100 mb bir yerel dısk d gorebılıyorum. Lütfen yardım edın o dosyalar cok onemlı benım ıcın. Ayrıca format sornası d bıle gorunmuyordu ama disk yonetıcısı ıle yenı harf atamam ıcın sadece 1 tane daha bölüm vardı oda 100 mb benım bu gerı kalan disk alanaım nerede göörunmuyor orada yedeklemelerım vardı...

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
D başka bir disk mi yoksa C'den bölünmüş bir disk mi?

onrege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.
Şimdi ayrıntılı anlatıyorum.Win.10 işletim sistemimde C ve D olarak iki ayrı bölüm vardı. Format atarken tıkandıgım bır nokta oldu sanırım windows 10 disk sürücülerin formatını farklı kullanıyormuş 7 farklı kullanıyormuş.Çözmek için işte diskpart list disk select clean falan yaprım ama c yi clean yaptım d ye hiç dokunmadım c yi biçimledim sildim formatımı attım.Şimdi C 930 gb görünüyor 70 gb lık alan yok işte o alanda benim ayırdığım yedeklediğim alan ama göremiyorum şimdi bulamıyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

D bölünmüş diskmiydi ayrı sikmiydi windows 10 ken bilmiyorum.Ama C ayır D ayrıydı.

disk olucak

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba.
Şimdi ayrıntılı anlatıyorum.Win.10 işletim sistemimde C ve D olarak iki ayrı bölüm vardı. Format atarken tıkandıgım bır nokta oldu sanırım windows 10 disk sürücülerin formatını farklı kullanıyormuş 7 farklı kullanıyormuş.Çözmek için işte diskpart list disk select clean falan yaprım ama c yi clean yaptım d ye hiç dokunmadım c yi biçimledim sildim formatımı attım.Şimdi C 930 gb görünüyor 70 gb lık alan yok işte o alanda benim ayırdığım yedeklediğim alan ama göremiyorum şimdi bulamıyorum.

D bölünmüş diskmiydi ayrı sikmiydi windows 10 ken bilmiyorum.Ama C ayır D ayrıydı.

disk olucak
C diskini biçimlendir dediyseniz sorun yok. Ama sil deyip biçimlendirdiyseniz dosyalarınız silinmiş olabilir. Tam hatırlıyormusunuz?

onrege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cmd ye diskpart sonra list disk ardindan select disk 1 yaptim ve clean komutunu girdim.

Aslinda ben bunlari yaparken bile o yedelledigim bolum ayri c ayri recorvery diye ayri diskler vardi. Disk part 1 part 2 part 3 seklimde ben part 1 clean yaptim sonra 1 e yani c ye windowsu kurdum.

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Cmd ye diskpart sonra list disk ardindan select disk 1 yaptim ve clean komutunu girdim.

Aslinda ben bunlari yaparken bile o yedelledigim bolum ayri c ayri recorvery diye ayri diskler vardi. Disk part 1 part 2 part 3 seklimde ben part 1 clean yaptim sonra 1 e yani c ye windowsu kurdum.
Bu işlemleri format atarken yapsaydınız daha iyi olurdu. Bu sorunu çok önceden ben de yaşamıştım. Sizin C, D ve Recovery diskleriniz aslında bir disk. Formattan sonra Windows bunu birleştirmiş. Muhtemelen de dosyalarınız gitmiş. Ama yinede Recover My Files programını deneyin.

Son mesajlar