Windows 10 Çoklu Sürüm Seçme

Bu konuyu okuyanlar

Toprak Aga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ShiftDelete.Net Ailesi, ben sitenizden "Windows 10 1709 RS3" ISO dosyasını indirdim, kuruluma geçtiğim ekranda sürüm seçme seçeneği bulunmuyor. Bende siteleri araştırdım ufak bir CFG dosyası eklenmesi gerektiğini gördüm ve eklemeye çalıştım dosyaya fakat eklenmedi. Ne yapabilirim? Sadece Windows 10 Home Single Language yüklemek istemiyorum. Çoklu dil kullanacağım için Pro ya da Enterprise sürümünü yüklemem lazım. Yardımlarınızı bekliyorum.

@Hakkı Alkan

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Bunun için Microsoft'un kendi sitesinden indireceğiniz Windows Media Creation Tool ile istediğiniz Windows sürümünü kurabilirsiniz.Bu aracı indirdikten sonra ISO dosyasını bir flaş belleğe Rufus programı ile yazdırmanız yeterli.Programı kullanırken ilk etaplarda size zaten hangi Windows sürümünü yüklemek istediğinizi soracaktır.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba ShiftDelete.Net Ailesi, ben sitenizden "Windows 10 1709 RS3" ISO dosyasını indirdim, kuruluma geçtiğim ekranda sürüm seçme seçeneği bulunmuyor. Bende siteleri araştırdım ufak bir CFG dosyası eklenmesi gerektiğini gördüm ve eklemeye çalıştım dosyaya fakat eklenmedi. Ne yapabilirim? Sadece Windows 10 Home Single Language yüklemek istemiyorum. Çoklu dil kullanacağım için Pro ya da Enterprise sürümünü yüklemem lazım. Yardımlarınızı bekliyorum.

@Hakkı Alkan
Merhaba;
https://forum.shiftdelete.net/threads/rehber-windows-10-temiz-kurulum-nasil-yapilir.531548/
Formumuzda şöyle bir rehber konusu bulunuyor. Buradaki adımları uygularsanız sorunsuzca yükleyebilirsiniz.

Toprak Aga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Cyb3r_K1ng @Görkem Say ben arkadaşıma format belleği vereceğim için sordum. Kendisi Home Single Language sürümünü kullanmak istemiyor Pro kullanmak istiyorum dedi ben test ettim belleğim ile sadece Home Single Language sürümünü yüklüyor hem hangi sürümü yükleyeceksiniz diye bir ekran gelmiyor hemen kuruyor. Benim istediğim USB'ye attığım ISO imajında kuruluma geçtiğimde hangi sürümü yüklemek istiyorsunuz diye sorması.

---- Mesajlar birleştirildi ----

@Görkem Say peki Microsoft'un kendi sitesinde indirilen Windows 10 hangi sürüm? Hepsi bir arada mı? 1709 mu? 5 tane sürüm seçeneği varmı? Ayrıca bu işlemi laptop üzerinden yapacağım.

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Benim istediğim USB'ye attığım ISO imajında kuruluma geçtiğimde hangi sürümü yüklemek istiyorsunuz diye sorması.
Bunu sorması için elinizdeki format diskinde hem Professional sürümü hem de Home Premium vb. sürümlerin aynı diskte olması gerekir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
@Cyb3r_K1ng @Görkem Say ben arkadaşıma format belleği vereceğim için sordum. Kendisi Home Single Language sürümünü kullanmak istemiyor Pro kullanmak istiyorum dedi ben test ettim belleğim ile sadece Home Single Language sürümünü yüklüyor hem hangi sürümü yükleyeceksiniz diye bir ekran gelmiyor hemen kuruyor. Benim istediğim USB'ye attığım ISO imajında kuruluma geçtiğimde hangi sürümü yüklemek istiyorsunuz diye sorması.

---- Mesajlar birleştirildi ----

@Görkem Say peki Microsoft'un kendi sitesinde indirilen Windows 10 hangi sürüm? Hepsi bir arada mı? 1709 mu? 5 tane sürüm seçeneği varmı? Ayrıca bu işlemi laptop üzerinden yapacağım.
Sizin hangi sürümü yüklemek istediğiniz önemli burada.Bunu Windows Creation Tool ile ayarlayabiliyorsunuz.İsterseniz programı çalıştırdığınız bilgisayardaki Windows sürümünü kullanırsınız isterseniz kendiniz Pro ve ya Home sürümünü seçersiniz.Zaten özellikle Home veya Pro sürümünü seçerek ISO kalıbına çevireceğiniz için formatlamaya başlamadan önce size hangi sürümü yüklemek istediğinizi sormaz.Bu arada evet en güncel sistem indirilip ISO haline dönüştürülüyor.

Tscheslaw

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Windows 10'da ei.cfg dosyası yok. Bu yüzden kendimiz ekleyeceğiz. Başlayalım;

Başlamadan önce eğer elinizde yoksa İndirdiğiniz ISO dosyasından önyüklenebilir bir USB Flash Sürücü oluşturun.​
1- Bir Metin Belgesi açın.

2- Metin belgesine şunları kopyalayıp yapıştırın;

[Channel]
Retail

3- Şunları yapın,

1. Dosya'ya tıklatın.
  2. Farklı Kaydet'e tıklatın.
  3. Kaydetmek istediğiniz lokasyona gittikten sonra Tüm Dosyalar'ı seçin.
  4. ei.cfg yazın.
  5. Tamam'a tıklatarak kaydedin.
4- Oluşturduğunuz ei.cfg dosyasını ön yüklenebilir bir USB flash sürücünüzde bulunanSources klasörüne atın.

5- Hepsi bu. Artık bu medya ile kurulum yaptığınızda hangi sürümün kurulacağını size soracak.

Kaynak

Toprak Aga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10'da ei.cfg dosyası yok. Bu yüzden kendimiz ekleyeceğiz. Başlayalım;

Başlamadan önce eğer elinizde yoksa İndirdiğiniz ISO dosyasından önyüklenebilir bir USB Flash Sürücü oluşturun.​
1- Bir Metin Belgesi açın.

2- Metin belgesine şunları kopyalayıp yapıştırın;

[Channel]
Retail

3- Şunları yapın,

1. Dosya'ya tıklatın.
  2. Farklı Kaydet'e tıklatın.
  3. Kaydetmek istediğiniz lokasyona gittikten sonra Tüm Dosyalar'ı seçin.
  4. ei.cfg yazın.
  5. Tamam'a tıklatarak kaydedin.
4- Oluşturduğunuz ei.cfg dosyasını ön yüklenebilir bir USB flash sürücünüzde bulunanSources klasörüne atın.

5- Hepsi bu. Artık bu medya ile kurulum yaptığınızda hangi sürümün kurulacağını size soracak.

Kaynak
Dosyayı oluşturdum yaptım. Allah'a şükür yardımcı olabildin kardeşim.

mrtcnylmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Allah razı olsun kardeşim problemim düzeldi sayende.